AWD-Arena Hannover

Hannover 96
- FC Bayern

2 : 1 (1 : 0)

Nedeľným podvečerným zápasom v Hannoveri sme uzatvárali 10.kolo Bundesligy. Nastúpili sme v zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, Boateng, Rafinha - Schweinsteiger, Gustavo - Ribéry, Kroos, Müller - Gomez.

1min - na PK domácich po faule Schweinsteigera, najvyššie vyskočí Neuer a pohodlne loptu chytá.
6min - Rafinha dobrým obranným zákrokom nedovolí odcentrovať Panderovi.
7min - nepresná hlavička Gustava po RK Badstubera.
12min - medzi našich stopérov si výborne nabieha Abdellaoue a v obrovskej šanci triafa iba tyč našej bránky.
14min - po centri Ribéryho, hlavičkuje Gomez, brankár Zieler vyťahuje krásny zákrok a vyráža istý gól.
18min - Gustavo posiela peknú prihrávku na Ribéryho, ten mu loptu vracia na roh šestnástky, odkiaľ posiela Gustavo slabú strelu, ktorá nemôže ohroziť brankára Zielera.
20min - Toni Kroos strelou spoza šestnástky triafa brvno domácej bránky.
22min -
1 : 0 Cherundolo padá po faule Lahma a hlavný rozhodca odpíska penaltu. Tú Abdellaoue premení napriek tomu, že Manuel Neuer vystihne smer strely.
28min - Pinto padá po súboji s Rafinhom, hlavný rozhodca nepíska faul, ale dochádza k strkanici, do ktorej sa zapojí cca 6-7 hráčov. Melu jednoznačne vyprovokuje sotením domáci Schulz, ale rezultát hlavného rozhodcu je nepochopiteľný - ČK pre Boatenga a iba ŽK pre Schulza.
33min - ŽK pre Cherundola po faule na Schweinsteigera.
38min - Badstuber posiela center na Müllera, ten z prvej na Gomeza, ale Mario v dobrej šanci triafa loptu nad bránku.
40min - Müllera fauluje Schulz, stiahnutím za dres, ale hlavný rozhodca mu druhú ŽK v zápase neukazuje.
43min - ŽK pre Pinta po faule na Kroosa.
45min - Abdellaoue si poradí s Badstuberom a posiela loptu pred bránku. Jeho spoluhráč, ten posiela loptu nad našu bránku. Nadstavený čas 1.polčasu sú 3min.
45+2min - Cherundolo fauluje Ribéryho zákrokom, za ktorý by v pohode mohol vidieť svoju druhú ŽK, hlavný rozhodca Gräfe ale domácich opäť ušetrí.
45+3min - hlavička Schweinsteigera, po centri Müllera, končí vedľa domácej bránky. Následne hlavný rozhodca končí 1.polčas.

