15:30
  SGL Arena Augsburg

FC Augsburg - FC Bayern

0 : 4 (0 : 0)

Zápas 15.kola proti prekvapeniu tohto ročníka Bundesligy a aktuálne tretiemu mužstvu tabuľky nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Benatia, Boateng, Bernat - Rode, Alonso - Robben, Schweinsteiger, Ribéry - Lewandowski.

6min - Bernat po spolu práci so Schweinsteigerom strieľa neúspešne z uhla.

7min - Werner hlavičkoval no Neuer bezpečne chytá.
8min - krásna strela ľavačkou od Robbena tesne míňa ľavú tyč.
9min - po sólovej akcii od pol ihriska Robbenov pokus zblokovaný na roh.
11min - Neuerova paráda. Pri rozohrávke sa zahral na stopéra a technicky po kľučke rozohral loptu pre Djurdjicom.
17min - držanie lopty 26%-74%.
22min - Ribéry po kľučke strieľa ale len do rúk Manningera.
27min - Wernerovu šancu chytá Neuer.
28min - Lewandowského v šanci zblokoval Klavan.
33min - Robben z uhla ľavačkou nebezpečne vystrelí, Manninger s námahou vyráža.
42min - Rodeho nepresná strela
45+1min - Neuer krásnym zákrokom 40metrov od brány uzavrie skóre prvého polčasu na 0:0.

47min - Lewandowski po centre Ribéryho hlavičkuje v dobrej šanci nad bránku.

50min - po perfektne zahranom rohu Alonsovu hlavičku vyrazí brankár domácich na roh.
53min - po sľubnej šanci Ribéryho strela len do rúk Manningera.
54min - Obrovskú šancu Ribéry trestuhodne spáli.
58min -  0 : 1 po centri Ribéryho dáva Benatia s pomocou žrde zaslúžene vedúci gól.
59min -  0 : 2 Robben chytil šancu na hranici 16-tky a všetci vedeli ako dá gól.
64min - Djurdjica strieda Mölders.
68min - Robben to skúša podobne ako pri góle no mieri vedľa.
68min -  0 : 3 Lewandowski z diaľky a od žrde tretí krát prekonáva Manningera.
70min - Wernera strieda Esswein.
71min -  0 : 4 Robben sa krásnou akciou popri štyroch obrancoch prekľučkuje a dáva gól.
72min - Schweinsteigera strieda Hojbjerg.
73min - Altintopa strieda Kohr.
74min - Götze strieda Alonsa.
77min - Müller strieda Robena.
80min - po Müllerovom pase Lewandowski tesne míňa spojnicu brány.
90min - Kohr z rýchleho protiútoku neprekonáva Neuera. Rozhodca ukončil zápas na sekundu presne bez nadstaveného času.

Ďakujem za report Martinke a Mirovi, ktorí ma zastúpili a v mojej neprítomnosti ho napísali. Maťaš

Pep Guardiola: "Som veľmi, veľmi hrdý, pretože viem, aké ťažké je tu vyhrať. Boli sme agresívnejší a rýchlejší v druhej polovici. Ja som vždy prekvapený mentalitou tých hráčov, ktorí vyhrali všetko. V súčasnej dobe máme ešte 2 zápasy, ktoré sa budeme snažiť vyhrať."

Bastian Schweinsteiger: "Nebolo to jednoduché, ale my sme hrali veľmi dobre v druhej polovici. Augsburg nie je bez dôvodu číslo tri. Sú veľmi vášniví, veľmi agresívni a majú takticky vyspelé mužstvo. Po 1 : 0 sa Augsburg snažil hrať agresívne. Tieto medzery sme dobre využili a strelili góly."

Robert Lewandowski: "V druhej polovici sme hrali veľmi dobre. Štyri góly v jednom polčase to je dobrý výkon. Jesenné majstrovstvo nič neznamená, musíme byť na konci sezóny na prvom mieste. Stále nás čaká veľa zápasov."

Stefan Reuter (manager FC Augsburg): "Mali sme v 1.polčase využiť nejakú šancu, aby to mal Bayern trochu ťažšie. V druhej polovici sme nemali šancu. Nakoniec to bolo veľmi jasné. Bavori majú neuveriteľný tím s obrovskou rýchlosťou."

Markus Weinzierl (tréner FC Augsburg): "Bayern Mníchov je v inej lige, ako môžeme všetci vidieť. Majú toľko kvality, že je preto víťazstvo zaslúžené."

Markus Feulner (FC Augsburg): "To je samozrejme horká porážka. Tiež sme mali niekoľko príležitostí, najmä v prvej polovici. Ak ich ael nevyužijeme, nemôžeme uspieť."