Berlínsky múr prekonaný jediným gólom - FC Bayern München

Aktuality > Blog > Mario

Berlínsky múr prekonaný jediným gólom.

29/11/2014

Berlin! Berlin! Wir fahren nach Berlin! Nie, nie, našich chlapcov ešte nečakalo finále nemeckého pohára, ale len zápas 13.kola s tamojšou Herthou. Po prvej prehre v sezóne z utorka sa opäť očakávali 3 body proti priemernému tímu, ktorý ma skôr záchranárske práce ako boj o pohárové priečky. V pamäti mi zostala výhra spred 2 rokov, keď sme na Olympiastadione zdemolovali Herthu 6:0 - s hattrickom Robbena. Tentokrát som bral aj chudobnejší výsledok, hlavné bolo opäť sa dostať na víťaznú vlnu.

V zostave zasa raz ofenzívna lavína, v podstate rovnaká zostava ako pred týždňom s Hoffenheimom. Bolo úžasné vidieť ešte pred výkopom a v tuneli hecovačky našich hráčov, proste skvelý kolektív, nepodceňujeme žiadneho súpera a do zápasu sa vždy snažíme ísť na 100%. Domáci boli úplne nulový. Aspoň v 1.polčase, keď na tradične znudeného Neuera nesmerovala ani jedna strela. Za to na druhej strane bolo veľa vzruchu. Mne osobne sa strašne páčila hra našej ofenzívy, výmeny miest, kombinácie, pätičky. Robben raz v strede, potom naľavo a zas napravo, to isté Ribéry, Götze aj Müller. Veľkú chuť mal hlavne Robben, ktorý sa dostával do dobrých pozícii. Žiaľ, vyťažili sme z toho len jeden gól, keď pätičku Müllera zužitkoval v 27.minúte spomínaný lietajúci holanďan, ktorý lahôdkovo obstrelil Krafta, nášho bývalého gólmana. Smolu v koncovke mali Lewandowski aj Ribéry. Druhý gól by nás zaiste viacej upokojil, no berlínsky múr obstál už bez inkasovania do konca polčasu. Po zmene strán sme ako keby videli iný zápas. Nám sa až tak nedarilo, ani smrtiaca ofenzíva nevedela nájsť častokrát cestu pred bránu súpera. A keď aj niečo vyšlo, bolo tam aj kúsok smoly, možno to mala na svedomí tá čierna farba na našich dresoch. Náznaky domácich boli zvládnuteľné, Neuer svoje kvality výraznejšie ukázať nemusel. Zmenu mohli priniesť striedania, Rode a neskôr Schweinsteiger priniesli menšie oživenie. Do domácej otvorenej obrany ku koncu prenikalo viacej útokov, ale Lewandowski 2x zoči-voči brankárovi neuspel. Takticky sme už záver zvládli. Vzhľadom na kvalitný 1.polčas nakoniec utrápené víťazstvo, ale nemôže ísť vždy všetko ako po masle. Aj Pep hovoril, že liga nie je nudná, každý súper vie potrápiť. 33 bodov po 13 kolách je ale skvelý stav. Snáď to nie je posledný krát, čo sme si zahrali v Berlíne túto sezónu, if you know what I mean - tento rok sa tam koná aj finále pohára a LM. Chlapci si trocha budú môcť oddýchnuť, pokračujeme až o týždeň dôležitým zápasom s Leverkusenom. S konštatovaním, že sme vyhrali tento zápas tak môžme spokojní užívať zvyšok víkendu. :-)

autor: Mario
poznámka redakcie: Za obsah a pôvodnosť článku zodpovedá autor. Text neprešiel jazykovou úpravou.