10/09/2011
15:30

FC Bayern - SC Freiburg

7 : 0 (3 : 0)

Po reprezentačnej prestávke nastupujeme na domáci zápas 5.kola v zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, Boateng, Rafinha - Schweinsteiger, Gustavo - Ribéry, Kroos, Müller - Gomez. Chýba v nej doliečujúci sa Arjen Robben, ktorý by už ale na zápas Ligy majstrov proti Villarreal CF mal byť k dispozícii.

2min - Ribéry vyzvŕta obranu hostí, prihráva Kroosovi, no jeho strela končí iba v rukách brankára Baumanna.
7min - Ribéry dobre vysúva Gomeza, ale ten namiesto strely volí prihrávku ktorá nenachádza nikoho.
8min -
1 : 0 Müller vysúva prihrávkou za obranu Kroosa, ten nesebecky namiesto strely prihráva lepšie postavenému Gomezovi a ten už nemá problém trafiť odkrytú bránku hostí.
13min - Cissého nepresná strela letí ďaleko vedľa našej bránky.
15min - Flumova strela z diaľky mieri iba do rúk Neuera.
16min - Müller opäť pekne vysúva Kroosa, ale vzrušenie je zbytočné, postranný rozhodca odmáva offside.
21min - Ribéry tvrdou strelou spoza šestnástky iba "zostrelí" Müllera.
26min -
2 : 0 strelec prvého gólu Gomez sa rúti sám na brankára, ale tento krát on nesebecky prihráva lepšie postavenému Ribérymu a ten napriek tomu, že sa mu lopta zapletie medzi nohami, pätičkou ju posiela do bránky. Gól síce zaváňa offsidom, ale ruka postranného rozhodcu ostáva dole a gól platí.
30min - Gomez svojou strelou prinúti brankára hostí k peknému zákroku, ktorým loptu vyráža.
33min - brankár Baumann a obranca Bastians sa nedohodnú a takmer ponúknu Müllerovi šancu na skórovanie, nakoniec ale hostia situáciu zachránia.
39min - Rafinhovu strela, tečovanú Bastiansom zastavuje iba tyč bránky hostí. Po následnom rohu posiela opäť Rafinha s prvej tvrdú strelu, ktorú obrana hostí opäť zrazí na roh.
41min -
3 : 0 Ribéry si v šestnástke poradí s 2 obrancami a posiela loptu vedľa bezmocného Baumanna do bránky.
45min - hlavný rozhodca končí 1.polčas.

46min - počas polčasovej prestávky sa tréner hostí Marcus Sorg snaží vymyslieť ako zastaviť naše mužstvo a rozhodne sa pre dvojnásobné striedanie. Odchádza Nicu a Jendrišek, prichádza Mujdža a Dembélé.
52min -
4 : 0 seriál, ktorý sa volá "napriek tomu, že môžeš strieľať, prihraj lepšie postavenému spoluhráčovi" pokračuje. Tento krát prihráva Ribéry, gól strieľa Gomez.
55min -
5 : 0 Ribéry prihráva Gomezovi a obranca Barth pri snahe zabrániť prihrávke odkopáva loptu, ale triafa iba nohu Gomeza, po odraze od ktorej lopta prelobuje opäť bezmocného Baumanna.
63min - striedanie v našom mužstve. Lahma strieda Contento. Kapitánsku pásku si berie Schweinsteiger.
70min -
6 : 0 po faule Dembélého na Müllera kope Gomez penaltu. Brankár vystihne smer, ale lopta je dostatočne prudká a dobre umiestnená, takže končí v sieti. Hlavný rozhodca ale postrehne vbehnutie Ribéryho do šestnástky, skôr ako Gomez kopne a tak necháva penaltu opakovať. Brankár Baumann si vyberá rovnakú stranu ako pri prvej penalte, Gomez ale volí opačnú stranu a opäť penaltu premení.
72min - dvojnásobné striedanie v našom mužstve. Ribéryho strieda Alaba a Gomeza Petersen.
79min - Alabov strelecký pokus je zblokovaný na roh. Po jeho rozohratí a hlavičke Petersena na Müllera, končí hlavička Müllera tesne vedľa bránky.
82min - Schweinsteigerov ďalekonosný strelecký pokus končí vysoko nad bránkou hostí.
83min - Kroos prihrávkou vysúva Müllera za obranu hostí, ten ale preváha správny okamžik na strelu a vo chvíli keď sa vystreliť pokúsi, dobiehajúci stopér jeho strelu zblokuje.
84min - striedajú aj hostia. Makiadiho strieda Abessadki.
87min - Alabovu tvrdú a dobre mierenú strelu po zemi z námahou vyráža brankár Baumann.
88min - hostí opäť zachráni brankár Baumann, ktorý Kroosov strelecký pokus končekmi prstov vytláča nad brvno.
89min - Baumann "hviezdi" do tretice - vytláča hlavičku Petersena.
90min -
7 : 0 "hviezdenie" Baumanna v závere stretnutia sa končí. Schweinsteiger posiela centrovanú loptu za obranu a Petersen tentokrát nohou prekonáva brankára Baumanna. Následne hlavný rozhodca bez nadstaveného času končí záverečným hvizdom našu exhibíciu a najmä trápenie hostí.

