Rozhovor Rummenigge - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Predbežný záver.
Rummenigge: " Pep je totálne spokojný."


10/07/2013

V utorok napoludnie prišiel Karl-Heinz Rummenigge. Predseda predstavenstva FC Bayern si večer nechcel nechať utiecť testovací zápas jeho klubu v tréningovom tábore v Trentine, proti Brescia Calcio.
Pred tým však využil čas, aby si v hoteli tímu Mníchovčanov,  dal dohromady dojmy z ostatných dní, ujasnil posledné detaily so zástupcami  AC Florencia, ohľadne prestupu Maria Gomeza a pred viac ako polhodinovým rozhovorom, s množstvom otázok, s novinármi, ktorí netrpezlivo čakali pri jazere Garda.
Portál fcbayern.de bol pri tom a zoradil najdôležitejšie odpovede 57-ročného Rummeniggeho nasledovne:

Preklad vám prinášame vďaka Sue.

Karl-Heinz Rummenigge o ...

...doterajšom priebehu tréningového tábora:

"Pep je totálne spokojný. Nielen s počasím, hotelom a stravou, ale najmä s ihriskom a mužstvom, ako drží spolu. Všetko je v najlepšom poriadku. FC Bayern sa tu v Trentine cíti ako doma, všetko je úžasné. V minulom roku sme tu položili základy pre zisk treblu. Je veľmi dôležité, vrátiť sa práve sem, na toto miesto."

...o cieľoch do budúcej sezóny:
"Titul v domácej lige, ktorý sme získali "hurá-systémom, obhájiť. Prirodzene, že chceme v nemeckom pohári a najmä v Lige majstrov hrať dobrú až veľmi dobrú rolu. Ešte žiaden tým v tejto súťaži titul neobhájil. To by tak bola štatistika, ktorú by sme v tomto roku chceli dosiahnuť."

...BVB, ako o konkurentovi:
" To, že Borussia Dortmund vynaloží obrovské úsilie a tiež, že zaútočí, sa dalo očakávať. To je vlastne aj dobre. Chcú nám, ako v nemeckej lige, tak i v Lige majstrov, čo najviac sťažiť život. Považujem to za veľmi napínavé."

...prestupe Maria Gomeza:
"Dokončujeme posledné detaily. Mario by mal byť vo štvrtok predstavený vo Florencii. Prichádzame o hráča, ktorý má úžasnú štatistiku. Mario bol výborným prestupom pre FC Bayern a správal sa vždy korektne a sympaticky. Na konci tejto sezóny budú Majstrovstvá sveta. Chce tam hrať ako stabilný hráč v základe. Túto šancu vidí vo Florencii. Som si istý, že  zažije veľmi úspešné časy. Mario pomôže talianskemu futbalu a napomôže tomu, že Florencia sa v tabuľke posunie o hodný kus vyššie. Vo Florencii je kvôli nemu veľký rozruch."

...možných prestupoch:

" Ešte je len začiatok prestupového obdobia. Momentálne nie je nič konkrétne naplánované. Musíme však vyčkať, čo všetko sa udeje na prestupovom trhu, sme známi tým, že občas postupujeme podľa hesla "Do the unexpected!" (Urob nečakané! - pozn.prekladateľa) - ako to bolo s Javim Martinezom v minulom roku. Ak sa na trhu s hráčmi objaví niečo zmysluplné,  budeme interne o tom seriózne diskutovať."

...Franckovi Ribérym:

"V roku 2008 sme za neho dostali z Anglicka astronomickú ponuku. Vtedy sme povedali nie. Bolo to rozhodnutie, ktoré určilo smer. Ukázali sme tým, že nie sme klub, ktorý predá hráča, s ktorým ráta a chce si ho udržať. Franck bol zárukou našich nedávnych úspechov. My sme s ním spokojní a šťastní - a on je šťastný v Mníchove."

...Arjenovi Robbenovi:
"Bol som nadmieru šťastný, že sa práve jemu podarilo streliť rozhodujúci gól vo finále Ligy majstrov.  Totiž, rok predtým bol Arjen veľmi kritizovaný. Viem, že je posadnutý futbalom. Vďaka nemu sme získali dôležitý titul. Myslím, že teraz je miláčikom publika. Vždy som vedel, aké má kvality. A Pep nepovedal nadarmo, akým darom je pre neho. To je výpoveď, ktorá hovorí sama za seba."

...tréningoch na Säbener Straße:
"Sme posledný veľkoklub v Európe, ktorý vôbec robí verejné tréningy. Napríklad na Chelsea sa dnu nedostane ani myška. Bayern vytvoril so svojimi fanúšikmi veľmi férový model. I naďalej budeme robiť tréningy verejne. Samozrejme, že budeme sem tam nejaké veci priptavovať  s vylúčením verejnosti."

...momentálne zatknutom Brenovi:
"Je veľká nádej, že Breno by mohol dostať  voľné vychádzky. Bolo by to denne od  8. do 20. hodiny. Musí dokladovať, že má zamestnanie. To by sme mu vedeli ponúknuť, sme na to pripravení. Bolo by to pre neho žiaduce."

Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme!


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist