Volkswagen Arena
Wolfsburg

VfL Wolfsburg - FC Bayern

0 : 1 (0 : 0)

V 2.kole Bundesligy sme odohrali zápas vo Wolfsburgu. Domáci začali sezónu výborne, keď rozdielom triedy (0-3) porazili Köln na jeho ihrisku. Sebavedomie im pred zápasom teda rozhodne nechýbalo. Nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, Boateng, Rafinha - Schweinsteiger, Gustavo - Ribéry, Kroos, Müller - Gomez. Zaobísť sme sa tektokrát museli bez Robbena, ktorého trápili bolesti chrbta.

4min - nebezpečný center domácich do šestnástky odvracia Badstuber.
6min - Kroosova nepresná strela vedľa.
7min - Rafinha pri odkope, loptou nepríjemne zasiahne Gustava do hlavy. Ten po ošetrení pokračuje v hre.
15min - Ribéry padá v šestnástke po zákroku domáceho obrancu, hlavný rozhodca ukazuje, že hraná bola najprv lopta a penaltu nepíska. Podľa opakovaného záberu to penalta kludne mohla byť.
22min - Gomez vysúva Kroosa, jeho strela končí tesne vedľa bránky Benaglia.
32min - prienik Schäfera zblokuje dobrým zákrokom Rafinha.
36min - Ribéry sa v dobrej pozícii snaží ešte centrovať na Gomeza, center ale pokazí.
38min - Ochsov nebezpečný center odvracia Boateng.
40min - Helmes dáva hlavou gól, ale postranný rozhodca odmáva offside. Opakovaný záber ale ukazuje, že rozhodcovia obrali domáci tím o regulárny gól.
41min - ŽK pre Kroosa po pokuse o "nafilmovanie" jedenástky.
44min - Gomez v dobrej šanci nedokáže dostať loptu do siete, pri následnom protiútoku musí pred Mandžukičom hasiť šancu mimo šestnástky hlavou Neuer.

46min - domáci v polčasovej prestávke striedajú. Odchádza Ochs, prichádza Dejagah.
46min - Schweinsteiger v dobrej šanci prestrelí bránku.
48min - Neuer vo výskoku zachraňuje pre Mandžukičom, pričom sa zrazí s Badstuberom. Ten po krátkom ošetrení, síce otrasený, ale pokračuje v hre.
50min - Schweinsteiger nádherne individuálne vniká do šestnástky, loptu si ale v rozhodujúcej chvíli ukopne.
54min - Helmesov strelecký pokus letí vysoko nad bránku.
57min - Schweinsteiger nádherne nájde prihrávkou za obranu Kroosa, ten netrafí bránku Benagliu.
64min - ŽK pre Lahma po faule na Hasebeho.
68min - Ribéryho prihrávka nenachádza v šestnástke nikoho.
69min - Striedajú obe mužstvá. V domácom Salihamidžiča strieda Koo. V našom Müllera Usami.
78min - Ribéryho strelecký pokus zblokuje domáca obrana.
80min - strelu Kooa zblokuje Rafinha.
82min - po centri Badstubera tečuje Usami loptu iba do rúk domáceho brankára Benagliu.
84min - ŽK pre Rafinhu po faule na Schäfera.
86min - Träschovu slabú strelu chytá Neuer. Olič strieda Kroosa.
88min - striedanie v domácom mužstve. Helmesa strieda Lakič.
90min -
0 : 1 Ribéry ponúkne loptu na strelu pre Gustava a ten prestrelí Benagliu.
90+2min - Mandžukičova strela mieri vedľa bránky. Usamiho strieda van Buyten, následne hlavný rozhodca ukončí dnešný zápas.

Prepotrebné víťazstvo a dôležité 3 body si teda z Wolfsburgu vezieme domov. Zápas mal podobný priebeh ako predchádzajúci proti
Borussii Mönchengladbach. Počas oboch polčasov sme mali opticky viac z hry, ale čisté gólové príležitosti chýbali. V 1.polčase stojí za zmienku iba faul na Ribéryho, po ktorom sme mohli kopať penaltu, hlavný rozhodca bol ale iného názoru. Ku koncu 1.polčasu ale hlavný rozhodca na pokyn postranného pre offide neuznal domácim regulárny gól a tak sa vlastne obe mužstvá mohli cítiť ukrivdene. V 2.polčase sa obraz hry nezmenil. Opäť sme mali opticky na vrch, gólové šance ale chýbali na oboch stranách a významnejšie oživenie nepriniesli ani striedania. Zápas nakoniec rozhodla 90min, keď Ribéry výborne vypracoval šancu a ponúkol loptu na strelu pre Gustava. Luiz prestrelil Benagliu, aj keď ten loptu končekmi prstov zasiahol. Reparát za 1.kolo teda napriek napätiu až do poslednej minúty, našim chlapcom nakoniec vyšiel. Za muža zápasu by som dnes vyhlásil Francka Ribéryho. Dôležitý gól síce prišiel z kopačky Gustava, ale bol to práve Franck ktorý akciu dokonale vypracoval a aj počas celého zápasu to bol práve on, ktorý na seba zobral najväčší diel zodpovednosti, napriek tomu, že domáci fanúšikovia pískali pri každom jeho dotyku s loptou. Dnešné víťazstvo je dôležité aj kvôli pohode v mužstve pred dovolím si povedať zatiaľ najdôležitejším zápasom sezóny. Ten odohráme v stredu 17/08/2011 na domácom štadióne. Práve v tento deň vstúpime do bojov v 3. predkole Ligy majstrov prvým z dvojzápasu proti FC Zürich. Verím, že si pred odvetou v Zürichu vytvoríme dostatočný náskok a neskomplikujeme si situáciu na ceste za postupom.

Jupp Heynckes:
"Dnes sme hrali proti veľmi silnému tímu. Z oboch strán to bol veľmi dobrý zápas. Hrali sme veľmi trpezlivo a pokojne. "

Luiz Gustavo:
"Každý hráč musí vždy veriť, že môžeme vyhrať. Víťazstvo je pre nás veľmi dôležité. "

Franck Ribéry:
"Mali sme trochu šťastia v posledných dvoch minútach, ale myslím, že dnes to bol iný tím, než proti Gladbachu. Hrali sme viac agresívne, ale nie je to jednoduché hrať proti Wolfsburgu, je to dobrý tím. Tieto tri body sú veľmi dôležité aj pre psychiku. Musíme hrať každú sobotu tak, ako dnes proti Wolfsburgu. "

Rafinha:
"Nebolo to šťastné víťazstvo. V 1.polčase sme mali dva alebo tri dobré príležitosti, ale neskórovali sme. Wolfsburg je ale určite dobrý tím. Tieto tri body sú pre nás veľmi dôležité. "

Felix Magath (tréner Wolfsburgu): "Hrali sme lepšie v 1.polčase. Druhá polovica bola otvorená. Žiadny tím bol lepší alebo horší. Proti Bayernu Mníchov môžete prehrať a ak je to zápas, to je dobré znamenie. "

Hasan Salihamidžič (VfL Wolfsburg): "Je to samozrejme veľké sklamanie, ale odohrali sme dobrý zápas. Podľa môjho názoru sme mali hur viac kontrolovať, potom by sme mali trochu viac priestoru. Nebolo to ale také jednoduché proti Bayernu, ktorý hral dobre. Myslím, že remíza by bola zaslúžená. "

Patrick Helmes (VfL Wolfsburg):
"To je futbal, bohužiaľ. Myslím, že sme odohrali dnes dobrý zápas, boli sme lepším tímom a zaslúžili sme si 3 body. A potom dostaneme gól v 90. minúte. Snažili sme sa dať do tohto zápasu všetko, a najmä v 1.polčase sme hrali veľmi dobre. Nakoniec to bol otvorený zápas, v ktorom sme ukázali veľa dobrých akcií. "