15:30
Imtech Arena Hamburg

Hamburger SV - FC Bayern

1 : 4 (0 : 1)

Na predposledný zápas Bundesligovej sezóny s o záchranu hrajúcim Hamburgom nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Martínez, Schweinsteiger - Robben, Kroos, Götze - Müller.

7min - Robbenova strela letí vysoko nad bránku domácich.
13min - Iličevičova strela končí vedľa našej bránky.
15min -
Çalhanoğluho strela letí vedľa bránky.
18min - Kroosova veľmi nepresná strela mimo bránku.
32min -
0 : 1 Götze si vymení loptu s Robbenom, ktorý ho prihrávkou za obranu posiela do šance, ktorú Mario s chladnou hlavou bezpečne premení.
40min - po priamom kope Robbena, Schweinsteiger hlavou sklepne loptu pre Müllera, ten ale nedokáže loptu tečovať do bránky.
42min -
van der Vaarta sa obtočí okolo Boatenga a jeho nebezpečnú strelu Neuer s námahou vytláča na roh.
43min - Iličevičova strela letí vedľa bránky.

49min – Iličevičova strela končí v náručí Manuela Neuera.
48min – domáci reklamujú ruku Danteho, ale o tú sa v žiadnom prípade nejednalo. Dante si loptu spracoval hruďou.
52min –
Robbenova strela letí vysoko nad bránku.
53min – Robben sa po individuálnej akcii snaží neúspešne pretlačiť loptu cez brankára Adlera.
55min –
0 : 2 Götze padá v šestnástke po kontakte s Manciennem, penalta sa ale nepíska. Kopeme však roh, ktorý Götze rozohrá na Müllera a ten nikým nekrytý pohodlne skóruje.
57min – Robben odcentruje, Diekmeier loptu odhlavičkuje iba ku Alabovi, ktorý však z prvej prestrelí bránku.
59min – zraneného Diekmeiera strieda John.
64min – Martínez
vidí ŽK za faul na Tescheho.
67min -
Çalhanoğluho bombu spoza šestnástky vyráža Neuer na roh. Po jeho rozohraní hlavičkuje Manciene vedľa bránky. Následne obe mužstvá striedajú. Naši Kroosa za Hojbjerga a domáci van der Vaarta za Demirbaya.
69min -
0 : 3 Robbenovu strelu vyráža brankár Adler k Müllerovi, ten loptu hlavou sklepne pre Götzeho, ktorý si ju na hrudi spracuje a posiela do bránky.
72min -
1 : 3 Çalhanoğlu umiestnenou strelou spoza šestnástky znižuje skóre stretnutia.
73min - Robbena strieda Pizarro.
75min -
1 : 4 Pizarrovu strelu brankár Adler iba vyráža späť k Pizarrovi, ktorý nožničkami predsa len prestrelí domáceho brankára.
76min - Westermanna strieda Tah.
80min - Lahm padá v šestnástke po súboji s Jiráčkom, kontakt tam ale pravdepodobne nebol.
83min - Müller pätičkou pristaví loptu Lahmovi, ten ale prestrelí bránku.
84min - Demirbay nafilmuje v šestnástke po súboji s Boatengom faul, penalta sa ale nepíska a hra pokračuje ďalej. Hráči sa ale dostávajú do potýčky, pri ktorej sa pretláčajú hlavami, pričom Boateng sa po Demirbayovi zaženie rukou. Následne po porade s postranným rozhodcom, ukazuje hlavný rozhodca Demirbayovi ŽK a Boatengovi dokonca ČK.
90min - hrať sa budú ešte 2 minúty.
90+2min - hlavný rozhodca Fritz odpíska koniec stretnutia.

Povedali po zápase
:
Pep Guardiola: "Bojovali sme. Víťazstvo bolo dobré pre náš rytmus v príprave na pohárové finále v Berlíne."
Arjen Robben: "V 1.polčase sme to vlastne urobili celkom dobre, ale v druhom sme mali trochu viac priestoru a využili sme ho. Boli sme veľmi nebezpečný a strelili sme góly. Dokázali sme kvalitu."
Toni Kroos: "Urobili sme to celkom dobre. Boli sme hraví, takže môžeme ísť domov spokojní."
Oliver Kreuzer (športový riaditeľ HSV): "Bol to fakt dobrý zápas z našej strany. Táto vášeň, tá agresia, bola prvotriedna. Chceli sme, vysoko zachytávať útoky Bayern a donútiť ich k chybám. Najmä v 1.polčase sme to urobili dobre."
Mirko Slomka (tréner HSV): "Problematickým bol gól na 0 : 2. Avšak dnes ste mohli vidieť od nás veľa dobrých vecí, napríklad absolútnu vôľu."
Heiko Westermann (kapitán HSV): "Vynikajúco sme držali krok. Rozdiel bol, že Bayern dal gól z prvej šance."