20:45
Olimpico stadium Roma

AS Roma - FC Bayern

3 : 2 (0 : 2)

V 5.kole E-skupiny skupinovej fázy Ligy majstrov sme sa predstavili na Olimpico stadium v Ríme. V zápase dvoch rozdielnych polčasov sme stratili vedenie 0 : 2, ktoré nám do prestávky zabezpečil Mario Gomez a nakoniec sme prehrali 3-2. Kedže postup do ďalšej fázy Ligy majstrov sme už mali zabezpečený pred týmto zápasom, Bastian Schweinsteiger nútene pauzoval kvôli kartám a ďalší ešte neboli celkom fit, nastupujeme v trochu pozmenenej zostave Kraft - Pranjič, Demichelis, van Buyten , Lahm - Ottl,  Tymoshchuk - Ribéry, Kroos, Müller - Gomez. Kroos sa posunul na miesto Schweinsteigera a na jeho mieste v základnej zostave nastupuje Franck Ribéry.

3min - Menezovu dobrú strelu kryje Kraft.
12min - peknú centrovanú loptu v rozhodujúcej chvíli zle trafí Kroos.
13min - ŽK pre Greca po faule na M
üllera.
14min - Demichelisova nepresn
á strela z diaľky.
16min - Vučiničova nepresná strela z diaľky.
19min - za predčasnú rozohrávku priameho kopu vidí Kroos ŽK.
21min - ŽK pre Mexesa za faul na Ribéryho, následný priamy kop Kroosa chytá domáci brankár Sergio.
23min - Grecovu strelu spoza šestnástky vyráža Kraft, následná dorážka Vučiniča letí nad bránku.
27min - nepresný strelecký pokus Ottla z diaľky.
29min - Menezova strela tečovaná Tymoshchukom končí v rukách Krafta.
33min -
0 : 1 33 minúta a hráč s číslom 33 Gomez. Ribéry z otočky nájde Gomeza a ten aj keď s pomocou tyčky otvára skóre stretnutia.
37min - Kroosov ďalekonosný strelecký pokus tesne vedľa.
39min -
0 : 2 po zlej rozohrávke domácich, Müller vysúva prihrávkou za obranu Gomeza a ten sa nemýli.
42min - Tymoshchukova nepresná strela z diaľky.
44min - Kroosova strela spoza šestnástky a zákrok domáceho brankára. V tej istej minúte ostáva po faule v šestnástke na Ribéryho píšťalka hlavného rozhodcu nemá.
45min - koniec 1.polčasu

46min - Greca strieda Simplício.
47min - Vučiničova strela spoza šestnástky letí vedľa bránky Krafta.
49min -
1 : 2 Menez potiahne útok cez pol ihriska, prihráva Borriellovi a ten v páde, na 2x, znižuje stav.
55min - Tymoshchukova nepresná strela spoza šestnástky.
58min -
Müllerova nepresná strela spoza šestnástky.
60min - obrovsk
á šanca domácich, Kraft najprv boxuje na bránkovej čiare nebezpečnú loptu pred De Rossim a rovnako si poradí aj s následnou dorážkou Brighiho.
67min - Simplíciova hlavička v dobrej pozícii len do rúk brankára Krafta.
71min - po faule na Tymoshchuka vidí De Rossi ŽK.
72min - M
üllera strieda Contento.
75min - Pranjičova strela tesne vedľa spojnice domácej bránky a striedanie domácich, Totti za Brighiho.
76min - Ribéry a Gomez postupujú sami dvaja na jedného, ale Ribéry neprihrá včas na Gomeza.
77min - Altintop strieda Ribéryho.
80min - Vučinič strelou z diaľky po zemi, skúša pozornosť Krafta.
81min -
2 : 2 Riise nájde krížnou prihrávkou osamoteného De Rossiho a ten sám pred prázdnou bránkou nezaváha.
82min - Vučiniča strieda Pizarro.
83min -
3 : 2 Kraft fauluje v šestnástke Boriella, vidí ŽK a následný pokutový kop zo šťastím premení Totti, aj keď Kraft vystihne smer strely a na loptu si dokonca aj siahne.
90+1min - Kroosova strela tesne nad bránku domácich.
90+3min - koniec zápasu.

Dobre rozohraný zápas, keď sme po polčase vyhrávali 0 : 2 sme teda prehrali 3 : 2 a pripísali sme si prvú prehru v tejto sezóne Ligy majstrov. Domácich postavil na nohy rýchly gól na začiatku druhého polčasu a my sme sa naopak nepochopiteľne uspokojili. Zo šatní vyšlo úplne iné mužstvo, kazili sme prihrávky, nepodržali sme loptu a iniciatívu sme nechali domácim, ktorý to po prestriedaniach aj patrične využili. Brankár Thomas Kraft, síce nepodal zlý výkon, ale obrana asi zabudla že v bránke nestojí Butt, ale Kraft a že ten rozohráva nohou horšie ako Butt a tak si vzájomne pripravili zopár horúcich chvíľ. Dlho som rozmýšlal koho a či vôbec niekoho po dnešnom výkone a najmä druhopolčasovom výbuchu pochváliť. Pôvodne som chcel tento report zakončiť slovami že dnes mužstvo, najmä takticky, zlyhalo ako celok. To je síce pravda ale predsa len som našiel hráča, ktorý si pochvalu zaslúži - Mario Gomez. Opäť ukázal, že má v tejto sezóne streleckú formu a potrebuje minimum šancí, aby dokázal streliť gól a že jeho efektivita premieňania šancí je veľmi vysoká. V sobotu 27/11/2010 privítame na našom domácom štadióne o 15:30 tabuľkového suseda Eintracht Frankfurt, čo však neznamená že myslíme na niečo iné ako víťazstvo a 3 body. Snáď aj predvedený výkon bude vyzerať tak, že na dnešný zápas sa nám podarí čím skôr zabudnúť.