Rozhovor Heynckes - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Rozhovor s Juppom Heynckesom.
Už v piatok sa pre nás zápasom v M
önchengladbachu začína odvetná, jarná časť Bundesligy. Tri dni pred zápasom odpovedal tréner Jupp Heynckes na FCB.tv na otázky. fcbayern.de zhrnul dôležité témy. Hovorilo sa o jeho bývalom klube, stave prípravy, zápase v Gladbachu a Brenovom "twittrovani".

Jupp Heynckes o ...

... štarte jarnej časti: "Sme radi, že začíname v piatok - proti tímu, ktorý v minulom roku urobil veľký pokrok: vyhol sa zostupu a je teraz v tabuľke štyri body za nami. Jedná sa o tím, s ktorým je veľmi ťažké hrať. Majú veľmi dobrý obranný systém, preto inkasovali veľmi málo gólovli veľmi málo gólov. Navyše je to tradičný súboj, ktorý má stále svoj náboj. Bayern vs Mönchengladbach to je vždy niečo zvláštne."

... bývalom klube Borussii Mönchengladbach: "Vyrástol som ako hráč v Gladbachu, tam som urobil moje prvé kroky, aj ako tréner, mám veľmi dobré vzťahy so súčasným prestavenstvom, veľa ľudí to vie. No ako profesionálny športovec alebo tréner, dávate na 90 minút priateľstvo bokom, to je jasné."

... stave prípravy: "V najbližších dňoch si opäť všetko krátko zopakujeme: pressing, prihrávky, pozičnú hru, útočiace systémy - automatické procesy, ktoré treba oprášiť znovu a znovu, ak ste ich nejakú dobu nehrali. V oblasti vzdelávania to vyzerá naozaj dobre, je to veľmi dobrá príprava. Ale napriek tomu, v prípade, že liga začína, platia iné pravidlá. Hrá sa vo vyššom tempe, potom prichádza tlak na nervy. Hráči dobre vedia, že sa musíme správne na piatok sústrediť, že musíme podať čo najlepší výkon, individuálne, ale aj ako tím."

... možnej zostave v Gladbachu: "Samozrejme, že tím sa krištalizuje. Ale musíme vedieť, aká bude situácia s Bastianom Schweinsteigerom. Má mierne potiaže v kolennej šľache. Ak bude môcť hrať, potom už mám v hlave tím, ktorý nastúpi na začiatok zápasu."

... Brenovej správe, ktorú napísal na Twitter: "Jasne sme sa vopred dohodli, že nastúpi za amatérsky tím s cieľom získať zodpovedajúcu zápasovú prax. Preto som bol veľmi prekvapený z toho čo sa stalo. Dnes ráno sme o tom hovorili. On ma uistil, že to je mylná predstava, že ho to mrzí. Ospravedlnil sa za to. Ale správa ide do sveta. Ten chlapec musí vedieť, že jeho vnútorný život, jeho pocity, jeho sentimentality nemožno rozoznať. To nejde. Chápem, že možno bol sklamaný, že nejde s nami do Erfurthu, ale ak by mi to povedal, tak by som ho vzal."


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist