15:30
ESPRIT arena Düsseldorf

Fortuna Düsseldorf - FC Bayern

0 : 5 (0 : 2)

Na zápas na ihrisku nováčika Bundesligy nastupujeme v zostave: Neuer - Badstuber, Boateng, Dante, Lahm - Gustavo, Schweinsteiger - Kroos, Müller, Ribéry - Mandžukič.

5min - Kroosovu strelu po prihrávke Lahma domáci brankár Giefer vytláča nad bránku.
10min - po Ribéryho strele zastúpi na bránkovej čiare Giefera obranca Juanan.
12min - Kroosovu strelu z 18 metrov Giefer vytláča aj s trochou šťastia.
17min - M
üller dáva gól, ten ale pre údajný offside neplatí.
28min -
0 : 1 Ribéryho krásny center nachádza pred bránkou úplne voľného Mandžukiča, ktorý sa nemýli.
36min -
0 : 2 po priamom kope Kroosa a zaváhaní domácej obrany, Gustavo aj s prispením domáceho brankára posiela loptu do siete.
38min - Levels vidí ŽK.
41min - Lambertz vidí ŽK.
42min - van den Bergh vidí ŽK.

46min - domáci dvojnásobne striedajú. Do 2.polčasu na miesto Levelsa a Ilsa, nastupujú Bellinghausen a Voronin.
50min - Krížnu strelu Kruseho z pravej strany, boxuje Manuel Neuer.
55min -
0 : 3 Lahm a Ribéry zakombinujú a Franck prihráva Müllerovi, ktorý z hranice šestnástky nekompromisne prestrelí domáceho brankára.
67min - Dante vidí ŽK.
70min - Kroosa strieda Martínez.
77min - Mandžukiča strieda Alaba.
82min - striedajú obe mužstvá. Domáci na miesto Schahina posielajú Rafaela a v našom mužstve Schweinsteigera strieda Rafinha.
86min -
0 : 4 Alaba prihráva pred bránku voľnému Müllerovi, ktorý zvyšuje skóre.
87min -
0 : 5 Ribéry vysúva Rafinhu, ktorý sám zoči-voči brankárovi Gieferovi nezaváha a gól dokonca oslávi saltom.
89min - M
üllerovu gólovku pohotovo vyráža brankár Giefer.

Jupp Heynckes: "Som samozrejme veľmi rád. Hrali sme od prvej do poslednej minúty pred fantastickým publikom vynikajúci futbal. Ešte dôležitejšie však je, že sme veľmi dobrí v obrane a nerobili sme žiadne chyby. To bol náš najlepší zápas zatiaľ v tejto sezóne. Aj oslava Rafinha po góle odráža vnútorné fungovanie tímu."

Thomas Müller: "Bolo to veľmi pôsobivé predstavenie, od A do Z. Hrali sme veľmi sústredene a každý hráč dal do toho všetko. V správnom čase sme strelili góly a toto vysoké víťazstvo sa nám samozrejme hodí. Naďalej však musíme ísť od zápasu k zápasu."

Franck Ribéry: "Dnes sme hrali 90 minút dobre. nedostalisme gól, čo je pre nás dobré. Sme silní, nálada je dobrá, my sme fit a máme aj dobrú lavičku. To je futbal, to je zábava. Musíme ísť ďalej a dobre zregenerovať pred zápasom s Lille."

Norbert Meier (tréner Fortuna Dusseldorf): "Bayern hral veľmi dobre. To neznamená, že by sme nechceli, ale oni nás nenechali. Boli veľmi dominantný pri kontrole lopty, kdežto mi sme ju príliš rýchlo strácali."

Dani Schahin (útočník Fortuna Dusseldorf): "Bayern je číslo jedna. Nehrali sme dobre a dali sme im príliš veľa priestoru v zálohe. Mali sme byť viac kompaktný."