1
7:30

FC Bayern - Eintracht Frankfurt

5 : 0 (2 : 0)

Na prvý zápas jarnej časti Bundesligy pred domácim publikom nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Shaqiri, Thiago, Götze, Ribéry - Mandžukič.

2min - Meierovu prízemnú strelu chytá Manuel Neuer.
8min - Mandžukičove zakončenie po prihrávke Shaqiriho vytláča brankár hostí na roh.
10min - Shaqiriho obtrie svoje zakončenie o ľavú tyč.

12min -
1 : 0 Mandžukič hlavou sklepne loptu na Götzeho, ten si ju hruďou spracuje a pustí na nohu a krížnou strelou prestrelí brankára Trappa.
23min - po Ribéryho spätnej prihrávke, vyrazí 100% gólovku Götzeho brankár Trapp.
29min - Rafinhova strela tečovaná Thiagom končí vedľa bránky.
34min - strelu Barnettu tečovanú Thiagom vyškriabe Manuel Neuer na roh.
36min - držanie lopty 63%-37% v náš prospech.
43min - Meierove slabé zakončenie hlavou Neuer pohodlne chytá.
44min -
2 : 0 Mandžukičovu hlavičku zblokuje obrana hostí len k Ribérymu a ten posiela loptu do siete.

48min - Ribéryho strela letí vysoko nad bránku.
52min - Götzeho zakončenie vyráža brankár Trapp do tyče.
57min - Götze vysúva Rafinhu, jeho zakončenie zblokuje brankár Trapp na roh.
58min - Ribéryho lob končí na brvne bránky hostí.
61min - Ribéryho strelu vyráža brankár Trapp na roh.
62min - hostia striedajú. Barnettu strieda Aigner.
65min - striedajú obe mužstvá. Naši Shaqiriho za Robbena a hostia Schweglera za Weisa.
67min -
3 : 0 Götze prihráva Robbenovi a ten nekompromisne aj s pomocou brvna zakončí.
69min -
4 : 0 na rohový kop Ribéryho najvyššie vyskočí Dante a hlavou zvyšuje skóre.
75min - dvojnásobné striedanie v našom mužstve. Z ihriska odchádzajú Götze a Alaba a prichádzajú Pizarro a Contento.
77min - zraneného brankára Trappa strieda Wiedwald.
78min - Ribéryho strela vedľa bránky.
80min - držanie lopty 69%-31% v náš prospech.
81min - Ribéryho zakončenie vyráža brankár hostí na roh.
88min - Robben prekopne z 3m bránku hostí. Na ospravedlnie mu slúži, že to bolo pravou nohou.
89min -
5 : 0 Mandžukič sa pohrá s obrancom Russom a zvyšuje skóre stretnutia.
90+2min - Pizarro v dobrej pozície na 5-ke minie loptu. Následne hlavný rozhodca Meyer odpíska koniec stretnutia.

Matthias Sammer:
"Proti Gladbachu to bolo dobré, v Stuttgarte to bolo skôr ako v Salzburgu. Musíme sa rýchlo dostať do rytmu. Sme radi, že sa ľahko zranení hráči vrátili do hry. Takže máme dobrú konkurenciu a dobrý tímový duch."
Pep Guardiola: "Som veľmi spokojný. Gratulujem mojim hráčom. Hrali veľmi, veľmi dobre. Bol to dobrý krok vpred. Mali sme dobrú kontrolu lopty, držanie a dobre sme hrali aj v útoku. Som tiež rád pre fanúšikov. Nechcem aby to pre ľudí na štadióne bola nuda."
Arjen Robben: "Každý chce poraziť vodcu ligy, mastera. Avšak musíme sa sústrediť. Nič nedostaneme ako darček."
Armin Veh (tréner Eintracht Frankfurt): "Nikdy som nevidel tak silný tím ako Bayern. Každý hráč stojí za každý cent ktorí zarobí. Aká radosť, aké tempo. Chceli sme byť hlboko a uzatvárať priestor. Výška výsledku je odrazom diania na ihrisku. Je to skvelý tím, jednoducho senzačný. Nemali by sme tu šancu ani v najlepšej zostave."
Pirmin Schwegler (Eintracht Frankfurt): "Pred zápasom sme získali odvahu a dúfali v zázrak. Ak Bayern vytiahne svoju hru, môžete skončiť iba takto. To je nutné si uvedomiť."
Alexander Meier (Eintracht Frankfurt): "Bayern si prirodzene zaslúžil vyhrať. do 0 : 2 to bolo celkom dobré. Bolo by to určite otvorené, ak by sme uhrali 0 : 1 v 1.polčase. Po 0 : 3 sme sa už nevedeli dostať k lopte."