Zápas 5.kola sa vďaka slabému výkonu hostí zmenil na exhibíciu. O víťazovi zápasu sa rozhodlo už s prvom polčase, ktorý sme vyhrali 3 : 0. Do vedenia sme išli už v 8min po góle Gomeza. V 26min skóre zvyšuje Ribéry. Opakovaný záber síce ukazuje ze gól sme dali z offisidu, no rozhodcovia posúdili situáciu inak a gól platí. V 41min Ribéry po individuálnej akcii uzatvára skóre 1.polčasu. V 52min je už 4 : 0, keď Ribéry vypracuje gól pre Gomeza. V 55min Gomez trochu šťastným a kurióznym gólom, keď ho nastrelí obranca hostí pri pokuse o odkop, dokonáva svoj hattrick. V 70min je faulovaný Müller a k penalte sa postaví Gomez, ktorý ju premení tak prvý, ako aj druhý krát, keď hlavný rozhodca nariadi opakovanie penalty. Približne 20min pred koncom zápasu sa tréner Heynckes rozhodol kvôli Lige majstrov šetriť Ribéryho a Gomeza a tak ich oboch vystriedal. Zápas sa od tejto chvíle prakticky už len dohrával. V záverečných minútach naši hráči ešte niekoľko krát nebezpečne ohrozili bránku hostí. Tých od ešte väčšieho debakla výbornými zákrokmi zachránil iba brankár Baumann, ktorého počas celého zápasu často nechali jeho spoluhráči v "štichu". Po tomto góle hlavný rozhodca zápas ukončil. Dnes to teda bol z našej strany naozaj ofenzívny uragán. Hostia sa počas celého zápasu museli cítiť ako na kolotoči, k výraznejšiemu ohrozeniu našej bránky sa prakticky nedostali a Manuel Neuer sa musel chvíľami asi veľmi nudiť. Po tejto exhibícii musím opäť vyhlásiť 2 mužov zápasu. Pozíciu z minulého kola obhájil Mario Gomez, ktorý zaznamenal ďalší hattrick a pridal ešte gól navyše, takže aktuálne má na svojom konte gólov 8. Tým druhým je 2-gólový Franck Ribéry, ktorý navyše na jeden gól Gomezovi prihral a celkovo odohral výborný zápas. Sympatické na našom výkone dnes bolo aj to, že napriek tomu, že zápas bol rozhodnutý už v 1.polčase, chlapci sa na 2.polčas nevykašlali a snažili sa baviť divákov naďalej. Verme, že si naši strelci ušetrili nejaké góly aj pre druhú polovicu septembra. Zdá sa však, že facka, ktorú sme dostali v 1.kole Bundesligy v domácom zápase proti Mönchengladbachu (0 : 1) nám asi prospela, pretože od tohto okamžiku sme vyhrali 6 zápasov (4 v Bundeslige a 2 v Lige majstrov) a čo je dôležitejšie Manuel Neuer neinkasoval už 568 minút. Vyvstáva však otázka či to je vyzitka našej výbornej obrany, alebo nemohúcnosti našich súperov. Jedna vec je ale istá, už viac ako mesiac nás nikto poriadne nepreveril. Či to mužstvu prospelo alebo nie sa možme presvedčiť už v stredu 14/09/2011, keď odohráme na ihrisku Villarrealu 1.zápas A-skupiny Ligy majstrov. Týmto zápasom sa však "ťažký" september iba začína. Nasledovať budú Bundesligové zápasy proti Schalke 04 (vonku) a Leverkusenu (doma) a mesiac september zakončíme domácim zápasom Ligy majstrov proti Manchestru City. Až tieto zápasy ukážu ako na tom v skutočnosti sme. Držme teda našim chlapcom v stredu v Lige mastrov všetky palce, nech do druhej polovice septembra vstúpime tou správnou nohou.

Jupp Heynckes:
"Som samozrejme veľmi potešený. Pred zápasom som si dôkladne naštudoval hru súpera z DVD, ale dnes sme z nej veľa nevideli. Môj tím dnes, ale nielen, ale predovšetkým v 1.polčase ukázal hru extra triedy. Po polčasovom vedení 3-0, sme pokračovali v dobrej hre aj v druhom polčase, hráči hrali na skórovanie - to je dôležité pre charakter tímu. Čo sa mi obzvlášť páči, je, že všetci hráči pracovali v defenzíve. Ale som stále presvedčený, že ešte môžeme hrať lepší futbal a to najmä proti silnejším protivníkom. Vieme, že s amusíme ešte zlepšiť, lebo v nasledujúcich týždňoch nás čaká intenzívny  program. "

Mario Gomez: "Ak sa budeme držať takejto vysokej koncentrácie, sme ťažko poraziteľný v lige. Ale nie je to tak jednoduché, ako to vyzerá, pretože sme pre to urobili veľa. Máme veľmi homogénnu silu: všetci, funkcie od čísla 1 až po 11, dopredu a dozadu. Na konci je gól, to je jednoduché, ale to všetko krásne sa odohráva predtým. Ja si potom iba vezmem, čo príde, ale som šťastný za góly, aj keď by som ich nestrieľal ja. Musíme si dobre odpočinúť, prichádzajú teraz trochu iné dni. "

Bastian Schweinsteiger: "Boli sme dnes veľmi silný. Mohli sme vyhrať ešte vyšším rozdielom. "

Nils Petersen: "Aj keď môj gól pre tím možno nebol taký dôležitý, pre mňa dôležitý bol! Som rád, že som teraz konečne strelil prvý gól. "

Marcus Sorg (Freiburg tréner): "Gratulujem k zaslúženému víťazstvu. Dnes sme chceli hrať odvážne a agresívne, no v žiadnom prípade sa nám to nepodarilo. "

Oliver Barth (Freiburg): "Dnes nám nič nevyšlo. Túto vysokú prehru sme si plne zaslúžili. "