Naši na MS 2014 - FC Bayern München

Aktuality > Novinky > 2014/2015

Naši na MS 2014...

12/06/2014

Dnes večer sa v Brazílii začínajú dvadsiate MS vo futbale. Konať sa budú od 12. júna do 13. júla 2014 na 12 štadiónoch v 12 mestách. Kvalifikácie sa zúčastnilo 203 z 208 členov FIFA, z ktorých vzišlo 32 účastníkov záverečného turnaja. Budú to piate MS vo futbale na juhoamerickom kontinente. Oficiálnou loptou je Brazuca, vyrobená firmou Adidas. Slovo Brazuca vychádza zo slov Brazilian a Bazuca. Brazuca sa tak stáva 13. generáciou lopty na futbalových majstrovstvách sveta. Do hry zasiahnu samozrejme
aj naši chlapci, ktorý budú reprezentovať svoje rodné krajiny.

Nemecko: Philipp Lahm, Bastian Schweinsteiger, Manuel Neuer, Thomas Müller, Mario Götze, Jérôme Boateng, Toni Kroos
USA: Julian Green

fcbayern.sk praje všetkým účastníkom záverečného turnaja veľa štastia a zdravia.

Výsledky turnaja:

pre podrobnejšie výsledky kliknite sem

Nádherne prepracovanú aplikáciu o MS 2014, z dielne nášho klubu, ktorá sa venuje najmä našim hráčom, nájdete na kliknite sem

12/06/2014 - 22:00
Brazília - Chorvátsko 3 : 1 (1 : 1)
góly:
Neymar (29. a 71. z penalty), Oscar (90.) -  Marcelo (11. vlastný gól)
naši hráči: Dante do zápasu nezasiahol - Mandžukič pre disciplinárny trest nemohol hrať v prvom zápase.

góly:
Xabi Alonso (27. z penalty) - van Persie (44. a 72.), Robben (53. a 80.), de Vrij (64.)
naši hráči: Arjen Robben odohal celý zápas a strelil 2 góly. Javi Martínez do zápasu nezasiahol.

14/06/2014 - 00:00
Čile  -  Austrália 3 : 1 (2 : 1)
góly:
Sánchez (12.), Valdivia (14.), Beausejour (90.) - Cahill (35.)

14/06/2014 - 18:00
Kolumbia  -  Grécko 3 : 0 (1 : 0)
góly:
Armero (6.), Gutiérrez (58.), Rodríguez (90.)

14/06/2014 - 21:00
Uruguaj  -  Kostarika 1 : 3 (1 : 0)
góly:
Cavani (24.) - Campbell (54.), Duarte (57.), Ureña (84.)

15/06/2014 - 00:00
Anglicko  -  Taliansko 1 : 2 (1 : 1)
góly:
Sturridge (37.) - Marchisio (35.), Balotelli (50.)

15/06/2014 - 03:00
Pobrežie Slonoviny  -  Japonsko 2 : 1 (0 : 1)
góly:
Wilfried Bony (64.), Gervinho (66.) - Honda (16.)

15/06/2014 - 18:00
Švajčiarsko  -  Ekvádor 2 : 1 (1 : 0)
góly:
Mehmedi (48.), Seferovič (90.) - Valencia (22.)
naši hráči: Xherdan Shaqiri odohral celý zápas.

15/06/2014 - 21:00
Francúzsko  -  Honduras 3 : 0 (1 : 0)
góly:
Benzema (45. z penalty a 72.), Valladares (48. vlastný gól)

16/06/2014 - 00:00
Argentína  -  Bosna a Hercegovina 2 : 1 (1 : 0)
góly:
Kolašinac (3. vlastný gól), Messi (65.) - Ibiševič (85.)

16/06/2014 - 18:00
Nemecko  -  Portugalsko 4 : 0 (3 : 0)
góly:
Müller (12. z penalty, 45. a 78.), Hummels (32.)
naši hráči: Neuer, Lahm, Boateng, Kroos a Götze odohrali celý zápas, strelec hattricku Thomas Müller odohral 82min a následne ho vystriedal Podolski. Bastian Schweinsteiger do zápasu nezasiahol.

