8.deň - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2014/2015 > Sústredenie Doha

Sústredenie Doha.

8.deň16/01/2015

Piatok boli v Dohe na programe posledné 2 tréningy, po ktorých sa mužstvo presunie do Rijádu, hlavného mesta Saudskej Arábie, kde odohrá v sobotu prípravný duel proti Al-Hilal. Po rannom tréningu si asi 40 detí z Kataru splnilo veľký sen. Tréner Pep Guardiola si zobral chlapcov pod svoje krídla a vysvetľoval im prax, pri ktorej sám znova a znova hral. Potom vyzvali deti Manuel Neuer na penalty. Niektorí z mladých futbalistov sa dokonca môžu pochváliť, že prekonali najlepšieho brankára na svete v priamom súboji.Mužstvo v priebehu dňa opustil Pepe Reina, ktorý dostal od trénera Guardiolu krátku dovolenku, aby sa mohol vrátiť do Španielska, kde jeho žena Yolanda v noci na štvrtok porodila piate spoločné dieťa. Pepe sa vráti do Mníchova na začiatku budúceho týždňa, aby mohol pokračovať v príprave na Säbener strasse.

Medzi tréningovými jednotkami sa tréner Guardiola rozhovoril na témy ako zdravotný stav Davida Alabu, Holgera Badstubera a ostatných, o ceste do Rijádu, o svojich narodeniny a podobne. Prinášame najdôležitejšie odpovede. 

Pep Guardiola o ...

...sústredení: "Ja som s podmienkami, tréningami a výkonnosťou hráčov veľmi spokojný. Ale môžeme sa ešte zlepšiť. Máme na to veľké príležitosti. V Mníchove sa môžeme pred našim prvým zápasom pripravovať ešte ďalšie dva týždne. "

... Holgerovi Badstuberovi: "Existuje len málo obrancov na svete, ktorí majú také vlastnosti keď sú na lopte. Ale on mal dlhú dobu zranené koleno. Musíme byť pri ňom veľmi opatrní, aby sme mu neublížili."

... Davidovi Alabovi: "Ak by zajtra bolo finále Ligy majstrov, mal by hrať! Každý deň sa ho pýtam, ako je an tom koleno. S ním sme lepším tímom. Môže hrať kdekoľvek. Vynikajúce! Na stupnici od 1 do 10, to bolo vždy na úrovni 8 alebo 9, niekedy 10. On je jedným z najvýznamnejších hráčov Bayernu Mníchov."

... zranení Medhi Benatiu: "Pre neho, to je škoda. Málo s nami trénoval, pretože má problémy s chrbtom. Jeho stav sa ale už zlepšil. Máme ešte dva týždne."

... Javim Martínezovi: "On nie je pripravený pre prácu s loptou. Ale doktori mi povedali, že jeho vývoj je veľmi, veľmi dobré. Oni sú optimistickí. Dúfam, že sa čoskoro vráti k tímu."

... Bastianovi Schweinsteigerovi: "Môj nos mi hovorí, že bude hrať skvele v druhej polovici sezóny."

... o odvetách: "Prvé dva alebo tri zápasy sú pre nás veľmi, veľmi dôležité. Ak vyhráme tieto zápasy, môžeme urobiť veľký krok smerom k obhajobe titulu."

... najväčších konkurentoch v druhej polovici sezóny: "Wolfsburg a Leverkusen sú tu. Schalke sa vyvíja s novým trénerom od zápasu k zápasu. Tiež Mönchengladbach je dobrý. A skôr alebo neskôr sa vráti Borussia Dortmund."

... o favoritoch Ligy majstrov: "Španielske tímy sú veľmi silné. Ale aj Chelsea je jedným z nich. To je jeden z mojich najväčších favoritov, sú pripravený pobiť sa o víťazstvo v Lige majstrov. Ale aj my tam chceme byť."

... výlete do Saudskej Arábie: "Bol som tam na priateľský zápas. To je kultúrne úplne iná krajina. Musíme sa prispôsobiť. Chodíme tam hrať pre ľudí."

... prípravnom zápase proti Al-Hilal: "Chceme hrať o niečo lepšie, než posledný zápas. Potrebujete takéto stretnutia. Je to nuda v dlhodobom horizonte, ak len trénujete bez zápasov proti ostatným tímom."

... možnej základnej jedenástke: "Nie som v hlave ešte pevne rozhodnutý. Zvyčajne sa to stane len krátko pred zápasom. Mám veľký rešpekt pre svojich hráčov. Niektorí nehrajú často. Môžem mať na ihrisku len jedenásť hráčov, to je môj veľký problém. Všetci hráči, ktorí sú v Bayerne, majú veľkú kvalitu. To je dôvod, prečo sú tu."

... svojich narodeninách v nedeľu: "veľká párty nebude. Oslávim to doma s rodinou. Mojím jediným prianím je zdravie."


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist