SGL Arena Augsburg

FC Augsburg - FC Bayern

1 : 0 (1 : 0)

Na derby v Augsburgu nastupujeme v takmer neuveriteľnej základnej zostave, veď posúďte sami: Neuer - Weiser, van Buyten, Martinez, Sallahi - Kroos, Schweinsteiger - Shaqiri, Pizarro, Hojbjerg - Mandžukič.

2min - Ostrzolek gólovú strelu vyráža Neuer na roh.
10min - Shaqiriho strela letí tesne vedľa bránky.
11min - Möldersovu strelu vyráža Manuel Neuer.
18min - Kroosova nepresná strela vedľa bránky.
26min - van Buyten podcení prihrávku na Altintopa, ten ale zakončí iba strelou do Manuela Neuera.
31min -
1 : 0 po chybnej rozohrávke Weisera sa k lopte dostáva Baier, ten prihráva Möldersovi, ktorý strelou pod brvno nekompromisne zakončí.
34min - priamy kop Schweinsteigera letí vysoko nad bránku.
38min - Möldersovu strelu chytá Manuel Neuer.

46min - cez polčasovú prestávku strieda Götze Shaqiriho.
47min - M
andžukičova hlavička letí tesne vedľa bránky.
50min - Martínezova hlavička letí tesne nad bránku.
51min - Sallahiho strieda Alaba.
52min - po chybe van Buytena, sa sám pred Neuerom ocitá Esswein, jeho zakončenie ale trafí iba Manuela.
53min - Hojbjergova strela končí tečovaná domácou obranou iba na rohu, po jeho rozohraní zakončuje opäť Hojbjerg strelou nad bránku.
54min - domáci striedajú prichádza Philp a odchádza Holzhauser.
58min - Hong vidí za stiahnutie Hojbjerga, ktorý by postupoval sám na brankára Hitza, iba ŽK.
63min - Pizarra strieda Müller.
64min -
Ostrzolek vidí ŽK za faul na Neuera pri rozohrávke.
68min - Alabova strela spoza šestnástky trafí tyč domácej bránky.
73min - po rohovom kope hlavičkuje Mandžukič vedľa bránky.
76min - Honga strieda
Reinhardt.
77min - Alaba prestrčí loptu na Müllera, ten má ale málo miesta na zakončenie a tak ho brankár Hitz vychytá.
80min - Götzeho strela spoza šestnástky končí vedľa bránky.
82min - van Buyten vidí ŽK za faul na Möldersa.
83min - Möldersa strieda Bobadilla.
84min - Weiser vidí ŽK za faul na Essweina.
85min - ŽK pre
Callsen-Brackera za faul na Mandžukiča.
90min - Bobadilla trafí z uhla tyč našej bránky.
90+3min - koniec zápasu.

Pep Guardiola: "Žiadne sťažnosti. Prehrali sme, pretože súper bol o niečo lepší ako my. Bojovali sme a veľa sa snažili. To je futbal, taký je šport. Nemôžete vždy vyhrať. Skôr alebo neskôr, by porážka prišla. Teraz sa potrebujeme čo najskôr pripraviť na zápas proti Manchestru. My sme neprehrali, pretože sme nasadili mladých hráčov. Hojbjerg a Weiser boli najlepší hráči na ihrisku. Trénoval veľa s nami, poznajú našu hru, a viem, čo chcem. Gratulujeme im trom. Budúci stredu budeme mať finále. Je to o živote a smrti."
Thomas Müller: "Bolí to trochu. Vlastne sme chceli predĺžiť svoju sériu. Ale na ihrisku sme toho jednoducho neboli schopní. Skutočnosť, že to nie je ľahké v Augsburgu, bola jasná, pred zápasom, ale nebolo v pláne ísť domov s porážkou.
Toni Kroos: "Dominuvali sme v záapse, ale neboli sme zas až tak presvedčiví. Nemali sme nevyhnutný pokoj, aby sme si vytvorili veľké príležitosti. To bola nevýhoda dnes. Ale je tu, nič sa nestalo. Chceme vyhrať každý zápas, každý dnes videl, ako sme tlačili v druhom polčase, keď sme sa snažili vyrovnať. Jednoducho to nevyšlo."
Manuel Neuer: "Brali sme Augsburg vážne. Ale pre nás, je teraz najdôležitejšia vec, že nikto nebol zranený. To je alfa a omera. Vzhľadom k tomu, že nás v stredu čaká zápas proti Manchestru, na ničom inom nezáleží."
Mark Weinzierl (tréner FCA): "Skvelo sme sa zomkli a pokúsili sa zdolať silný Bayern ako tím. Vedenie bolo pre nás skvelé. Potom sme mohli byť ešte viac kompaktní. V 2.polčase hral Bayern dobre. Mali sme potrebné šťastie. Všetko išlo pozitívne. Sme veľmi, veľmi šťastní."