Mönchengladbach

Borussia M
önchengladbach - FC Bayern

3 : 3 (1 : 2)

V 11. kole Bundesligy na ihrisku poslednej Borussie Mönchengladbach sme uhrali "iba" remízu 3 : 3. O zápase mohlo byť rozhodnuté už po prvom polčase, keď sme mohli vyhrávať už rozdielom 2 gólov, ale Bastian Schweinsteiger kopol penaltu iba do tyče. Domáci po prestávke zápas otočili a remízu sme zachraňovali v 84.minúte gólom Philippa Lahma. Nastupujeme z víťaznou zostavou zo stredajšieho zápasu v Kluži: Butt - Pranjič, Demichelis, van Buyten , Lahm - Schweinsteiger, Ottl, Tymoshchuk - Kroos, Altintop - Gomez.

2min - Bobadillova strela do rúk Butta.
3min - Kroosovu centrovanú loptu posiela Schweinsteiger hlavou vedľa brány.
5min -
1 : 0  Herrmannova centrovaná lopta končí na prekvapenie všetkých v Buttovej bráne. Žial tento gól dostávame jednoznačne po chybe nášho brankára.
11min -
1 : 1 Kroos posiela presnú centrovanú loptu na hlavu Gomeza a ten sa nemýli.
17min - Altintopov strelecký pokus vyráža domáci brankár Heimeroth.
22min - Bobadillova nepresná strela vedľa brány Butta.
23min - Schweinsteigerovu strelu po prihrávke od Altintopa domáca obrana zblokuje a následná strela Pranjiča s tečou Schweinsteigera končí tesne vedľa brány domácich.
26min - Gomezov strelecký pokus blokuje obrana domácich na rohový kop.
30min - Altintopov center posiela Schweinsteiger hlavou do brvna.
37min - po prihrávke za obranu triafa osamotený Gomez iba nohy domáceho brankára a následný lob Kroosa vytláča brankár Heimeroth na brvno.
40min -
1 : 2 Pranjičov prízemný center posiela Schweinsteiger krásnou pätičkou do brány domácich.
42min - Schachten fauluje v šestnástke Altintopa za čo vidí ŽK, no nariadenú penaltu posiela Schweinsteiger iba do tyče.
45min - koniec prvého polčasu

46min - cez polčasovú prestávku domáce mužstvo strieda dvoch hráčov. Schachtena s Idrissouom nahradzujú Brouwers a De Camargo. Najmä príchod De Camarga sa ukáže ako veľmi dôležitý.
50min - Neust
ädlerova strela tesne vedľa našej brány.
53min - Demichelisovu slabú malú domov odkopáva Butt na poslednú chvíľu pred dobiedzajúcim Bobadillom.
56min -
2 : 2 po chybnej rozohrávke v strede poľa dostáva Reus krásnu prihrávku od striedajúceho De Camarga medzi našu stopérsku dvojicu van buyten-Demichelis a obstrelí vybiehajúceho Butta.
60min -
3 : 2 tentoraz si Reus a De Camargo prehodia úlohy. V pozícii nahrávača posiela Reus loptu na De Camarga a kedže k nemu neskoro pristúpi van Buyten, ten má dostatok času aby poslal loptu medzi nohy brankára Butta.
63min - Lahmov center a hlavička Gomeza do rúk domáceho brankára.
69min - Ottla strieda M
üller.
70min - Kroosov center a M
üllerova hlavička nad bránu.
81min - Pranjiča strieda Alaba.
82min - striedajú aj domáci, Herrmanna strieda Matmour.
84min -
3 : 3 po Tymoshchukovej prihrávke strieľa Lahm vyrovnávajúci gól.
87min - Gomezov nebezpečný strelecký pokus končí nad bránou.
90+2 min - hlavný rozhodca končí dnešné stretnutie.

Zápas sa teda končí remízou v pomere 3 : 3. Strelecká potencia zo stredajšieho zápasu Ligy majstrov v Kluži nám síce vydržala aj v domácej lige, ale kedže sme po individuálnych chybách aj 3x inkasovali, odvážame si z Borussia-parku "iba" jeden bod. Možno ste sa už aj pri pohľade na hlavnú stránku opýtali sami seba, prečo som slovko iba dal do úvodzoviek. Odpoveď je jednoduchá. Ak sa chceme čo najskôr priblížiť mužstvám na špici tabuľky a chceme zmazať ich bodový náskok, musíme zápasy ako bol tento, na pôde poslednej Borussia M
önchengladbach jednoznačne vyhrávať. Nechcem týmto samozrejme znižovať výkon domáceho mužstva, ktoré dokázalo, pred viac ako 54 000 návštevou, byť nášmu mužstvu vyrovnaným súperom. Najbližšie nás v nedeľu 14/11/2010 v 12. kole Bundesligy čaká na domácom štadióne bavorské derby s 1. FC Nürnberg.