7.deň - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014 > Sústredenie Doha


Sústredenie Doha.7.deň


11
/01/2014

Sobota v Dohe sa niesla v znamení dažďa. Doobedu doslova lialo. Diváci a novinári sa snažili ukryť pod stromami a prístreškami. Jeden muž ale pokojne v daždi, v tesnej blízkosti trávnika sleduje tréning. Bez dáždnika, bez čiapky, bez pláštenky. Voda mu steká po tvári. Pýtate sa kto je tento muž? Jean Fernandez, "objavitel" Francka Ribéryho.
Bolo to takmer presne pred desiatimi rokmi. Vo februári 2004, treťoligový Stade Brest hosťoval v druhom kole francúzskeho pohára proti FC Nantes. Nantes vyhrali jasne 4 : 0. Fernandeza ale zaujalo niečo, resp. niekto iný - ľavé krídlo Brestu Franck Ribéry. "Vedel som, že: To bude on," spomína Fernandez dnes. O niekoľko mesiacov neskôr, podpísal Ribéry svoju prvú profesionálnu zmluvu s FC Metz. Franck nechce veriť vlastným očim, v daždi si padajú do náručia a dohadujú si stretnutie neskôr v hoteli. Pri dlhom rozhovore padnú slová aj o pondeľňajšom galavečere v Zürichu (18:30). "Spím dobre," hovorí Franck, "Pep mi poradil, aby som zostali pokojný a uvoľnený. A mám chytiť trofej pred vyhlásením a utiecť," smeje sa Franck. "Nie je to len sranda," povedal Ribery a smeje sa. FIFA Ballon d'Or ako ocenenie pre najlepšieho hráča je "sen," hovorí a pokračuje: "Mám veľkú príležitosť. 2013 bol môj najlepší rok s tímom, ale aj individuálne, ale mám veľkú konkurenciu, v podobe Lionela Messiho a Cristiana Ronalda. Som šťastný, že som tam s týmito dvoma veľkými hráčmi."
Philipp Lahm: "Pre mňa je to jasné, Franck by si to zaslúžil v tomto roku."
Matthias Sammer: "Franck bol najkomplexnejší a najlepší hráč. Prináša svoju individuálnu kvalitu k tímu tak, že je úspešný. Jeho víťazstvo by bol pre mňa logický výsledok."
Franck Ribéry: "Tím mi dôveruje. On vie, čoho som schopný. Ale môžete si tiež všimnúť hneď, keď veci nie sú v poriadku. Streliť dva góly, prehrať 2 : 3, nie je nič pre mňa. Nie som egoista. Vždy som dal 100 percent pre tím."

Špeciálny program mala dnes aj dvojica
Mario Götze a Javi Martínez. Predpoludním absolvovali vo Volkswagen Autohause autogramiádu. Takmer 200 fanúšikov malo možnosť získať podpisy a fotografie. Potom sa chlapci vrátili do Aspire Akadémie, aby boli trénerovi Guardiolovi k dispozícii na druhý tréning.
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist