15:30
Coface Arena Mainz

1. FSV Mainz 05 - FC Bayern

0 : 2 (0 : 0)

Na zápas 26.kola Bundesligy proti 1. FSV Mainz 05 nastupujeme v kladnej zostave: Neuer - Lahm, Martínez, Boateng, Alaba - Kroos, Schweinsteiger - Robben, Müller, Ribéry - Mandžukič.

4min - Robbenovu strelu vyráža z bránkovej čiary domáci brankár Karius.
10min - Alabova strela letí tesne vedľa bránky.
12min - zakončenie Nicolaia Müllera letí iba do rúk Manuela Neuera.
36min - Robbenovu strelu chytá domáci brakár.
45min - strela Kroosa letí nad domácu bránku.

46min - domáci striedajú Kooa za Sallera.
Choupo-Moting trafí brvno našej bránky.
54min - gólovú hlavičku Mandžukiča vyráža domáci brankár na roh.
59min -
Choupo-Moting z hranice šestnástky prestrelí našu bránku.
60min - Choupo-Motinga strieda Bungert.
62min - Robbenovo zakon
čenie vyráža brankár Karius.
64min - Müllerova strela letí nad bránku domácich a následne Müller prenecháva miesto na ihrisku Götzemu.
68min - Ribéryho gólovú strelu vyráža nohou do bezpečia brankár domácich.
73min - Robbena strieda Shaqiri.
81min - Mandžukiča strieda Pizarro.
82min -
0 : 1 na Shaqiriho center si z hĺbky vlastného poľa nabehne Schweinsteiger a ten hlavou posiela loptu do siete.
84min - Moritz vidí ŽK za faul na Boatenga a v zápätí je vystriedaný Mallim.
86min -
0 : 2 Ribéry sa pohrá z domácou obranou aj vybiehajúcim brankárom Kariusom a prihráva pred bránku, kde pripravený Götze aj cez,na bránkovej čiare brániaceho obrancu, strieľa náš druhý gól.
90+1min - hlavný rozhodca odpíska koniec zápasu.

Pep Guardiola: "Hrali sme a vyhrali proti veľmi silnému súperovi. V súčasnej dobe sme rozšírili rekord na 18 víťazstiev v rade. Je za tým veľa tvrdej práce. Dnes som len rád, že sme vyhrali proti jednému z najťažších súperov sezóny. Teraz už chýba len jedno víťazstvo. Máme to v našich rukách, aby sme sa stali majstri Nemecka v hlavnom meste v utorok."

Bastian Schweinsteiger: "Tu v Mainz sme o víťazstvo vždy tvrdo bojovali. Jedná sa o veľmi agresívny tím, s veľmi vysokú schopnosťou pressingu. Nebolo to jednoduché v 1.polčase, ku koncu už bol súper unavení. Chceme udržať náš rytmus. 2.polčas bol v poriadku."

Jérôme Boateng: "Dôležité je, že sme vyhrali a urobili ďalší krok smerom k titulu. Je skvelé, že môžeme byť v Berlíne, tam kde to všetko pre mňa začalo Majstri. Dnes sme položili základy."

Thomas Tuchel (tréner FSV Mainz 05): "Myslím, že všetci v publiku majú pocit, že sme vzali naše srdcia do rúk. Hrali sme s množstvom presvedčenia a úsilia. Podľa nášho názoru bolo možné získať odmenu. Je tam toho málo, z čoho sa môžeme viniť."