Rozhovor Rummenigge - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Rozhovor s Karl-Heinz Rummeniggem.Karl-Heinz Rummenigge poskytol pre fcbayern.de rozhovor. Prinášam jeho voľný preklad.
V rozhovore vyslovil spokojnosť s prvými 3 mesiacmi tejto sezóny, ale varoval pred zaspaním na vavrínoch. Opísal transfer plány v zimnej prestávke, hovoril o očakávaniach pred valným zhromaždením, ako aj o svojom pohľade dopredu, zápase proti Dortmundu a o návrate Arjena Robbena...

fcbayern.de: Pán Rummenigge, ako predseda Európskeho dvora audítorov, často sedíte spoločne s klubovými manažérmi zo zahraničia. Čo si kolegovia v Madride, Barcelone alebo Manchestri hovoria v tejto sezóne o FC Bayern?
Rummenigge: "Pred týždňom som bol na výstave Futbal v Zürichu, kde boli zastúpené všetky veľké kluby ako Real Madrid, Barcelona, Manchester United, Manchester City, Inter Milan, AC Milan atď. Mal som dojem, že sme práve teraz v tomto svete futbalu na mnoho modelov príkladom. Spĺňame kritériá finančné, fair play a zároveň máme veľmi silný tím. Prostredníctvom výkonov v Bundeslige a Lige majstrov sme získali zatiaľ v tejto sezóne veľký rešpekt."

fcbayern.de: Pred niekoľkými týždňami, Uli Hoeness hovoril o veľkej úcte smerom k tímu. Hovoril o futbale ako u umení. Ako vidíte silu FC Bayern v doterajšej sezóne?
Rummenigge: "V celom klube je to v súčasnej dobe nádherné. Futbal je o okamihoch. Ale pozor: Sme v novembri a titul sa udeľuje v máji. Máme pred sebou ešte dlhú cestu. Preto by sme mali i naďalej zaoberať veľmi pokojne a sebaisto s našou situáciou."

fcbayern.de: Ak otvoríte noviny, Bayern porovnávajú s Barcelonou. Jedinou otázkou je, kedy sa majstom stane Bayern.
Rummenigge: "Tím si zaslúži pochvalu. Z osobnej skúsenosti viem, že musíme byť s chválou opatrní. Našťastie máme trénera, ktorý sa zaoberá vecami veľmi pokojne. Darí sa mu motivovať tím, znovu a znovu a znovu pre každý zápas. To je jeden z najväčších úspechov Juppa Heynckesa."

fcbayern.de: Zranenie Bastiana Schweinsteigera bolo v médiách opísané ako "šok" pre Bayern. Ako vnímate jeho výpadok?
Rummenigge: "Netreba brať médiá vždy príliš vážne. Pred pol rokom bol Bastian Schweinsteiger v niektorých médiách opisovaný ako šéf, teraz je super šéf. Samozrejme, že toto zranenie nás zarmútilo, ale absencia Arjena Robbena v posledných mesiacoch nám ublížila rovnako. Avšak, tím sa s tým skvele vyrovnal. Som preto presvedčený, že tréner si poradí aj s touto situáciou a tím bude naďalej hrať úspešne aj bez Bastiana a dúfajme, že čoskoro sa vráti Arjen."

fcbayern.de: Zranenie Schweinsteigera a nasadenie Anatolija Tymoshchuka v strede poľa, dáva viac zodpovednosti na plecia Toniho Kroosa. Ako vidíte jeho vývoj?
Rummenigge: "Jeho vývoj pod vedením Juppa Heynckesa je veľmi dobrý. Už v minulom roku sme videli, že je veľmi talentovaný, na konci sezóny sme to vzali do úvahy a predĺžili sme jeho zmluvu o tri roky až do roku 2015. Toni podáva veľmi stabilné výkony a stal sa dôležitým hráčom pre náš tím."

fcbayern.de: Zo zranením Arjena Robbena va tímu podarilo vyrovnať. Kedy očakávate jeho návrat?
Rummenigge: "On bol znovu trénovať minulý týždeň s tímom. Bolo by skvelé, keby sa mohol vrátiť v sobotu proti Borussii Dortmund. Dúfam, že áno, on aj lekári sú veľmi optimistickí."

fcbayern.de: O chvíľu príde zimná prestávka a blíži sa aj transfer obdobie. Budú nejaké zmeny v tíme?
Rummenigge: "Určite nebude predávať hráčov. Tréner nechce a ja mu dávam za pravdu. S 20 hráčmi v poli, máme celkom malý tím. Z hľadiska množstva, sme na spodnej hranici. Dúfam, že dudeme naďalej bojovať vo všetkých troch súťažiach a vzhľadom k tomu je potrebné udržať aspoň toto družstvo."

fcbayern.de: Koniec sezóny prinesie aj koniec niektorých zmlúv, napríklad Anatolija Tymoshchuka, Ivicu Oliča, Daniel van Buyten. Keď sa dajú očakávať ohľadom nich rozhodnutia?
Rummenigge: "V roku 2011 sa už viac rozhodovať nebude. Hráči sa musia na 100 percent koncetrovať na svoj výkon. V januári začneme jednania s hráčmi a ich zástupcami."

fcbayern.de: V sobotu vás čaká veľký zápas medzi Bayernom a Borussiou Dortmund...
Rummenigge: "Je to zápas s obrovským verejným záujmom a dôležitý zápas o poradie. Myslím, že oba kluby majú pred sebou navzájom veľký rešpekt. Zistil som, že Borussia Dortmund - v posledných rokoch odviedola dobrú prácu - a to nielen tréner a tím, ale celý klub. Že sa stali majstrami minulej sezóny, nebola žiadna náhoda. Jedná sa o klub, ktorý sa po rokoch problémov so stabilitou zase tlačí vpred."

fcbayern.de: Dortmund je v súčasnosti najväčším rivalom FC Bayern o titul?
Rummenigge: "Pokiaľ ide o možnosti klubu a tímu, povedal by som, že áno."

fcbayern.de: V noci pred zápasom s Dortmundom je výročné valné zhromaždenie FC Bayern. Klub v minulej sezóne dosiahol minimálne cieľe. Môžete už povedať, aká je finančná bilancia?
Rummenigge: "Po roku s domácim titulom, DFB pohárom a finále Ligy majstrov, prišiel rok, keď sme bohužiaľ nedosiahli žiadny úspech. Avšak môžem povedať, že ekonomicky sme na tom stále veľmi dobre. Hovorím to zámerne bez čísel, tie bude prezentovať člen predstavenstva Karl Hopfner v piatok. "

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist