15:30
easyCredit-Stadion Nürnberg

1.FC Nürnberg - FC Bayern

1 : 1 (0 : 1)

V 29.kole Bundesligy sme v Nürnbergu odohrali 182. Bavorské derby. Do vedenia sme išli po rýchlom góle Müllera už v 5min. Vyrovnávajúci gól sme inkasovali po hodine hry, po obrovskej chybe brankára Krafta. Nastupujeme v zostave: Kraft - Pranjič, Gustavo, Badstuber, Lahm - Schweinsteiger, Kroos - Ribéry, Müller, Robben - Gomez.

2min - Eigler v dobrej šanci domácich nedosiahne na centrovanú loptu.
5min -
0 : 1 Robben vybojuje na polovici ihriska loptu v súboji s Pinolom, potiahne rýchlu akciu a nádhernou prihrávkou nachádza Müllera, ktorý si ešte obhodí domáceho stopéra a vedľa brankára Schäfera pohodlne skóruje.
11min - Makova veľmi nepresná strela z diaľky.
13min - Nebezpečný PK Ekiciho končí tesne vedľa Kraftovej bránky.
15min - ŽK pre Wolfa.
19min - Kroosov center konči v náručí brankára Schäfera.
24min - Ekiciho strelu zblokuje Gustavo a dorážka Cohena končí nad bránou Krafta.
28min - Müllerovu krásnu prihrávku za obranu nedokáže Gomez umiestniť do bránky a tak lopta končí vedľa.
30min - Ribéryho strela ešte tečovaná Müllerom končí vedľa bránky domácich.
32min - ŽK pre Kroosa.
33min - zraneného Gündogana strieda Hegeler.
39min - Kraft vybieha mimo šestnástky na centrovanú loptu domácich, veľmi zle ju odkopne, lopta po falši mieri smerom na našu prázdnu bránku, našťastie ju domáci útočník nedobehne.
45min - Wolfova nepresná hlavička mieri ďaleko vedľa bránky Krafta.
45+1min - v nadstavenom čase rýchly protiútok končí Ribéryho nepresnou prihrávkou na Robbena. Kopeme ešte roh a po ňom hlavný rozhodca končí 1.polčas.

46min - cez prestávku prichádza naše dvojnásobné striedanie. Na miesto Kroosa a Pranjiča prichádzajú Contento a Tymoshchuk.
49min - Hegelerova strela mieri nad bránku Krafta.
54min - ŽK pre Badstubera.
57min - Wolfova prekná prihrávka na Maka, ten ale nezakončí akciu domácich presne. V tej istej minúte vidí ŽK domáci Wollscheid.
59min - Robben vniká do šestnástky a spätnou prihrávkou nachádza Gomeza, ale jeho slabú strelu zblokuje domáci obranca.
60min -
1 : 1 Kraft obrovskou chybou pri odkope daruje domácim gól, keď ho do opustnej bránky prelobuje Eigler.
62min - po inkasovanom góle striedame tretí krát. Na miesto Müllera prichádza Klose.
65min - Hneď po príchode na ihrisko sa v šanci ocitá Klose, jeho hlavičku po RK Robbena, ale zastavuje na bránkovej čiare postavený Cohen. Domáci striedajú. Maka strieda Schieber.
70min - Pinolova strela končí nad bránou Krafta.
77min - po Robbenovom RK ľavou nohou akrobaticky zakončuje Gomez, lopta ale letí vedľa bránky Schäfera.
82min - posledné striedanie domácich. Na miesto Ekiciho prichádza Mintál.
89min - Gomezovu strelu zastavuje ruka domáceho Wolfa, píšťalka hlavného rozhodcu ostáva nemá.
90min - Mintálov PK, končí tečovaný múrom vedľa bránky Krafta.
90+3min - Hlavný rozhodca končí dnešné stretnutie. Po záverečnom hvizde vidí ešte Arjen Robben ČK, pravdepodobne za nelichotivé slová na adresu hlavného rozhodcu.

V derby sme si teda body s Nürnbergom podelili po remíze 1 : 1. Gól, ktorým sme išli do vedenia už v 5min nám paradoxne, ako to už väčšinou pri rýchlo strelených góloch býva, ani veľmi nepomohol. Do šancí na zakončenie sa po prihrávkach Müllera a Robbena najčastejšie dostával Gomez, ale dnes mu nebolo súdené skórovať. V 39min nás vybehnutím, ale najmä zlým odkopom vystraší brankár Kraft. V tej chvíli ale ešte netušíme, že v druhom polčase má pre nás prichystané ďalšie prekvapenie. To prichádza po hodine hry, keď ďalším zlým odkopom daruje domácim vyrovnávajúci gól. Týmto kúskom si zároveň vyslúžil "ocenenie" smoliar zápasu, kedže dnes v podstate nie je koho vyhlásiť sa muža zápasu. Ofenzívne oživenie nepriniesli ani striedania na našej strane. Napriek tomu, že nám hlavný rozhodca Kircher odoprel na konci stretnutia penaltu za ruku Wolfa, remíza je pre tento zápas spravodlivá.  V našej situácii (pri stíhacej jazde na 2.miesto) je žiaľ remíza strašne málo, prichádzame dokonca o priebežné 3.miesto v tabuľke. Čo je ale horšie v prípade úspechu Leverkusenu v dohrávke 29.kola z FC St.Pauli sa naša strata na 2.miesto zväčší na 9 bodov. Ďalšou škvrnou na stretnutí je pozápasová ČK pre Robbena za urážku rozhodcu. Karta síce prišla po záverečnom hvizde a zápas neovplyvnila, ale žiaľ ovplyvní ďalší, veľmi dôležitý zápas proti Leverkusenu. Minimálne v tomto zápase totiž bude Arjen Robben nútene odpočívať. Žial 5 kôl pred koncom súťaže musím prvý krát vysloviť obavu o zisk 2.miesta zaručujúceho priamy postup do Ligy majstrov. Nepredbiehajme ale udalosti. Uvidíme ako dopadne dohrávka Leverkusen-St.Pauli a najmä ako dopadne náš nasledujúci domáci zápas, keď v 30.kole v nedeľu 17/04/2011 privítame v "6 bodovom" zápase práve Bayer Leverkusen. Po tomto stretnutí už možeme, ale aj nemusíme definitívne rozlúštiť tajničku v boji o 2.miesto.