Borussia M
önchengladbach - FC Bayern

2
: 4 po 11m (0 : 0, 0 : 0)

Na semifinálový zápas Nemeckého pohára proti Borussii Mönchengladbach nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, Boateng, Rafinha - Schweinsteiger, Gustavo - Ribéry, Kroos, Müller - Gomez.

1min - strela Toniho Kroosa triafa tyčku domácej bránky.
13min - Gomezova výborná hlavička sa nekončí gólom. K pravej tyči stihne dobehnúť brankár ter Stegen.
21min - šancu Müllera zastaví odmávaný offside.
25min - Müller opäť prichytený v offside.
28min - Neustädter prihráva Reusovi, ten ale zoči-voči Neuerovi zlyhá.
34min - S Daemsovou strelou si poradí Neuer.
39min - centrovaná lopta je pre Gomeza pridlhá.
40min - Ribéry vnikne do šestnástky, posiela spätnú prihrávku na Robbena, ktorý sám zoči-voči domácemu brankárovi, asi zo 7 metrov, prestrelí bránku.
41min - Ribéry vysúva Alabu, jeho strelu brankár ter Stegen reflexívne vyráža.
42min - Robben vidí ŽK za faul na Danteho.
44min - po rohovom kope domácich hlavičkuje Dante vedľa našej bránky.
45min - hlavný rozhodca končí 1.polčas.

47min - po rohovom kope domácich hlavičkuje Neustadter nad našu bránku.
49min - Müller pätičkou vysúva Robbena, ten minie bránku domácich. Z proti útoku Arango prestrelí v dobrej pozícii našu bránku.
51min - Wendt padá v šestnástke po šprintérskom súboji s Gustavom, penalta sa nepíska.
53min - po Gomezovej prihrávke, Robbenovu strelu reflexívne vyráža ter Stegen.
56min - Reusovu strelu pohodlne chytá Neuer.
60min - Gomezovi v poslednej chvíli zabráni vystreliť Stranzl.
61min - domáci striedajú. K pripravovanému striedaniu Wendta za Herrmanna, pribúda aj vynútené striedanie zraneného Stranzla za Brouwersa.
63min - šancu domácich v poslednej chvíli zastaví Gustavo.
65min - strela Robbena mieri vedľa bránky.
75min - domáci striedajú naposledy. Odchádza Hanke a prichádza de Camargo.
77min - Reusova strela mieri vysoko nad našu bránku.
81min - Kroos vysúva Gomeza, ten si ale urobí dlhú kľučku, čím sa dostane zo streleckého uhla a tak stihne už len spätnú prihrávku na Robbena. Jeho strelu ale zblokuje domáca obrana.
84min - Arango výborne nájde osamoteného Reusa, pred gólom nás zachráni iba skvelý zákrok Manuela Neuera, ktorý je včas na zemi.
87min - Badstuber pred de Camargom odkopáva loptu do bezpečia.
90min - nadstavený čas bude 1min.
90+1min - hlavný rozhodca odpíska koniec 2.polčasu. Nasledovať bude predĺženie.

1.predĺženie

96min - Ribéryho strelecký pokus míňa bránku domácich.
99min - ŽK pre Kroosa po faule na Herrmanna.
100min - ŽK pre Jantscheho po faule na Ribéryho. Striedame. Odchádza Gomeza a prichádza Olič.
105min - hlavný rozhodca odpíska koniec 1. predĺženia.

2.predĺženie
106min - do 2.predĺženia nastupuje na miesto Müllera, Nils Petersen.
109min - po zrazenej strele Oliča, nasleduje výborná strela Robbena, ktorú na roh vyráža ter Stegen.
111min - Robbenov veľmi nepresný strelecký pokus mieri vedľa bránky.
120min - po prihrávke Ribéryho, sa Nils Petersen v rozhodujúcom okamžiku pošmykne a netrafí loptu. Hlavný rozhodca odpíska koniec 2. predĺženia. O víťazovi zápasu budú musieť rozhodnúť penalty.

