20:30
Volkswagen Arena Wolfsburg

VfL Wolfsburg - FC Bayern

0 : 2 (0 : 1)

Na piatkovú predohrávku 22.kola Bundesligy vo Volkswagen Arene vo Wolfsburgu proti domácim "vlkom" nastupujeme v zostave: Neuer - Alaba, Dante, van Buyten, Lahm - Gustavo, Schweinsteiger - Ribéry, Kroos, M
üller - Mandžukič.

3min -
po centri Mandžukiča spáli hlavou obrovskú tutovku Müller.
6min - pri šanci domácich v poslednej chvíli zachraňuje Alaba.
10min - Vieirinhova strela asi z 30 metrov letí vysoko nad našu bránku.
18min - center Schäfera pohodlne chytá Manuel Neuer.
19min - Mandžukičova strela nad domácu bránku.
22min - Träsh zavarí malou domov brankárovi Benagliovi, ten ale včas vybehne a odkopáva loptu do bezpečia.
24min - Madlung si od začiatku zápasu nečistou hrou koleduje o ŽK, ktorú na koniec aj vidí.
35min - ŽK pre Vieirinhu za faul na Alabu.
36min -
0 : 1 nariadený priamy kop posiela Kroos na hlavu Schweinsteigera, po ktorého spätnej hlavičke "vystrihne" Mandžukič nádherné nožničky.
45+1min - ŽK pre Dosta za faul na van Buytena.

49min - po prihrávke Lahma a strele M
üllera zabraňuje Naldo gólu, keď na bránkovej čiare zastúpi domáceho brankára.
54min - Diegovu dobrú strelu spoza šestnástky zblokuje Alaba.
56min - M
üllerovu strelu zblokuje domáci stopér.
57min - ŽK pre Ribéryho po faule na Vieirinhu.
65min - domáci striedajú. Odchádza Olič a prichádza Perišič.
73min - ŽK pre Hasebeho po faule na Ribéryho.
75min - domáci dvojnásobne striedajú. Odchádzajú Träsh a prichádzajú Helmes a Fagner.
76min - Dante vidí ŽK za faul na Dosta. Pri následnom priamom kope Diega bravúrne zasiahne a gólu zabráni Manuel Neuer.
79min - dvojnásobne striedame aj my. Z ihriska odchádzajú Ribéry a Kroos a prichádzajú Robben a Tymoshchuk.
80min - ŽK pre Nalda po faule na Mandžukiča.
83min - striedanie Maria za Maria, keď Mandžukiča strieda Gomez.
90min - Robben sa v šestnástke domácich dobre otočí okolo domáceho stopéra, nestihne už ale vystreliť. Nadstavený čas sú 3 minúty.
90+2min -
0 : 2 Robben si pýta prihrávku od Müllera, ktorú dostáva a sám zoči-voči brankárovi Benagliovi nezaváha.

Jupp Heynckes:
"Wolfsburg ukázal svoj najlepší výkon sezóny. Bola to veľmi intenzívne hra s vysokým tempom a pre nás ťažká, ale to sme očakávali. Hrajú agresívne, tvrdo a vysoko napádajú. Bol to presne zápas aké potrebujeme vyhrať. Dnes sme ukázali, že máme skvelý tím a že môžeme brániť, keď sa stretneme s odporom. Boli sme dnes šikovný."

Manuel Neuer:
"Vždy sa chceme baviť a hrať na nulu. Určite príde aj zápas, keď dostaneme gól, ale je pekné, že sme stále neinkasovali. Sme radi, že sme vyhrali."

Bastian Schweinsteiger: "Hrali sme proti veľmi agresívnemu tímu, ktorý dnes hral dobre. Bol to ťažký zápas rovnako ako v Mainzi. Veľa sa bojovalo. S výkonom som ale spokojný."

Dieter Hecking (tréner VfL Wolfsburg):
"Podali sme dobrý výkon, ale ak chcete poraziť Bayern, potrebujete veľmi dobrý výkon. Dali sme zo seba všetko, ale nakoniec to nebolo dosť. Mali sme nádej, že niečo uhráme, ale nevyšlo to."

Patrick Helmes (útočník Wolfsburg): "Pre mňa osobne to bol po dlhom zranení veľký problém. Odohrali sme dobrý zápas. Bayern je v tomto roku veľmi dobrý. Snažili sme sa veľa, ale nemali sme 100% gólovú šancu. Ak chcete poraziť Bayern musíte ju mať."