15:30

Mercedes-Benz Arena

VfB Stuttgart - FC Bayern

0 : 2 (0 : 1)

Po nepresvedčivom začiatku jarnej časti Bundesligy sme vycestovali na zápas 20.kola do Stuttgartu, kde sa na tretí pokus pokúsime získať prvé jarné víťazstvo. Nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Weiser, Benatia, Dante, Alaba - Alonso - Robben, Schweinsteiger, Götze, Bernat - Lewandowski.

3min - Alabov priamy kop letí nad bránku.

13min - Leitner posiela priamy kop na hlavu Baumgartla, ktorý hlavičkuje nad našu bránku.

15min - Leitnerova strela letí nad bránku.

28min - Sakaiova strela sa obtrie o tyč našej bránky.

41min -  0 : 1 Robben si vymení loptu s Weiserom, napriahne k strele a jeho prudký lob prestrelí domáceho brankára.

46min - cez polčasovú prestávku obe mužstvá striedajú. Domáci Schwaaba za Harnika a naši Weisera za Müllera.

48min - Romeu vidí ŽK za faul na Lewandowského.

50min -  0 : 2 Alaba z veľkej vzdialenosti nechytateľne zakrúti priamy kop do bránky.

58min - domáceho Romeua strieda Maxim.

72min - Hloušeka strieda Kostič.

74min - po rohovom kope Alonsa prestrelí z dobrej pozície Lewandowski.

82min - Lewandowski sám zoči-voči trafí loptu do domáceho brankára Ulreicha.

86min - ŽK pre Benatiu za faul na Maxima.

88min - Robbena strieda Rode.

90+1min - Ibiševičova hlavička letí nad bránku.

Pep Guardiola: "Bolo to ťažké, naša hra nebola top. Kvalita Arjena Robbena a Davida Alabu bola dnes rozdielovou. V rámci prípravy na Hamburg a Doneck, bol výsledok dôležitý, ale musíme sa zlepšiť, aby sme dosiahli našu úroveň. Ale mám veľkú dôveru v tím."

Arjen Robben: "Stuttgart hral čisto obranne. Vzhľadom k tomu bolo dôležité, že sme dnes zaznamenali gól tesne pred polčasom. Potom sme mali dobrú východiskovú pozíciu a v druhom polčase to bolo trochu jednoduchšie. Bol čas na tri body, ktoré boli pre nás dnes veľmi dôležité. Stuttgart hral veľmi defenzívne a vzhľadom k tomu sme museli nájsť medzeru. Dnes sa ukázalo, aký je v takomto zápase potrebný prvý gól."

Huub Stevens (tréner VfB Stuttgart): "Môžem byť spokojný s prístupom hráčov. Človek nemôže viniť ľudí. Tím bojoval. Nesmieme byť sklamaný, musíme pokračovať na tejto ceste."

Christian Gentner (kapitán VfB Stuttgart): "Náš plán fungoval dobre prvých 40 minút. Potom, akonáhle sme nevenovali dostatočnú pozornosť Bayern sa individuálne presadil. A po góle na  0 : 2 sa vám Bayern sotva umožní vrátil do hry."