LM finále - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Reporty > jar 2012/2013


Liga majstrov

finále

sobota
25/05/2013
20:45
Wembley London

     

Borussia Dortmund - FC Bayern

1 : 2 (0 : 0)Na "zápas sezóny", finálový zápas Ligy majstrov proti odvekému rivalovi Borussii Dortmund nastupujeme v zostave: Neuer - Alaba, Boateng, Dante, Lahm - Schweinsteiger, Martínez - Ribéry, Müller, Robben - Mandžukič.

1.polčas

2.polčas
60min -
0 : 1 Mandžukič (Robben)
68min -
1 : 1 Gündogan (penalta)
89min -
1 : 2 Robben (Ribéry)

Maťaš

Povedali po zápase:
Karl-Heinz Rummenigge:
"Je to vždy úžasný pohľad, keď chlapci napochodujú s pohárom do kabíny. Kto si to ešte nevšimol, dnes sme vykonali veľkú udalosť. Tlak bol obrovský čo do veľkosti pre celý klub, po šokujúcej skúsenosti v minulom roku. Chceli sme, alebo museli vyhrať tento zápas. Bol to skvelý zápas. Kompliment pre Borussiu Dortmund. Boli skvelý súper. Dnes je to nie len veľké víťazstvo pre Bayern München, ale aj pre celú Bundesligu."

Matthias Sammer: "Bol to vtipný zápas. Ale ak máte takých hráčov s individuálnymi skúsenosťami, môžete hrať finále."

Uli Hoeness: "Pre Bayern Mníchov, to je neuveriteľný príbeh. Nevyhrali sme 12 rokov tento európsky titul. Šampionát v Bundeslige bol fantastický, ale vrchol je stále Champions League. Nakoniec to prišlo. V tejto sezóne, bez ohľadu na to, ako dopadneme v sobotu v Berlíne, to bolo šialené obdobie. "
Jupp Heynckes: "V 1.polčase sme nehrali dobre. Najväčšiu záťaž bolo cítiť v prvých 20 minútach. Po prestávke sme už hrali oveľa lepšie. Som naozaj šťastný, pre hráčov z generácie Lahm, Schweinsteiger, Robben alebo Ribéry. Starší hráči vedia, aké dôležité je vyhrať tento titul, pretože nehráte nehráte každý rok finále v CL. Vieme, že pracovali strašne veľa. Teraz budeme oslavovať."

Philipp Lahm:
"Úľava je skvelá, tlak bol dnes obrovský, na každého jedinca. Na začiatku sme sa museli trochu triasť, ale potom sme mali lepšie možnosti. Nevedeli sme, či ešte budeme mať príležitosť znova hrať finále Ligu majstrov... Ak chcete byť zlatá generácia, musíte vyhrať tituly. Bastian Schweinsteiger a ja hráme spolu už 16 rokov, a to aj v mladosti. Je to pekné, že môžeme osláviť túto udalosť spolu teraz. Vždy som ale hovoril: Chceme triple..."

Bastian Schweinsteiger: "Sen, získať s týmto tímom titul. Bolo to trochu zložitejšie. Finále je tak odlišné. Som rád, že to vyšlo. Hrali sme vynikajúci sezónu. Tréner má na tom najväčší podiel. Pohybuje sa s dobou a vedie tím do popredia."

Arjen Robben: "Znamená to pre mňa veľa, nemôžem uveriť, že je to naozaj. Toľko emócií. Na poslednú chvíľu som mal reagovať na Francka a niečo mi hovorilo: Ty strieľať na bránu..."

Manuel Neuer: "Je to ohromujúci pocit. Pri 1 : 1 ma zamrazilo, lebo som vedel, ako to dopadlo vlani. Išli sme do vedenia a potom ja proti nám kopala penalta. Bolo 1 : 1 a potom prišla 89. minúta a gól na 2 : 1. Tento pocit práve teraz nemožno jednoducho opísať. Nemám na to slov."

Thomas Müller:
"Ja som veľmi fyzicky vyčerpaný. Som oblečený, má kŕče doľava aj doprava. Tento rok sa mi príliš nedarilo. Som obzvlášť potešený za Juppa Heynckesa. Bolo to intenzívny zápas a na nás veľký tlak. Nebol to ale náš najlepší zápas. Poučili sme sa z minulého roka a strelili gól tak neskoro, že súper už nestihol reagovať."

David Alaba: "Sú to neuveriteľné momenty. Naozaj sme si to zaslúžili. Neuveriteľné. Týmto spôsobom, keď vidíte pohár zdola, je to neuveriteľný moment. Na toto sa nedá rýchlo zabudnúť. Tento večer bude určite sranda. Iste budeme oslavovať, zaslúžili sme si to."

Jürgen Klopp (tréner Borussia Dortmund):
"Bol to vyrovnaný zápas, ktorý bol rozhodnutý neskoro. Gratulujem Bayernu, gratulujem Juppovi. Keby sme prehrali 4 : 0 alebo 5 : 0, to by bolo oveľa horšie pre mňa. Arjen je prirodzene silné. Musíte uznať, že to nie je žiadny problém, môžeme na tomto stavať. Budeme znova zaútočiť, ale kedy sa nám to podarí, neviem."

Roman Weidenfeller (brankár a kapitán Borussia Dortmund): "Sme hrdí, že sme potrápili Bayern. Hrali sme skvelý zápas, ale nestačilo to. Nepodarilo sa nám vyhrať. Je to pre nás veľmi smutné, pretože sme hrali skvelú sezónu Ligy majstrov. Musíme s tým žiť a budúci rok sa o to pokúsiť znova."

Marco Reus (Borussia Dortmund): "Nakoniec je to naozaj horké. Každý, bol nastavený na predĺženie. a potom to Robben využije a strelí rozhodujúci gól. Každý je sklamaný. Podali sme vynikajúci výkon, ale nakoniec to nestačilo tam, kde sa to počíta."

Mats Hummels (Borussia Dortmund):
"Samozrejme, že je to sklamanie. Najmä v prípade, že sa rozhodne pred koncom náhodným gólom, aj keď Bayern bol v 2.polčase lepší. Na konci sme boli trochu unavení."


fotogaléria z osláv bezprostredne po zápase...


ďalšie a ďalšie foto...


foto: www.fcbayern.de, www.bild.de, internet

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist