štadión Letzigrund Z
ürich

FC Zürich - FC Bayern

0 : 1 (0 : 1)

Do odvetného zápasu 3.predkola Ligy majstrov ročníka 2011/2012 nastupujeme s 2 gólovým náskokom a v zostave: Neuer – Lahm, Badstuber, van Buyten, Boateng – Schweinsteiger, Gustavo - Ribéry, Kroos, Müller – Gomez

5min - Chermitiho strela letí tesne vedľa spojnice našej bránky.
7min -
0 : 1 Müller krásnou prihrávkou vysúva Gomeza a ten sám zoči-voči brankárovi Leonimu nezaváha a chladnokrvne posiela ľavou nohou loptu k tyči.
11min - Müllerova strela spoza obrancu, letí vedľa domácej bránky.
24min - Rodriguez z PK vyskúša strelu priamo na bránku, Neuer loptu trochu zo šťastím vyráža.
30min - ŽK pre Buffa po faule na Müllera.
38min - po PK Djuriča padá na naše šťastie lopta v šestnástke iba na chrbát Teixeiru.
39min - držanie lopty 46%-54% v náš prospech.
42min - po Lahmovom centri do šestnástky lopta Müllerovi pri spracovaní odskočí.
45min - po Gomezovom "bicykli" a strele, brankár Leoni končekmi prstov vytláča istý gól. Následne hlavný rozhodca končí 1.polčas.

46min - cez polčasovú prestávku striedame. Odchádza Gomez a prichádza Petersen.
48min - po Djuričovom PK boxuje Neuer loptu do bezpečia.
55min - Mehmediho nepresná strela vedľa bránky.
59min - Boateng dovezie loptu až do šestnástky, prihráva ju Petersenovi, ale jeho strela s prvej končí nad bránkou domácich.
62min - Schweinsteigerova strela letí nad bránku Leoniho.
64min - striedame Kroosa za Tymoshchuka.
65min - dvojnásobné striedanie domácich. Odchádza kapitán Aegerter (kapitánsku pásku dáva brankárovi Leonimu) a Djurič, prichádzajú Gajič a Brunner.
72min - tretie striedanie v našom mužstve. Odchádza Müller, prichádza Alaba.
73min - Ribéryho spätnú prihrávku nespracuje do šestnástky dobiehajúci Tymoshchuk.
75min - Petersenovu strelu zázračne vyrazí brankár Leoni. Ribéryho strelecký pokus zblokuje Teixeira.
78min - aj domáci striedajú tretí krát. Odchádza Mehmedi, prichádza Drmič.
80min - držanie lopty naďalej 46%-54% v náš prospech.
82min - múr tečuje PK Badstubera na roh.
86min - Schweinsteigerova tvrdá strela, iba zostrelí Philippe Kocha.
90+2min - PK Rodrigueza letí nad bránku a následne hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Aj odvetu 3.predkola Ligy majstrov sme zvládli, dokonca víťazne a úplne zaslúžene postupujeme do skupinovej fázy ročníka 2011/2012. Podobne ako v 1.zápase doma, aj v odvete nám vyšiel úvod zápasu. Do vedenia sme išli už v 7min, keď po krásnej prihrávke M
üllera skóroval Mario Gomez. Domáci ostali samozrejme zaskočení a vedomí si skutočnosti, že streliť nám 4 góly, ktoré by im zaisťovali postup je takmer nemožné, pôsobili chvíľami rezignovane a nedokázali si vytvoriť súvislejší tlak. Zápas sme teda mali jednoznačne pod kontrolou, nepripustili sme žiadnu zápletku a do konca sme už hrali iba toľko, koľko sme potrebovali. V polčase sme stiahli Gomeza a šancu dostal Petersen. Navyše nebolo potrebné nasadiť do hry Robbena, ktorého chrbát si takto mohol trochu oddýchnuť. Za muža zápasu by som dnes vyhlásil Francka Ribéryho, na ktorom dnes bolo naozaj vidieť to, čo povedal pre média po víkendovom kole Bundesligy, že si futbal konečne po 2 rokoch užíva. Kameň zo srdca nám teda po dnešku spadol, Ligu majstrov máme istú a teraz už len čakať na žreb skupinovej fázy, ktorý nám prisúdi 3 súperov. Ten sa uskutoční vo štvrtok 25/08/2011 o 17:45 v Monaku. Ďalší zápas odohráme v sobotu 27/08/2011 o 15:30 na Fritz-Walter-Stadion v Kaiserslauterne, kde nám bude súperom miestny 1.FC, ktorý sa zaiste pokúsi v domácom prostredí vybojovať prvé tohtosezónne Bundesligové víťazstvo. Zatiaľ dokázal v prvých troch kolách iba 2x remizovať. My samozrejme proti takémuto súperovi musíme brať iba víťazstvo.

Christian Nerlinger:
"Máme to za sebou. Bola to ťažká prekážka. Sme radi, že sme dnes znovu podali sústredený výkon a tiež, že sme to uhrali na nulu. Uľavilo sa nám, pretože Bayern je v Lige majstrov. "

Juppé Heynckes:
"Po tom ako sme sa dostali do vedenia 0 : 1, sme hrali v obrane naozaj dobre a domácich sme nepúšťali do šancí. Celá situácia okolo gólu, to je to, čo po hráčoch vždy vyžadujem - dokonalá zmena tempa. Vyzerá to jednoducho, ale až tak jednoduché to nie je. V druhej polovici sme mali, najmä na ľavej strane Franck Ribéry, ešte dobré šance skórovať. Pri žrebe stále narazíte na jeden alebo jeden a pol silného súpera, ale dúfam pri ňom v šťastie, v celej histórii klubu to bol skutočne náš dobrý priateľ."

Philipp Lahm:
"Vyvinuli sme príliš malý tlak na súpera, to musíme zlepšiť, ale zlepšujeme sa od zápasu k  zápasu. Je potrebné ísť ďalej! "

Bastian Schweinsteiger:
"Vedeli sme, že Zürich sa bude snažiť o všetko. 0 : 1 bolo rozhodujúcich, tak potreboval Zürichu štyri góly. V 1.polčase sme boli príliš nesústredení, niektorí hrali príliš uponáhľane. To musíme zlepšiť. "

Mario Gomez:
"Chceli sme hrať kompaktne a vyrážať do rýchlych protiútokov. Prvých 10-20 minút sme to urobili naozaj dobre. Thomas Müller mi krásne prihral do behu, už nebolo také ťažké umiestniť loptu do bránky. Chceli sme streliť rýchly gól, aby sme mali pokoj. Potom sme hrali až do konca, tak ako sa to má hrať. "

Thomas Müller:
"Dosiahli sme náš cieľ, o to som strach nikdy nemal. Nakoniec to bolo jednoduchšie, ale nepodali sme maximálny výkon. Tréner Heynckes sa vždy snaží dávať nám signály čo treba zlepšiť, to je dobre! Pri žrebe už niet ľahkého súpera. Cieľom je samozrejme postúpiť zo skupiny, ale to ešte musíme tvrdo pracovať. "

Jerome Boateng:
"Hrali sme dobre a ukázali solídny výkon. Veľa si na ihrisku hovoríme a útočníci odvádzajú skvelú prácu smerom dozadu. To je náš recept na úspech. "

Urs Fischer (tréner FC Zürich): "Škoda, že sme skoro prehrávali 0 : 1, potom je snaha o obrat takmer nemožná. Môj tím ukázal viac ako 60 minút dobrej hry. Ubúdali nám ale sily, súper ich mal oveľa viac. To, že súper po dobu 90 minút dokázal hrať v rýchlom tempe, bol najväčší rozdiel."