10/11/2012
15:30

FC Bayern - Eintracht Frankfurt

2 : 0 (1 : 0)

V šlágri 11.kole Bundesligy, v zápase prvého s tretím, sme na domácom štadióne odohrali zápas proti nováčikovi Bundesligy mužstvu Eintrachtu Frankfurt v zostave: Neuer - Alaba, Boateng, Dante, Lahm - Martínez, Schweinsteiger - Ribéry, Kroos, Robben - Pizarro.

4min - Aigner vidí ŽK.
9min - Kroos vysúva Robben a ten z uhla trafí iba bočnú sieť.
13min - Inui vidí ŽK.
14min - strela Matmoura nenarobí Neuerovi žiadne problémy.
18min - Oczipka prihráva Aigner, ten ale vystrelí nepresne.
20min - strelu Alabu vyráža brankár Trapp na roh.
26min - Kroos vysúva Ribéryho, ktorý sám zoči-voči brankárovi Trappovi triafa iba jeho nohy. Brankár hostí uchráni svoj tím od istého gólu.
32min - zraneného Boatenga strieda van Buyten.
35min - Meier sám pre Neuerom zakončí nepresne.
42min - hlavička van Buytena končí v bránke, vzrušenie je ale zbytočné, postranný rozhodca odmáva offside. Demidov vidí ŽK.
44min -
1 : 0 Alaba prihráva Martinézovi, ktorý krásne prihrávkou nájde Ribéryho a Franck zakončuje do prázdnej bránky.
45min - brankár Trapp si poradí so strelou Ribéryho aj s dorážkou Kroosa.

50min - Meier priamy kop posiela Soares hlavou vedľa.
55min - Ribéry vysúva Kroosa, jeho strela ľavou nohou minie bránku.
56min - Robben vysúva Kroos, Trapp je opäť na svojom mieste.
58min - striedajú obe mužstvá. Pizarra strieda M
üller a Aignera Occéan.
68min - Robbenov roh posiela van Buyten hlavou tesne nad bránku.
71min - Kroosa strieda Tymoshchuk.
77min -
2 : 0 Schweinsteiger po kontakte s Demidovom padá v šestnástke, hlavný rozhodba odpíska penaltu, ktorú následne Alaba, napriek tomu, že brankár Trapp vystihne smer, bezpečne premení.
80min - brankár hostí Trapp vyráža strelu Ribéryho.
82min - Müller prihráva Robbenovi, no ten asi z 5m nepresne zakončí.
83min - hostia striedajú Schweglera za Laniga.
90min - Alaba skúša šťastie strelou asi z 30m, Trapp je na mieste.

Jupp Heynckes:
"Bol to tvrdý boj o víťazstvo, proti dobrému tímu. Frankfurt odohral dobrý zápas. Je ťažké hrať zápas po Lige majstrov. Nemôžete vždy strieľať šesť gólov a odohrať skvelý zápas. Zistili sme však, že vieme dobre reagovať v ťažkej situácii. Tím odviedol brilantnú prácu. Na konci sme využili naše skúsenosti."

Franck Ribéry:
"Nie je jednoduché hrať každé tri dni. To bol dnešný prípad. Frankfurt bol čerstvejší, ale my sme mali veľa šancí a ujali sme sa vedenia. Bolo dôležité vyhrať, pretože teraz nasleduje reprezentačná prestávka."

David Alaba:
"Potrebovali sme sa dostať do zápasu. Frankfurt hral naozaj dobre, ale my sme sa dokázali presadiť."

Armin Veh (tréner Eintrachtu Frankfurt):
"Bolo to veľmi intenzívny a rýchly zápas so šancami na oboch stranách. Snažili sme nepustiť Bayern do hry. Urobili sme to celkom dobre. Bayern je ale šikovný tím. Gól na 2 : 0, nám zlomil väz. Bohužiaľ sme neboli odmenení za výkon ktorí sme ukázali, ale hrali sme dobre proti súperovi, ktorý hrá v inej lige."

Kevin Trapp (brankár Eintrachtu Frankfurt):
"Dnes sme hrali dobre a mali šance. Boli sme odvážni smerom dopredu. S trochou šťastia sme mohli vyhrať. Bayern je veľmi skúsený, s mnohými reprezentantmi. Oni jednoducho majú inštinkt a to je ten rozdiel."

Stefan Aigner (Eintracht Frankfurt): "Odohrali sme dobrý zápas a to najmä v 1.polčase. Nechceli sme nechať Bayern prísť do hry a dostať sa pod tlak. Nedokázali sme však ani streliť prvý gól. "