Franck Ribéry o... - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Ribéry o zápasoch playoff, o svojej forme, o Guardiolovi.
12/11/2013


Dva kroky rozbeh, prudký kop a lopta sa už trepoce v rohu brány - gólom z voľného kopu minulú sobotu proti Augsburgu (3:0), potvrdil Franck Ribéry opäť raz svoju výbornú formu. Aj štatistika tohto Francúza ukazuje len najlepšie hodnoty: Žiaden iný hráč na ihrisku nemal toľko kontaktov s loptou (119), striel na bránu (7) a osobných súbojov (30), ako Francúz.

Podľa stávkovej kancelárie bwin, je Ribéry, ktorý sa v tejto sezóne, pri odohratých 17 zápasoch, podieľal na 16 góloch Bayernu (9 gólov, 7 prihrávok), už dlhšie najsilnejším uchádzačom o Ballon d'Or (Zlatá lopta, pozn. prekladateľa), ocenenie najlepšieho hráča roka na svete. Kvóta (číslo) Ribéryho šance na zisk titulu je 1,80, za ním nasledujú Lionel Messi (3,75), Christiano Ronaldo (4,20), Zlatan Ibrahimovič (29,00) a Arjen Robben (34,00).

Teraz chce európsky futbalista roka pokračovať v národnom mužstve tam, kde proti Augsburgu skončil. V dvoch playoff zápasoch proti Ukrajine (15. novembra v Kyjeve a 19. novembra v Paríži) pôjde o účasť na Majstrovstvách sveta 2014 v Brazílii.

Po príchode do Clairefontaine, kde sa nachádza tréningové stredisko národného mužstva Francúzska, mal Ribéry najskôr na programe tlačovú konferenciu. Na nej hovoril tento tridsiatnik o.i. o svojej aktuálnej forme a o tom, za čo je vďačný Pepovi Guardiolovi.

Franck Ribéry o...

...zápasoch playoff proti Ukrajine: "Budú to dva ťažké zápasy. Nesmieme brať Ukrajinu na ľahkú váhu. Je to mužstvo, ktoré inkasuje len veľmi málo gólov, je nebezpečné svojimi protiútokmi. Nesmieme ani pomyslieť na to, že máme ešte druhý zápas, že nám stačí ten prvý len nejako odohrať. Presne naopak! Musíme cestovať na Ukrajinu s tým, že tam vyhráme. Naše mužstvo na to má. Musíme hrať bez tlaku a bez strachu."

...svojej aktuálnej forme: "Ešte nikdy som sa necítil tak silný. Momentálne hrám skutočne na najvyššej úrovni. Myslím, že toto je ozaj môj rok. Preto som presvedčený, že s národným mužstvom to dobre dopadne."

...tom, čo sa od neho čaká: "Do mňa vkladané nádeje a očakávania sú veľmi vysoké. Je na mňa nastavených stále viac kamier, všetci čakajú, čo spraví Franck Ribéry. Od nepamäti žijem s týmto tlakom a som na to zvyknutý."

...Zlatej lopte: "Viacerí sa na mňa momentálne obracajú s témou Zlatej lopty. Prirodzene, že o tom snívam! Rozhodnutie sa neustále približuje. Ja si však vravím: Hraj jednoducho tak, ako vieš. Maj z hry radosť! Nedovoľ, aby si sa dostal pod tlak."

...Pepovi Guardiolovi: "Guardiola mi veľmi pomohol. Každý deň mi vraví: "Vyskúšaj svoje šťastie! Strieľaj na bránu!" Som hráčom, ktorý má neustále chuť hrať dopredu a vždy zahrať rozhodujúcu prihrávku, dokonca i na tréningu, aj dva metre pred bránou. Vtedy mi často  hovorí: "Ty sám si mal dať ten gól!"  Odkedy je on u nás, počet mojich gólov v Bayerne, ale aj v "nároďáku" nie je zlý!  Dúfam, že to i naďalej pôjde takto."

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist