23/02/2013
15:30

FC Bayern - Werder Bremen

6 : 1 (2 : 0)

Na 94. derby sever proti juhu a zároveň na 23.kolo Bundesligy nastupujeme v zostave: Neuer - Contento, Dante, Boateng, Lahm - Martínez, Gustavo - Robben, Shaqiri, Ribéry - Gomez.

8min - po centri Boatenga má Gomez loptu na dlhú nohu.
12min - Ribéryho dobrý center odvracia Petersen na roh.
20min - Robbenova strela spoza šestnástky nenarobí brankárovi Mielitzovi problémy.
21min - strelu Ignjovskeho pohodlne chytá Manuel Neuer.
23min - po centri Ribéryho, Shaqiri prepustí loptu na Gomeza, jeho strela je ale zblokovaná na roh.
25min -
1 : 0 Lahm centruje pred bránku a k lopte z dua Robben-Ribéry skôr "doletí" Arjen a z voleja nezaváha.
27min - Shaqiri v dobrej pozícii preváha správny moment na strelu.
28min - Junuzovič vidí ŽK za faul na Robbena.
29min -
2 : 0 z nariadeného priameho kopu práve faulovaný Robben posiela center na hlavu Martíneza a ten zvyšuje skóre.
44min - Pr
ödl vidí ČK za faul na Gomeza, ktorý by inak išiel sám na brankára. Nariadený priamy kop posiela Shaqiri and bránku.

46min - cez polčasovú prestávku vystriedajú hostia Hunta za Pavloviča.
49min -
3 : 0 Gomez centruje pred bránku a hosťujúci Gebre Selassie si zrazí loptu do vlastnej bránky.
51min -
4 : 0 Ribéry dostáva prihrávku za obranu, prihráva Gomezovi a Mario posiela loptu do prázdnej bránky.
52min - Martíneza strieda Tymoshchuk.
58min -
4 : 1 po Danteho chybe, ktorý váha pri odkope, sa lopta dostáva k Ignjovskému, ktorý prihráva osamotenému De Bruynovi a ten prekonáva Neuera.
64min - Tymoshchukovu strelu pohodlne chytá brankár Mielitz.
67min - ŽK pre Pavloviča po faule na Robbena.
72min - Shaqiriho strieda Pizarro.
74min - Robbenov priamy kop končí tesne vedľa bránky.
76min - Arnautovičova strela končí tesne vedľa našej bránky.
84min - Robben nedokončí sľubnú akciu pre offside.
85min - Gomez padá v šestnástke po kontakte s Lukimyom, penalta sa ale nepíska.
86min -
5 : 1 Lahm nádherne nacentruje loptu za obranu a Ribéry z prvej pohodlne posiela loptu do bránky.
88min - Ribéryho lob na Gomeza vystihne brankár Mielitz.
89min -
6 : 1 Robben krásne nacentruje loptu na Gomeza a ten sám zoči-voči brankárovi Mielitzovi nezaváha.

Karl-Heinz Rummenigge:
"Bol to veľmi dobrý zápas. Hrali sme veľmi koncentrovane. Tréner zmenil zostavu, ale bolo vidieť, že tí, ktorí sa dostali na ihrisko, sú veľmi sústredení a motivovaní hrať. Chceme byť nemeckým šampiónom, máme jasne stanovený cieľ. To je najdôležitejšie a sme na správnej ceste."

Jupp Heynckes: "Tím potreboval nájsť svoj rytmus. S prvými dvoma gólmi sme si zaistili pokoj. Potom prišla červená karta. Proti desiatim mužom, sme nechali loptu v pohybe. Tím hral dobre a strelil pekné góly. Chceme udržať rytmus, ísť svojou cestou a nesmieme byť pod vplyvom akejkoľvek predčasnej chvály. Máme predpoklad hrať ešte lepšie a byť úspešnejší."

Arjen Robben: "Bolo dôležité, že sme dnes znovu vyhrali a zostali v rytme. 6 : 1 teraz vyzerá jednoducho, ale nie je to jednoduché, keď ste bez zápasovej praxe a prídete na ihrisko. Dnes tam bolo šesť nových hráčov. Blahoželám všetkým hráčom! Po 4-0 sme boli trochu menej sústredení a prišiel gól ako trest. Je to škoda, najmä pre Manuela. Samozrejme chcel udržať nulu. V stredu to bude úplne odlišný zápas, jedna hra na vysokej úrovni. Budú rozhodovať malé detaily."

Thomas Schaaf (tréner Werderu Bremen):
"Vedeli sme, že nás čaká ťažká úloha. Bayern zažíva absolútny vrchol. Domácim všetko vychádzalo. Ak necháte súperovi toľko priestoru, môže využívať medzery v obrane. Desiati sme hrali celkom dobre, ale v závere Bayern opäť zabral. Sme sklamaní, že to bolo neuspokojivé popoludnie. Chceli sme viac brániť, ale neboli sme schopní. Utrpeli sme krutú porážku."