16/06/2014 - 21:00
Irán  -  Nigéria 0 : 0

17/06/2014 - 00:00
Ghana  -  USA 1 : 2 (0 : 1)
góly:
Ayew (82.) - Dempsey (1.), Brooks (86.)
naši hráči: Julian Green do zápasu nezasiahol.

17/06/2014 - 18:00
Belgicko  -  Alžírsko 2 : 1 (1 : 0)
góly:
Fellaini (70.), Mertens (80.) - Féghouli (25. z penalty)
naši hráči: van Buyten odohral celý zápas.

17/06/2014 - 21:00
Brazília  -  Mexiko 0 : 0
naši hráči:
Dante do zápasu nezasiahol.

18/06/2014 - 00:00
Rusko  -  Kórejská republika 1 : 1 (0 : 0)
góly:
Kerzhakov (74.) - Keun-Ho Lee (68.)

18/06/2014 - 18:00
Austrália  -  Holandsko 2 : 3 (1 : 1)
góly:
Cahill (21.), Jedinak (54. z penalty - Arjen Robben (20.), van Persie (58.), Depay (68.)
naši hráči: Arjen Robben odohal celý zápas a v 20min gólom otvoril skóre stretnutia.

18/06/2014 - 21:00
Španielsko  -  Čile 0 : 2 (0 : 2)
góly:
Vargas (20.), Aránguiz (44.)
naši hráči: Javi Martínez do zápasu nezasiahol.

19/06/2014 - 00:00
Kamerun  -  Chorvátsko 0 : 4 (0 : 1)
góly:
Olič (11.), Perišič (48.), Mandžukič (61. a 73.)
naši hráči: Mario Mandžukič odohral celý zápas, v 1.polčase sa postaral o vylúčenie Songa, ktorý ho pri bežeckom súboji nezmyselne udrel do chrbta a v 2.polčase strelil 2 góly.

19/06/2014 - 18:00
Kolumbia  -  Pobrežie Slonoviny 2 : 1 (0 :0)
góly:
Rodríguez (64.), Quintero (70.) - Gervinho (73.)

20/06/2014 - 21:00
Švajčiarsko  -  Francúzsko 2 : 5 (0 : 3)
góly:
Dzemaili (81.), Xhaka (87.) - Giroud (17.), Matuidi (18.), Valbuena (40.), Benzema (67.), Sissoko (73.)

21/06/2014 - 00:00
Honduras  -  Ekvádor 1 : 2 (1 : 1)
góly:
Carlos Costly (31.) - Valencia (34. a 65.)

góly:
Götze (51.), Klose (71.) - A. Ayew (54.), Gyan (63.)
naši hráči: Neuer, Lahm, Müller a Kroos odohrali celý zápas. Boateng odohral 1.polčas, Götze odohral 69min a v 51min strelil úvodný gól zápasu a Schweinsteiger do zápasu nastúpil v 70min. Zaujímavosťou zápasu bol aj gól Miroslava Kloseho, ktorý bol zároveň jeho gólom číslo 15 na majstrovstvách sveta, ktorým vyrovnal rekord brazílčana Ronalda.

22/06/2014 - 00:00
Nigéria  -  Bosna a Hercegovina 1 : 0 (1 : 0)

22/06/2014 - 21:00
Kórejská republika  -  Alžírsko 2 : 4 (0 : 3)
góly:
Son (49.), Koo (72.) - Slimani (26.), Halliche (28.), Djabou (37.), Brahimi (62.)

23/06/2014 - 00:00
USA  -  Portugalsko 2 : 2 (0 : 1)
góly:
Jones (64.), Dempsey (81.) - Nani (5.), Varela (90.+)

23/06/2014 - 18:00
Holandsko  -  Čile 2 : 0 (0 : 0)
góly:
Fer (77.), Depay (90.)
naši hráči: Arjen Robben odohral celý zápas a v 90.min nádhernou prihrávkou našiel pred bránkou Depaya, ktorý uzavrel skóre stretnutia.

