Franz Beckenbauer o... - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Beckenbauer o svojom Bayerne:

"Lepšie to už ani nemôže byť!"
Franz Beckenbauer (67), ako člen akadémie Laureus, rozhodoval o tohtoročných víťazoch. Včera večer bol "Cisár Franz" v Theatro Municipal v Rio de Janeiro pri odovzdávaní športových Oscarov, ocenení pre najlepších športovcov uplynulého roka ("Laureus Worlds Sports Award"), ktoré sa konalo už po 14 krát.

Aj vo vzdialenosti 9500 km od domova je Franz Beckenbauer mysľou pri svojom FC Bayern a nemeckom futbale.

Čestný prezident o ...

... možnosti, že Jupp Heynkes bude i po tejto sezóne účinkovať pri FC Bayern, hoc ako poradca, tak ako to navrhoval Karl-Heinz Rummenigge:
"To sú také poklony a uznania, ktoré prichádzajú na konci kariéry. V akej funkcii by to mal Jupp robiť, je však otázne! V Sammerovi má Bayern napríklad ideálneho športového riaditeľa. Nemalo by to význam a to predsa nechce ani sám Jupp."

... následníkovi Heynkesa - Pepovi Guardiolovi:
" Čo by ten mohol robiť ešte lepšie? Dobre, vždy je niečo, čo sa dá vylepšiť, ale bude ťažké, ešte niečo pridať navrch. Ak sa teraz Bayern stane majstrom s náskokom dvadsiatich bodov a Guardiola potom budúcu sezónu s rozdielom pätnástich, všetci budú sklamaní."

... konkrétnych návrhoch zlepšenia:
" Naša hra je ešte príliš roztiahnutá, veľa sa hrá cez krídla. Ale bránka predsa stojí v strede. Guardiola pripraví nové rozdelenie hry, ale nepripustí takú, akú predvádza Barcelona. Každého jedného hráča musí vylepšiť a to spraví v taktickej oblasti.

... šanciach FC Bayernu v Lige majstrov:
" Samozrejme sa môžu dostať veľmi ďaleko. Najskôr však musia teraz v stredu vyradiť FC Arsenal. No ak budú hrať tak, ako proti Düsseldorfu, tak to bude potom ťažké. Aj napriek prvému víťazstvu 3:1.

... o plánovanom prestupe Lewandowského:
" Máme Gomeza, Mandžukiča a ešte aj Pizzara. Ak bude fit, môže hrať aj on. Napriek tomu vravím: Ak môžeš získať Lewandowského, musíš ho brať. Či ho však potom budeš vedieť aj využiť, to je zasa niečo iné."

... o zmluve trénera národného mužstva Jogiho Löva, ktorej platnosť vyprší v roku 2014: " Až do MS v budúcom roku sa budú na túto tému neustále objavovať rôzne otázky. Ak chceš mať pokoj a kľud, predĺžiš zmluvu. Či z nej máš potom aj úžitok, je vec druhá."

... o jeho láske k Riu: " Mal som 23 rokov, keď som sem prišiel po prvýkrát a hneď som sa do tohto mesta zamiloval. Bolo to úžasne pôsobivé, bývali sme v hoteli priamo na pláži Copacabana a mohol som hrať na štadióne Maracana, pred 100 000 divákmi, proti mužstvu Pelého.

... o MS 2014 v Brazílii: " Neustále čítame a počujeme, že výstavba štadiónov je v omeškaní. No ja som presvedčený, že všetko bude hotové, až sa budúci rok v júni MS začnú. Štadióny sú síce dôležité, no nemenej dôležitá je i atmosféra. V roku 2006 sme u nás zorganizovali vynikajúce MS, no atmosféra a nálada tu, budú neprekonateľné. Brazília je futbal. Asi niet lepšej krajiny pre MS."

... favoritoch MS 2014:
" Prirodzene chce Španielsko titul obhájiť, môžu to i dokázať, majú výborné mužstvo. No bude to nesmierne ťažké, nakoľko nemecký "manšaft" bude veľmi silný. No a o Brazílii, ktorá bude hostiteľom, sa nechcem teraz ani radšej vyjadrovať!"


Zo stránky bild.de preložila Sue.
Ďakujeme!


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist