Signal Iduna Park Dortmund

Borussia Dortmund - FC Bayern

4
: 2 (1 : 0)

Na zápas o Supercup 2013 proti odvekému rivalovi Borussii Dortmund nastupujeme v zostave: Starke - Lahm, Boateng, van Buyten, Alaba - Thiago - Robben, Müller, Kroos, Shaqiri - Mandžukič.

6min - 1 : 0 po veľkej chybe brankára Starkeho, ktorému vypadne lopta z rúk a ktorého navyše pohybom zmätie van Buyten, Reus pohodlne posiela loptu do prázdnej bránky.
10min - Shaqiriho strelu spoza šestnástky boxuje Weidelfeller do bezpečia.
14min - Müller sklepne hruďou loptu Shaqirim, jeho strelu ale Wedenfeller reflexívnym zákrokom nohou vyráža.
19min - Lewandowský osamotený pred Starkem zakončuje, náš brankár ale reflexívne nohou vyráža loptu. Na opačnej strane letí Shaqiriho strela vysoko nad bránku.
35min - na Alabovu krížnu prihrávku je Mandžukič prikrátky.
42min - Gündoganova strela letí vysoko nad bránku.

46min - domáci streidajú Bendera za Kehla.
54min -
1 : 1 Lahmov center posiela Arjen Robben hlavou do bránky.
56min -
2 : 1 van Buyten pri obrannom zákroku vlastným gólom prekonáva Starkeho, keď hlavou posiela loptu do siete.
57min -
3 : 1 Gündogan si zasekne obrancu a krížnou strelou prekonáva Starkeho.
64min -
3 : 2 Robben sa v šestnástke po prihrávke od Lahma obtočí okolo Subotiča a po jeho nohy posiela loptu vedľa Weidenfellera do bránky.
67min - Shaqiriho strieda Schweinsteiger.
72min - Blaszczykowského strieda Aubameyang.
75min - Mandžukiča strieda Pizarro.
80min - Müller po centri Thiaga triafa z prvej brvno domácej bránky.
84min - Starke pekným zákrokom vyráža strelu domácich.
86min -
4 : 2 po rýchlom protiútoku do našej rozhodenej obrany pečatí výsledok a osud zápasu napriek miernemu offsidu svojím druhým gólom Reus. Kroosa strieda Dante.
88min - Gündogana strieda Papastathopoulos.
90min - Boateng vidí ŽK.

Prvý ostrý test novej sezóny 2013/2014 sme absolútne nezvládli. Zbytočnými chybami, ktoré Dortmund kruto trestal, sme domácich vždy v najmenej vhodnom okamihu "posadili na koňa". Dvojica Robben-Lahm sa snažila niečo zo zápasom urobiť, to však bolo dnes na pozorne hrajúcich domácich málo. Navyše sa nepodarilo nahradiť pre zranenia chýbajúcu dvojicu Neuer-Ribéry a tak Nemecký superpohár 2013 putuje, resp. ostáva v Dortmunde.

Pep Guardiola:
"Prehrali sme 2 : 4, ale nemal som pocit, že Dortmund bol oveľa lepší ako my. Celkovo som spokojný s naším výkonom, ale hrali sme proti silnému tímu. Teraz máme desať dní na to, aby sme sa pripravili na štart Bundesligy. Opravíme naše malé chyby."

Philipp Lahm:
"Iste, radi by sme dnes získali pohár. Šance tam boli. Sme ale stále v príprave. Dnes sme ešte nestrieľali góly v správny čas a dostali sme góly v najhoršej možnej dobe. Teraz budeme analyzovať, potom a potom to bude lepšie!"

Arjen Robben:
"Vrátili sme sa do zápasu, ale o tri alebo štyri minúty bolo 3 : 1. Opäť sme sa vrátili do zápasu, ale po 4 : 2 bolo po všetkom."