Austrália  -  Španielsko 0 : 3 (0 : 1)
góly:
Villa (36.), Torres (69.), Mata (82.)

23/06/2014 - 22:00
Chorvátsko  -  Mexiko 1 : 3 (0 : 0)
góly:
Perišič (87.) - Márquez (72.), Guardado (75.), Hernández (82.)
naši hráči: Mario Mandžukič odohral celý zápas.

Kamerun  -  Brazília 1 : 4 (1 : 2)
góly:
Matip (26.) - Neymar (17. a 35.), Fred (49.), Fernandinho (84.)

góly:
Okazaki (45.) - Guadrado (17. z penalty), Martínez (55. a 82.), Rodríguez (90.)

Grécko  -  Pobrežie Slonoviny 2 : 1 (1 : 0)
góly:
Samaris (42.), Samaras (90. z penalty) - Wilfried (74.)

25/06/2014 - 18:00
Bosna a Hercegovina  -  Irán 3 : 1 (1 : 0)
góly:
Džeko (23.), Pjanič (59.), Vršajevič (83.) - Ghoochannejhad (82.)

Nigéria  -  Argentína 2 : 3 (1 : 2)
góly:
Musa (4. a 47.) - Messi (3. a 45.), Rojo (50.)

25/06/2014 - 22:00
Honduras  -  Švajčiarsko 0 : 3 (0 : 2)
góly:
Shaqiri (6., 31., 71.)
naši hráči: Xherdan Shaqiri odohral 87min a strelil hattrick, ktorým posunul svoje mužstvo do osemfinále.

Ekvádor  -  Francúzsko 0 : 0

26/06/2014 - 18:00
Portugalsko  -  Ghana 2 : 1 (1 : 0)
góly:
Boye (31. vlastný), Ronaldo (80.) - Gyan (57.)

USA  -  Nemecko 0 : 1 (0 : 0)
gól:
Müller (55.)
naši hráči: Julian Green do zápasu nezasiahol. Neuer, Lahm, Boateng, Müller a Kroos odohrali celý zápas. Schweinsteiger hral do 76min, keď ho vystriedal Götze. Thomas Müller zároveň gólom z 55min rozhodol o víťazstve nielen v tomto zápase, ale aj v skupine. Bol to už Thomasov 4 gól na týchto MS.

26/06/2014 - 22:00
Kórejská republika  -  Belgicko 0 : 1 (0 : 0)

Luiz (18.)  - Sánchez (32.)
penalty: Luiz 1 : 0, Pinilla nedal, Willian nedal, Sánchez nedal, Marcelo 2 : 0, Aránguiz 2 : 1, Hulk nedal, Díaz 2 : 2, Neymar 3 : 2, Jara nedal.

góly:
Sneijder (88.), Huntelaar (90. z penalty) - Dos Santos (48.)
naši hráči: Arjen Robben odohral celý zápas a v 90.min sa po faule na neho kopala penalta, premenením ktorej Huntelaar poslal Holandsko do štvrťfinále.

29/06/2014 - 22:00
Kostarika
- Grécko 6 : 4 (0 : 0, 1 : 1, 0 : 0, 0 : 0) po penaltách
góly:
Ruiz (52.) - Papastathopoulos (90.)
penalty: Borges 1 : 0, Mitroglou 1 : 1, Ruiz 2 : 1, Christodoulopoulos 2 : 2, González 3 : 2, Holebas 3 : 3, Campbell 4 : 3, Gekas nedal, Umaňa 5 : 3

Nemecko
- Alžírsko 2 : 1 pp (0 : 0, 0 : 0, 1 : 0, 1 : 1)
góly:
Schürrle (92.), Özil (120.) - Djabou (120.)
naši hráči: Neuer, Lahm, Boateng, Müller a Kroos odohrali celý zápas. Götze odohral 1.polčas. Schweinsteiger hral do 109min. Thomas Müller si na konto pripísal gólovú prihrávku pre Schürrleho a Philipp Lahm videl v 107min žltú kartu.

01/07/2014 - 18:00
Argentína
- Švajčiarsko 1 : 0 pp (0 : 0, 0 : 0, 0 : 0, 1 : 0)
gól:
di María (118.)

01/07/2014 - 22:00
Belgicko
- USA 2 : 1 (0 : 0, 0 : 0, 2 : 0, 0 : 1)
góly:
de Bruyne (93.), Lukaku (105.) - Green (107.)
naši hráči: van Buyten odohral celý zápas. Julian Green prišiel na ihrisko v 105min a o 2min neskôr upravil stav stretnutia na konečných 2 : 1.

štvrťfinále
04/07/2014 - 18:00
Francúzsko
- Nemecko 0 : 1 (0 : 1)
gól:
Hummels (13.)
naši hráči: Neuer, Lahm, Boateng, Müller a Schweinsteiger odohrali celý zápas, pričom Bastian videl v 80min žltú kartu. Kroos odohral 90min a po jeho centri z priameho kopu padol jediný gól zápasu z hlavy Hummelsa. Götze hral od 83min.

04/07/2014 - 22:00
Brazília
- Kolumbia 2 : 1 (1 : 0)
góly:
Silva (7.), Luiz (69.) - Rodríguez (80.)

góly:
Borges 0 : 1, van Persie 1 : 1, Ruiz nedal, Robben 2 : 1, González 2 : 2, Sneijder 3 : 2, Bolaños 3 : 3, Kuyt 4 : 3, Umaña nedal
naši hráči: Arjen Robben odohral celý zápas a v penaltovom rozstrele bezpečne premenil penaltu.

semifinále
08/07/2014 - 22:00
Brazília
- Nemecko 1 : 7 (0 : 5)
góly:
Müller (11.), Klose (23.), Kroos (25. a 26.), Khedira (29.), Schürrle (69. a 79.) - Oscar (90.)
naši hráči: Neuer, Lahm, Boateng, Kroos, Müller a Schweinsteiger odohrali celý zápas. Götze do zápasu nezasiahol. Müller strelil gól na 0 : 1 a prihrával na gól Schürrleho na 0 : 7. Toni Kroos centroval z rohového kopu na prvý gól Thomasa Müllera a sám strelil 2 góly v 25. a 26.minúte. Philipp Lahm prihrával na tretí gól Kroosa a šiesty gól Andrého Schürrleho. Dante odohral celý zápas a v 68.minúte videl žltú kartu za faul na Müllera. Za zmienku ešte stojí gól Miroslava Kloseho na 2 : 0, ktorý bol celkovo jeho gólom číslo 16 na všetkých doterajších MS, ktoré absolvoval, čím predstihol v historických tabuľkách brazilčana Ronalda, ktorý má na svojom konte 15 gólov.

09/07/2014 - 22:00
Holandsko
- Argentína 2 : 4 (0 : 0, 0 : 0, 0 : 0, 0 : 0) po penaltách
góly: Vlaar nedal, Messi 0 : 1, Robben 1 : 1, Garay 1 : 2, Sneijder nedal, Agüero 1 : 3, Kuyt 2 : 3, Rodriguez 2 : 4

o 3. miesto
12/07/2014 - 22:00
Brazília
 -  Holandsko 0 : 2 (0 : 3)
góly:
van Persie (3. z penalty), Blind (17.), Wijnaldum (90.)
naši hráči: Arjen Robben odohral celý zápas a v 3min po faule na neho sa kopala penalta, ktorú Van Persie bezpečne premenil.

finále
13/07/2014 - 21:00
Nemecko
 -  Argentína 1 : 0 pp (0 : 0, 0 : 0, 0 : 0, 1 : 0)
gól: Götze (113.)
naši hráči: Neuer, Lahm, Boateng, Kroos, Müller a Schweinsteiger odohrali celý zápas. Schweinsteiger videl v 29min žltú kartu. Hrdinom zápasu sa ale stal Mario Götze, ktorý v 88min vystriedal Miroslava Kloseho a v druhom predĺžení v 113min zužitkoval center André Schürrleho na jediný a víťazný gól zápasu, čim zabezpečil celkovo stvrtý titul Majstrov sveta pre Nemecko po dlhom 24 ročnom čakaní.