22/03/2015
17:30

FC Bayern - Borussia Mönchengladbach

0 : 2 (0 : 1)

V šlágri 26.kola Bundesligy a zároveň poslednom zápase pred reprezentačnou prestávkou nastupujeme doma proti Borussii Mönchengladbach v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Badstuber, Bernat - Alaba, Alonso, Schweinsteiger - Robben, Lewandowski, Götze.

3min - o zakončeni sa pokúšajú Lewandowski aj Götze, nakoniec sa to podarí až Bernatovi, brankár hostí ale loptu chytá.

6min - brankár Sommer chytá hlavičku Robbena.

9min - Lewandowski podbehne Götzeho center.

22min - Jantschke vidí ŽK za faul na Robbena.

24min - Robben sa bohužiaľ pri faule Jantschkeho zranil a musí ho striedať Müller.

30min -  0 : 1 Herrmann odcentruje na Raffaela, ktorý z prvej zakončuje a vidíme niečo neskutočné - chybu Manuela Neuera, ktorý nijako presnú ani silnú strelu útočníka hostí púšťa do bránky.

45min - Alabova strela letí tesne vedľa bránky.

45+1min - Alabova strela letí vysoko nad bránku.

49min - Müllerova strela letí vysoko nad bránku.

51min - Hahn vidí ŽK za faul na Alonsa.

60min - Alonsa strieda Rode.

63min - Rafinha odcentruje a Müller hlavičkuje do rúk brankára Sommera.

70min - Bernatov ďalekonosný strelecký pokus letí vysoko nad bránku. Götzeho strieda Lahm. Neuer po rýchlom protiútoku hostí vyráža strelu Hahna na tyč a následne ju prikryje.

72min - Hahna strieda Kruse.

75min - Rafinha odcentruje na Bernata, jeho strelu vyráža Sommer na roh.

77min -  0 : 2 Kramer potiahne rýchly protiútok hostí, zasekne Schweinsteigera, prihráva Raffaelovi a ten prestrelí Neuera.

81min - Raffaela strieda Hazard.

84min - Alabova strela z veľkej diaľky končí iba v náručí brankára hostí.

86min - Johnson po rýchlom protiútoku hostí pokazí finálnu prihrávku na spoluhráča. Na druhej strane Boateng odcentruje na Lewandowského a jeho gólovú hlavičku vyráža brankár Sommer.

88min - Kruseho gólovú strelu vyráža Manuel Neuer na roh.

89min - Herrmanna strieda Nordtveit.

90+3min - po 3 minútach nadstaveného času ukončí hlavný rozhodca Meyer dnešné trápenie všetkých fanúšikov Bayernu.

Pep Guardiola: "Začali sme dobre a ich protiútoky boli dobre kontrolované. Snažili sme sa, ale bez Francka a Arjena to bolo ťažké. V druhej polovici sme hrali príliš veľa srdcom a príliš málo hlavou. Gladbach to urobil veľmi dobre. My sme neprehrali, pretože Manu (Manuel Neuer, pozn. prekladateľa), ale preto, že sme mali problémy pri útoku. To je Bundesliga, ľudia si myslia, že je to vždy ľahké. Ale ja viem, ako je to ťažké. Musíme analyzovať zápas a po medzinárodnej prestávke začať znovu vyhrávať naše zápas."

Bastian Schweinsteiger: "Vždy som mal pocit, že máme hru pod kontrolou a zápas vyhráme. Gladbach to urobil veľmi dobre. Boli veľmi hlboko, počkali, až sme stratili loptu a hrali na protiútoky. Dobre to urobili trikrát a dvakrát skórovali. V prípade, že súper bráni sa všetkými hráčmi, medzery sú malé. Vzhľadom k tomu, ale musíme nájsť riešenie. Ale tieto zápasy sú dobré, aby sme sa poučili z chýb."

Manuel Neuer: "Gladbach to urobil dobre. Nevypracovali sme si žiadne gólové príležitosti. Dnes to nebolo dosť. Samozrejme, že sme chceli ukázať viac. Škoda, že sme nezvýšili náskok, pretože aj Wolfsburg pustil dnes body. Nemalo by to ale mať vplyv na dobrú náladu. Vieme, aké máme ciele v tohtoročnej sezóne. Tešíme sa a sme optimistickí."

Lucien Favre (tréner Mönchengladbachu): "Veľmi dobre sme hrali. Bolo dôležité brániť tak dobre. Bavori hrali 20-25 minút vynikajúco. Vzhľadom k tomu, že sme mali sotva držanie lopty, to bolo ťažké pre nás. Potom sme dali šťastný gól. Druhá polovica bola lepšia. Hrali sme futbal a našli dobré riešenia. Ale bol to len zápas, tri body, a to je už koniec."

Max Eberl (športový riaditeľ Mönchengladbachu): "Sú to veľké body. Celý druhý polčas sme hrali dobre. Tieto tri body z Mníchova nám urobili pekný deň."

Martin Stranzl (kapitán Mönchengladbachu): "Chceli sme sa brániť ešte vyššie. To sme robili a vyčkávali sme a robili sme to veľmi dobre až do konca. Bolo vidieť, na začiatku tlak na nás, ale potom to bolo oveľa príjemnejšie pre nás. Tvrdo sme pracovali na taktike pred zápasom, Lucien Favre ju vštepil do každého hráča."

Patrick Herrmann (Borussia Mönchengladbach): "My sme odohrali skvelý zápas a to aj v prípade, že Bayern mal viac z hry."