SGL Arena Augsburg

FC Augsburg - FC Bayern

0
: 2 (0 : 1)

Na osemfinálový zápas Nemeckého pohára proti FC Augsburg nastupujeme v zostave: Neuer - Alaba, Dante, van Buyten, Lahm - Schweinsteiger, Tymoshchuk - Ribéry, Kroos, Shaqiri - Gomez.

8min - Koo po Möldersovej prihrávke vystrelí z hranice šestnástky, smer lopty pred Neuerom ešte zmení Dante, Manuel však vyťahuje nádherný zákrok a vyráža loptu.
12min - Ribery prihráva na Schweinsteigera, ktorého strela asi z 20 metrov míňa bránku.
15min - Shaqiriho pokus z diaľky asi o meter míňa pravú tyč domácej bránky.
16min - Ribery po sóle zakončuje, brankár Manninger loptu vyráža do bezpečia.
25min - ŽK pre Philpa.
26min -
0 : 1 Ribery vnikne po krídle do šestnástky, prihráva pred bránku na Gomeza, ktorý aj keď tiesnený Klavanom, dokáže presne zakončiť.
32min -  Schweinsteigerov nepresný strelecký pokus.
38min - Neuer si poradí so streleckým pokusom Möldersa z ostrého uhla.
41min - znovu Mölders v akcii a znovu Neuer víťazom súboja.
45min - Tymoshchukova ďalekonosná bomba asi z 30 metrov sa od brvna jednoznačne odráža za bránkovú čiaru, rozhodca však rozhodne, že sa bude pokračovať v hre. Klavan neodvráti loptu do bezpečia, brankár Manninger ju iba vyráža. Lopta končí pri Schweinsteigerovi, ktorý ju akrobatickým streleckým pokusom posiela opäť do brvna. Tentoraz ale hlavný rozhodca píska Bastianovi nebezpečné hranie vysokou nohou a tak nasleduje odkop od domácej bránky.

47min - Ribery fauluje Kooa. Následne Koo sotí Ribéryho, nasleduje Ribéryho a následne Koova slabá facka, pričom Ribéry ešte raz udrie Kooa do tváre. Rezultát hlavného rozhodcu: ŽK pre Kooa a červená pre Ribéryho.
49min - ŽK pre Danteho.
51min - ŽK pre Alabu.
53min - ŽK pre Tymoshchuka.
58min - dvojnásobné striedanie v našom mužstve. Z ihriska odchádzajú Tymoshchuk a Gomez a prichádzajú Martínez a Mandžukič.
61min - Kroos prihráva voľnému Schweinsteigerovi, ten ale preváha správny moment na zakončenie.
65min - ŽK pre M
öldersa.
68min - Baierovo nepresné zakončenie "nožničkami".
71min - ŽK pre Kroosa.
73min - Kroosa strieda M
üller.
78min - Shaqiriho oblúčik (ani strela ani center) končí na domácom brvne. Nasleduje kontra domácich, pri ktorej sa do dobrej príležitosti dostáva Oehrl. Neuer túto akciu včasným vybehnutím zmarí.
79min - domáci striedajú Klavana za Bancého.
80min - Mandzukič po dokonalom pase od Schweinsteiger postupuje sám na domáceho brankára
Manningera, tiesnený ale nedokáže dostatočne razantne zakončiť a tak domáci brankár loptu vyráža.
84min - domáci striedajú zraneného Ottla za za Musona.
85min -
0 : 2 Müller odcenturuje na úplne voľného Shaqiriho, ktorý s veľkým prehľadom skóruje.

Jupp Heynckes:
"Vedeli sme, že to bude veľmi ťažké. Bol to posledný zápas roka. Hráči sú už myšlienkami inde. V 1.polčase sme nehrali dobre. Odohrali sme veľa zápasov, takže to budete musieť akceptovať. Červená karta bola vyprovokovaná, ale nemali by sme o tom diskutovať. Hráč Bayernu sa ale musí ovládnuť. Po prestávke sme boli oveľa lepší v obrane a vedel som, že by sme mohli z nejakej kontry udrieť. Som veľmi spokojný, pretože sme odohrali vynikajúce zápasy."

Bastian Schweinsteiger: Červená karta, ktorú dostal Franck Ribéry sa nemôže stať. Vzhľadom k tomu, že musí ovládať sám seba. Ale to nie je ľahké. Mal som pocit, že sme boli lepší a mali sme lepšie šance. Prial by som si, aby Augsburg zostal v lige, pretože je to dobrý tím a udivuje ma, že sú v tabuľke tak dole."

Manuel Neuer:
"Augsburg hral dobre, tak ako tomu bolo aj v Bundeslige. V 2.polčase sme museli hrať s desiatimi mužmi a to nám dalo zabrať. Dobre, že sme boli vo vedení. Samozrejme, bojovať o trofej je vždy hektické. Na konci sme strelili druhý gól a už to bolo dobré."

Xherdan Shaqiri: "Augsburg začala dobre. Nám sa ale podarilo streliť gól. Po červenej karte, sme odviedli dobrú prácu v obrane a potom pridali druhý gól."

Mark Weinzierl (tréner FC Augsburg): "Samozrejme sme sklamaní, pretože sme odohrali dobrý zápas. Bojovali sme. Mali sme v 1.polčase tri príležitosti. Boli sme rovnocenným súperom. Po prestávke sa nám nepodarilo vrátiť sa k výkonu 1.polčasu. Na konci sme išli do veľkého rizika a dostali sme druhý gól. Bol to vzrušujúci zápas a my sme do toho dali všetko. Ponúkli sme Bayernu Mníchov ťažký boj, ale neboli sme odmenení za dobrú prácu."

Daniel Baier (kapitán FC Augsburg):
"Mali sme dobré šance iba v 1.polčase. V 2.polčase už ale žiadne jasné príležitosti."