46min - domáci cez polčasovú prestávku striedajú. Schulza strieda Rausch.
47min - Gomez sa dobre uvoľní, ale triafa iba brankára Zielera.
48min - dobrý zákrok Neuera po centri Pandera.
49min - Gomez vo výbornej šanci triafa iba domáceho brankára Zielera.
50min -
2 : 0 strelu Pandera zrazí Gustavo do protipohybu brankára Neuera.
52min - Schweinsteiger triafa po RK iba bočnú sieť.
54min - Neuer krásnym zákrokom vytláča strelu Pandera.
58min - brankár domácich Zieler dostáva ŽK za zdržovanie hry.
63min - hlavný rozhodca konečne ocení Cherundolove fauly druhou ŽK a teda následne ČK. Tento krát je to za faul bez lopty.
67min - strelu Lahma do stredu bránky chytá brankár Zieler.
68min - striedame. Odchádza Rafinha a prichádza Alaba.
69min - PK Kroosa je málo razantný a tak si s ním domáci brankár bez problémov poradí.
70min - domáci striedajú. Odchádza Schlaudraff a prichádza Chahed.
71min - strela Gustava z dobrej pozície mieri nad bránku domácich.
73min - strelu Müllera z otočky zblokuje domáca obrana.
78min - domáci striedajú. Odchádza Abdellaoue a prichádza Ya Konan.
80min - Panderova strela z priameho kopu mieri nad našu bránku.
83min -
2 : 1 Alaba si výborne zbieha na prihrávku Lahma a chladnokrvne prekonáva brankára Zielera. Následne striedame. Odchádza Gomez a prichádza Olič.
84min - ŽK pre Ribéryho po faule na Stindla.
87min - striedame naposledy. Odchádza Badstuber a prichádza Petersen.
88min - Schweinsteiger vniká do šestnástky a triafa tyč domácej bránky, následne po súboji s domácim obrancom padá v šestnástke Lahm, píšťalka hlavného rozhodcu ostáva nemá.
90min - nadstavený čas 2.polčasu sú 4min.
90+2min -  do útočenia sa snaží zapojiť aj Manuel Neuer, robí však chybu, našťastie Rausch netrafí našu úplne opustenú bránku.
90+4min - PK a aj Manuel Neuer v domácej šestnástke. Alaba priamou strelou iba veľmi tesne míňa domácu bránku. Následne hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Každá séria sa raz skončí. Tá naša bez prehry trvala od 07/08/2011 a skončila sa práve dnes, v 10.kole Bundesligy na ihrisku Hannoveru. V divokom zápase sme videli 2 ČK, 2 tyčky, 1 brvno a 3 góly, žial 2 z nich skončili v našej sieti. Dnes žiaľ opäť budem musieť porušiť predsavzatie a po dlhej dobe sa vyjadrím aj k rozhodcom. Poďme ale pekne po poriadku. Domáci začínajú aktívne, čoho vyvrcholením je v 12min tyč po strele Abdellaoueho. Našou odpoveďou je v 14min hlavička Gomeza, ktorú vyráža brankár Zieler krásnym zákrokom. V 20min končí strela Kroosa na brvne domácej bránky. Prichádza však 22min a Cherundolo padá v šestnástke po faule Lahma, nariadenú penaltu premení Abdellaoue a po 770 minútach končí nepriestrelnosť
Manuela Neuera v Bundeslige. V 28min žiaľ začína svoj zápas rozohrávať aj hlavný rozhodca Gräfe. Pinto poriadne prifilmuje pád po súboji s Rafinhom, hlavný rozhodca síce nepíska faul, ale po následnej strkanici, ktorú jednoznačne vyprovokuje Schulz, vylučuje Boatenga a Schulzovi ukazuje iba ŽK. Je paradoxné, že ČK Boatenga predchádzala porada s asistentmi, ani viac očí ale nevidelo, kto situáciu vyprovokoval. V 40min Schulz stiahne Müllera za dres, ale hlavný rozhodca ho od druhej ŽK ušetrí a tréner Mirko Slomka ho radšej v polčase vystrieda. V nadstavenom čase 2.polčasu by druhú ŽK za faul na Ribéryho pokojne mohol vidieť aj domáci kapitán Cherundolo, rozhodca Gräfe to však vidí inak. Hneď po prestávke má ďalšiu veľkú šancu Gomez, opäť dobre zasahuje brankár Zieler. Porekadlo nedáš-dostaneš sa do bodky potvrdzuje. Z protiútoku strelu Pandeva zrazí do našej bránky Gustavo, lopta smeruje do protipohybu a Manuel Neuer je napriek veľkej snahe bezmocný. V 63min sa na ihrisku sily vyrovnajú, hlavný rozhodca na potrestanie nečisto hrajúceho Cherundola potrebuje až faul bez lopty. V 68min po príchode Alabu naša hra trochu ožíva, kontaktný gól ale prichádza neskoro. Strieľa ho v 83min práve Alaba po nebojácnom prieniku do šestnástky. Tréner Heynckes ešte na ihrisko v posledných minútach posiela čerstvých útočníkov Oliča a Petersena, to už ale na vyrovnanie nestačí. Keď sa od nás na konci odkloní aj šťastie a Schweinsteiger triafa tyč, píšťalka rozhodcu Gräfeho ostáva po páde Lahma v šestnástke nemá aj PK Alabu tesne míňa domácu bránku, je jasné že z tohto zápasu odídeme s druhou prehrou v sezóne. Záverečným hvizdom hlavný rozhodca Gräfe ukončil dnešný zápas aj svoju "one man show". Rozhodcovská trojica Gräfe-Häcker-Dankert určite nezapríčinila našu prehru, svojimi rozhodnutiami ale ovplyvnili vývoj zápasu a zbytočne na ihrisko vnášali nervozitu. Naši chlapci na tento vývoj žiaľ nedokázali nájsť recept a preto dnes nevyhlásim ani muža zápasu. Neostáva nám nič iné, len sa z prehry čo najskôr otriasť a poučiť. Na naštartovanie novej víťaznej série by nám mohol poslúžiť zápas 2.kola DFB pohára proti FC Ingolstadt 04, momentálne poslednému celku druhej Bundesligy. Zápas odohráme v stredu 26/10/2011 o 20:30 na domácom štadióne. Nič iné ako postup do 3.kola domáceho pohára si samozrejme nepripúšťame.

