20:30
  Coface Arena Mainz

1.FSV Mainz - FC Bayern

1 : 2 (1 : 1)

Zápas záverečný zápas jesennej časti aj celého kalendárneho roku nastupujeme v Mainzi v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Bernat - Höjbjerg, Schweinsteiger - Robben, Götze, Ribéry - Müller.

2min - Ribéryho strela letí vedľa bránky.

4min - de Blasis dáva gól, ktorý ale pre jasný offside nemôže platiť.

5min - Ribéryho strelu vyráža brankár Karius.

12min - Müllera v dobrej šanci pri zakončení zblokuje Jara.

19min - Robben dáva gól, ktorý pre odmávaný offside neplatí, ale platiť mal, lebo Arjen v offside nebol.

21min -  1 : 0 krížnu prihrávku Okazakiho cez šestnástku posiela Soto medzi nohy Manuela Neuera.

24min -  1 : 1 Schweinsteiger a Robben si pri rozohraní priameho kopu dávajú na čas, nakoniec však Bastian loptu nádherne zatočí a aj s pomocou tyče ju posiela do siete.

40min - Malli sa snaží prelobovať Neuera, ten si ale dá pozor a loptu chytá.

48min – Soto vidí ŽK za faul na Götzeho.

49min – Malli sa po chybe obrany rúti sám na Neuera, ten nádherným zákrokom vyráža jeho gólovú strelu.
52min – Ribéryho strelu z diaľky pohodlne chytá domáci brankár.
57min – Ribéry odcentruje na Müllera, Jara pred ním odkopáva loptu na roh.
60min – Koo vidí ŽK za faul na Götzeho.
69min – Boatengovu slabú strelu chytá domáci brankár.
73min – po priamom kope Robbena a odrazenej lopte zakončuje Hojbjerg vedľa bránky, lopta ale bola tečovaná domácou obranou.
77min – Götzeho strieda Pizarro.
78min – Kooa strieda Diaz.
81min – de Blasisa strieda Pflücke.
86min – Malliho strieda Sliškovič.
90+2min –  1 : 2 po chybnej rozohrávke domácich sa lopta dostáva k Bernatovi, ktorý prihráva pred bránku, kde nikým nekrytý Robben pravou nohou (!!! :-) ) posiela loptu do bránky. Ribéryho strieda Weiser.
90+3min – hlavný rozhodca Felix Zwayer odpíska koniec zápasu a pre obe mužstvá aj koniec jesennej časti sezóny.

Pep Guardiola: "Veľký kompliment pre Mainz! Bol to veľmi ťažký zápas. Mainz má mnoho rýchlych hráčov. Ak budeme analyzovať celú sezónu tak som veľmi, veľmi potešený. Bez ohľadu na to, kde sme hrali, vždy sme hrali s vášňou. Teraz je potrebné si oddýchnuť a dobre sa pripraviť na odvety. Veselé Vianoce a Šťastný Nový Rok!"

Arjen Robben: "Som spokojný s výhrou, ale je mi ľúto Mainzu, ktorý do toho dal všetko. Oni si zaslúžili bod. Ale to je futbal. V prvom polčase sme nehrali dobre, mali sme veľké medzery v strede poľa. Ale kompliment tímu! Vzchopili sme sa a opäť vyhrali. Sme všetci hrdí a šťastní a teraz môžeme ísť na dovolenku."

Bastian Schweinsteiger: "Sme radi, že sme vyhrali. Nebolo to ľahké, ale snaha tam určite bola. Od MS 2014 som netrénoval priame voľné kopy. Franck bol gentleman, odchádzal odo mňa a povedal mi: Strel gól! Teraz je to v poriadku a je kľud."

Manuel Neuer: "Museli sme veľa investovať. Všetko je to lepšie, že sme otočili zápas. V konečnej fáze vyhrať 2 : 1 je fantastické."

Christian Heidel (manažér 1.FSV Mainz): "Bol to pekný večer, až na poslednú chvíľu! To bola tragédia! Stratili sme všetko. Bavori sú zriedka tak málo pri bránke ako tomu bolo dnes. Ale na konci nám vykĺzli."

Elkin Soto (1.FSV Mainz, strelec gólu): "Bolo to veľmi dobrá hra od nás. Nám Predali sme dobre - a teraz sú smutné ísť domov. Mali sme sa tak často prijatá. Teraz musíme zaútočiť opäť po zimnej prestávke s plnou silou. "

Johannes Geis (1.FSV Mainz): "My sme bojovali, nedovolili sme im veľa a potom sme dostali gól! To je trpké! Hrali sme dobrý zápas, ale nakoniec sme znovu prehrali."