20:45
  Velodrome Marseille

Olympique Marseille - FC Bayern

0 : 2 (0 : 1)

Na prvý štvrťfinálový zápas Ligy majstrov, na ihrisku Olympique Marseille nastupujeme v zostave:
Neuer - Alaba, Boateng, Badstuber, Lahm - Gustavo, Kroos - Ribéry, M
üller, Robben - Gomez.

7min - po rohovom kope domácich, André Ayew nebezpečne hlavičkuje, Neuer pekným zákrokom loptu vyráža, ale iba na nohu Remyho, ten triafa bočnú sieť našej bránky.
14min - Alabova strela mieri vysoko nad Andradeho bránku.
28min - Ayewovu strelu v dobrej šanci vyráža Neuer nohou, vzrušenie je ale zbytočné, lebo domácemu útočníkovi je pískaný útočný faul na Lahma.
32min - Kroos vidí ŽK po faule na Valbuenu a Lahm za rečnenie s hlavným rozhodcom.
34min - Diarra vidí ŽK za faul na Gomeza.
36min - Gustavo vidí ŽK za faul na Mbia.
42min - Rémyho strelu spoza šestnástky chytá Manuel Neuer.
44min -
0 : 1 Robben prihrávkou vysúva Gomeza a Mario aj ked tiesnený domácim stopérom, posiela loptu do siete.
45+1min - hlavný rozhodca končí 1.polčas.

47min - Valbuenova hlavička mieri nad našu bránku.
51min - držanie lopty 42%-58% v náš prospech.
52min - Robbenov center stiahne do náručia brankár Andrade.
56min - hlavičku Andreho Ayewa pohodlne chytá Neuer.
59min - Gomezovu gólovú strelu nohami reflexívne vyráža brankár Andrade. Z protiútoku využije zaváhanie Boatenga v obrane Remy, s jeho strelou si ale poradí Neuer.
63min - striedame. Na miesto Kroosa prichádza Tymoshchuk.
64min - po škaredom údere na Gomezovu hlavu, vidí Mbia iba ŽK.
68min - domáci striedajú. Odchádza Amalfitano a prichádza Brandao.
69min -
0 : 2 Robben si narazí loptu s Müllerom, do poslednej chvíle čaká na pohyb brankára a potom obstreluje bezmocného Andradeho. Následne Müller prepúšťa miesto na ihrisku Schweinsteigerovi.
70min - striedajú aj domáci. Odchádza Diarra a prichádza Cheyrou.
78min - striedame. Odchádza Ribéry a prichádza Pranjič.
80min - držanie lopty 43%-57% v náš prospech.
82min - Schweinsteiger vidí ŽK po faule na Valbuenu.
88min - Robbenova strela mieri vysoko nad domácu bránku.
89min - Alaba vidí ŽK za faul na Remyho.
90min - hrať sa budú ešte 3min.
90+3min - strela Cheyroua končí vysoko nad našou bránkou. Následne hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Prvý štvrťfinálový zápas sme zvládli perfektne. Počas celého zápasu sme diktovali tempo a domácich sme do ničoho vážnejšieho nepustili. Nevypracovali sme si síce veľa gólových príležitostí, ale keďže sme boli maximálne efektívny, do domácej odvety nasledujúci utorok pôjdeme s dvojgólovým náskokom. Ako prvý v zápase pohrozili domáci, keď v 7min dobre hlavičkoval André Ayew, Neuer bol ale pripravený. Nasleduje medzišestnástkový futbal, ktorému ale vďaka pozorným obranám na oboch stranách, chýbajú gólové príležitosti. Preto viac zaujme "kartová hra" hlavného rozhodcu, ktorý spočiatku púšťa hru, ale v priebehu 4min od 32min do 36min rozdá 4 žlté karty, aj na tie vyhrávame polčas 1 : 3 :). Keď sa už zdá, že v 1.polčase gól neuvidíme, Robben prihrávkou vysúva Gomeza, ktorý aj keď tiesnený domácim stopérom posiela loptu do siete. Pri tomto góle si však trochu môže spytovať svedomie aj domáci brankár Andrade. Domáci sa síce po góle hnevajú na hlavného rozhodcu, keďže Robbenovi prihrával loptu, Lahm, ktorému lopta pri spracovaní zasiahla ruku, tú si ale hlavný rozhodca nevšimol a preto sa v akcii, ktorá skončila našim gólom, pokračovalo. V druhom polčase opäť kontrolujeme hru, čoho svedectvom, je aj držanie lopty 42%-58% v náš prospech. V 59min môže gólovú poistku pridať Gomez, jeho strelu ale Andrade reflexívne vyráža, hneď z protiútoku môžu domáci vyrovnať, keď zaváhanie Boatenga nevyužije Remy, s ktorého strelou si poradí Manuel Neuer. O 10min neskôr sa už ale skóre mení. Robben si narazí loptu s M
üllerom a nedáva domácemu brankárovi žiadnu šancu. Po góle odchádza z ihriska Thomas Müllera a svoje miesto prepúšťa Bastianovi Schweinsteigerovi. Keďže po góle sa už nikam neponáhľame a domáci nič nevymyslia, zápas sa prakticky už iba dohráva. Svoje si počas zápasu užil Franck Ribéry, ktorého domáci priaznivci, ako svojho bývalého hráča, vypískali pri každom kontakte s loptou. Za muža zápasu dnes vyhlasujem Arjena Robbena, ktorý prihral na gól Gomezovi a neskôr sám skóroval. Celé mužstvo ale dnes podalo kvalitný a zodpovedný výkon. Chlapci ďakujeme!!! Ďalší zápas na nás čaká už v sobotu 31/03/2012 o 15:30, keď sa predstavíme na ihrisku 1.FC Nürnberg. Všetci vieme s akým cieľom musíme do Norimbergu cestovať...