Jupp Heynckes:
"Bola to veľmi intenzívna hra z oboch strán. Išlo to veľmi proti nám, najskôr jedenástka, potom vylúčenie. Po prestávke sme mali šance, krátko pred koncom trafil Schweinsteiger tyč. Musím zložiť kompliment svojmu tímu, preukázal veľkú morálku. V tejto atmosfére, sme hrali veľmi sústredene a cool a zaslúžili sme si aspoň bod. Čo sa týka červenej karty Boatenga bolo to nespravodlivé. Obaja mali dostať žltú kartu a nie jeden žltú a druhý červenú. Rozhodca použil dva uhly pohľadu, sám to nevidel a nechal sa presvedčiť náhradným rozhodcom. Bola to pomsta a on bol jej dnešným protagonistom."

Philipp Lahm: "Dnes sme si zaslúžili bod. Mali sme tiež čistejšie šance ako Hannover. Stav 2 : 0 bol pre nás horká rana, ale tím sa vrátil do zápasu. Mali sme dostatok príležitostí, aby sme uhrali bod."

Karl-Heinz Rummenigge: "Musíme sa zmieriť s porážkou, Hannover hral dobre, neuveriteľne bojoval. Dnes sme ale prehrali veľmi nešťastne."

Toni Kroos: "Obdivuhodné, ako sme prijali situáciu a hrali aj s desiatimi hráčmi."

Mirko Slomka (tréner Hannover 96): "Bolo to veľmi emocionálne pre všetkých zúčastnených. Od začiatku to bola veľmi dobrá hra oboch tímov. Hrali sme však dobre a bolo dôležité, že sme včas zastavovali útoky a nenechali sme Bayern dostať sa do hry. Celkovo sme bránili veľmi dobre. Bayern je vždy v prvej triede a predstavuje hrozbu. Je tam vždy trochu šťastia, keď vyhráte proti Bayernu, ale myslím, že sme si to dnes zaslúžili. "

Ron-Robert Zieler (brankár Hannover 96): "Skvelá atmosféra a naozaj vzrušujúci zápas až do samého konca. Stretol som sa s Gomezom v reprezentácii a som rád, že som dnes od neho neinkasoval. "

Jan Schlaudraff (útočník Hannover 96): "Je to vždy ťažké proti Bayernu, bolo to vidieť aj dnes. Ukázali sme bojovný vynikajúci výkon, všetci sme veľmi radi, že to stačilo na tri body. Videli sme, že Bayern, aj keď prehral, v súčasnej dobe sú nepredstihnuteľní. To ako hrajú a že aj v oslabení urobili obrovský tlak. Je to vynikajúci tím. Myslím, že pre nás to bolo na konci aj trochu o šťastí, ale nie nezaslúženom. "