Karl-Heinz Rummenigge: "Myslím, že môžeme byť veľmi spokojní. Ak v polovici zápasu vo štvrťfinále Ligy majstrov vyhráme vonku 2 : 0, tak sme otvorili dvere do semifinále dobre. Môžem tímu zložiť len veľký kompliment. Snažili sme sa od začiatku streliť gól, aby sme mali dobrý výsledok do odvety. Strelili sme  dve a tím urobil veľmi dobre."

Jupp Heynckes: "Dnes sme tu v Marseille ukázali veľmi sebavedomú hru, čo nie je tak jednoduché. Ostatné tímy toho už bol svedkom. Bolo dôležité, že sme hrali na nulu. Až na niekoľko výnimiek to bolo dobré. Jediné, čo mi dnes vadí, je päť žltých kariet. To je príliš veľa."

Franck Ribéry: "Dnes to bolo veľmi dôležité. Hrali sme veľmi dobre - ale hra sa ešte neskončila. Nebude to v odvete ľahké, ale samozrejme sme teraz v dobrej pozícii. V súčasnej dobe hráme veľmi kompaktne, veľmi disciplinovane a agresívne. To je veľmi dobre. Takže v tom musíme pokračovať."

Philipp Lahm:
"Vedeli sme, že Marseille je fyzicky ťažký tím. Ale na druhú stranu sa to vyvíjalo dobre a tesne pred polčasom sme strelili veľmi dôležitý gól. To nám samozrejme naozaj hralo do kariet, čo bolo zrejmé v druhom polčase. Ak máme trochu priestoru v ofenzíve, vypracujeme si vždy dobré príležitosti na dosiahnutie gólov. A nám to podarilo. 2 : 0 v polovici štvrťfinále, je vynikajúci výsledok. Ale človek musí byť vždy opatrní."

Bastian Schweinsteiger: "Boli sme si vedomí, že Marseille je dobre fyzicky pripravené. Nakoniec ale rozhodli futbalové kvality. Niekedy sme boli od seba príliš ďaleko v druhom polčase, ale hrali sme dobre. A najmä góly sme strelili v pravý čas. Vyhrali sme 2 : 0, ale ešte nič nie je isté. Marseille dalo v Dortmunde 3 góly. Aj v odvete, musíme ísť od prvej minúty za svojim cieľom. Musíme do toho dať sto percent. 70, 80 percent nestačí."

Mario Gomez: "Chceli sme dobrý výsledok a ten sme dnes dosiahli. Marseille bola veľmi, veľmi agresívna, ale vyvíjalo sa to dobre. Vedeli sme, že Marseille bude hrať tvrdo. Snažili sme sa zostať v pokoji a presadiť sa v našej hre. To sme aj urobili a na konci bolo zaslúžené víťazstvo. Iste mohli sme ešte streliť gól alebo dva."

Didier Deschamps (tréner Marseille): "Po porážke 0 : 2 v prvomzápase, je to samozrejme ťažké. V Bayerne majú veľa kvality v tíme. Oni robia veľa vecí veľmi dobre a majú túto úžasnú ofenzívu. Gól tesne pred polčasom sa nám ublížil, pretože Bayern mal do tej doby málo šancí."

Alou Diarra (Marseille): "Zápas bol trochu ako nočná mora. Zvlášť, keď vidíte prvú polovicu. Pretože sme nehrali zle. Boli sme trochu naivní a pripustili dva góly vo fázach, ktoré boli priaznivejšie pre nás. Iste, naše šance v odvete nie sú veľké, ale budeme veriť až do samého konca."