Nordtveit - nedáva

Semifinálový zápas Nemeckého DFB pohára sme zvládli. Gólové hody sme síce nateraz ukončili, postup do finále (12/05/2012 v Berlíne proti Borussii Dortmund) máme napriek tomu vo vrecku. Na postup do sme sa, ale poriadne natrápili, keď o víťazovi stretnutia museli rozhodnúť až penalty. V riadnom hracom čase, ani v predĺžení 2x15min gól nepadol. Mohol však padnúť už v 1min, keď Kroos trafil tyčku. V 13min neskončila gólom ani hlavička Gomeza. Prvých 25min sa hralo s veľkým nasadením, potom si ale obe mužstvá začali dávať pozor, aby nespravili nejakú chybu. V 28min však naši chlapci jednu urobia, Neuer si našťastie poradí pri zakončení Reusa. V 40min spáli tutovku Robben a o 1min neskôr aj Alaba. Aj 2.polčas sa začína ofenzívou na oboch stranách. V 49min minie bránku Robben a z protiútoku aj Arango. V 51min Wendt padá v šestnástke po šprintérskom súboji telo na telo s Gustavom, penalta sa nepíska. V 53min domácich pri strele Robbena zachraňuje ter Stegen. Do konca 2.polčasu už vidíme iba náznaky šancí a jednu gólovku domácich, so strelou Reusa si však  poradí Manuel Neuer, ktorý stihne včas ísť na zem. V predĺžení sa už nikto neženie dopredu a obe mužstvá sa snažia neurobiť chybu. Tak aj predĺženia vyzerajú. V tom prvom vystrelí akurát Ribéry vedľa bránky. V druhom predĺžení domáci evidentne nestačia zo silami a snažia sa zápas zubami-nechtami udržat do penált. Naši chlapci sa to snažia využiť. V 109min ten Stegen vyráža gólovku Robbena na roh a v poslednej, 120min sa môže hviezdou zápasu stať Petersen, v rozhodujúcom okamihu sa však pošmykne. Penalty začíname my. Alaba dáva. Daems dáva, Neuer si však siahne na loptu. Ribéry dáva. Herrmann dáva. Náš kapitán Lahm dáva. Prichádza prvé zaváhanie, keď domáci Dante prekopne bránku. V tej chvíli na napadne jediné, ak sa potvrdí, že po sezóne odchádza
Dante z Gladbachu práve k nám, to zas budú mať niektorí novinári priestor na špekulácie...Ďalšiu penaltu Kroos premieňa, aj keď ter Stegen si siahne na loptu. Ako štvrtý sa k lopte postaví Nordtveit, ktorý trafí nohy Manuela Neuera a tak je o osude stretnutia rozhodnuté. Treba však povedať, že sme si postup určite zaslúžili a o jeden gól sme boli rozhodne lepší. Za muža zápasu dnes vyhlasujem Manuela Neuera, ktorý nás v tomto zápase v rozhodujúcich okamžikoch svojimi zákrokmi podržal. Pochvalu si zaslúži aj Arjen Robben, ktorý počas celého zápasu hýril aktivitou, veľa nabehal, pokúšal sa o streľbu a navyše sa musel pri každom dotyku s loptou vyrovnávať s piskotom domáceho publika, ktoré si pohneval ešte na začiatku stretnutia. Najbližší zápas odohráme v sobotu 24/03/2012 o 15:30 na domácom štadióne nám súperom bude Hannover 96. Snáď nemusím pripomínať, aký výsledok v tomto zápase potrebujeme.

Jupp Heynckes:
"Obe mužstvá hrali vynikajúco. Gladbach bol veľmi dobre organizovaný a samozrejme sme museli riskovať. Preto tiež mal tri dobré príležitosti. Celkovo sme však mali jasnejšie šance. Zápas bol otvorený až do konca. Nakoniec sme boli šťastnejší. Manuel Neuer ukázal veľký výkon. Najprv nás zachránil vynikajúcim spôsobom pri šanci Reusa a potom chytil rozhodujúcu penaltu. Môj tím je veľmi istý a tak som nemal problém nájsť päť ľudí. Hráči boli hlásený okamžite."

Manuel Neuer:
"Bol by som radšej, keby sme rozhodli zápas skôr ako v penaltách. Tam už potrebujete aj šťastie. Môžeme byť radi, že máme takých strelcov. Pre mňa a celý tím, bolo jasné, že dnes chceme uspieť. Chceli sme finále v Berlíne a máme ho."

Franck Ribery:
"Nebolo to ľahké. Samozrejme sme chceli vyhrať po 90 minútach. Ale Gladbach je dobrý tím. Myslím, že sme hrali aj dnes veľmi dobre. Vždy sme sa koncentrovali na finále do Berlína. V prvom polčase sme mali tri šance na gól. Som veľmi rád, že máme Manuela Neuera."

David Alaba:
"Šanca tam boli, ale lopta sa za 120 minút do bránky nedostala. Tréner sa ma potom spýtal a ja som neváhal kopať penaltu. Chcel som strieľať ako prvý. Našťastie som premenil. Nemyslím si, že to už úplne fungovalo, ale opäť sme urobili pokrok - skvelé! Zaslúžime si to, pretože v súčasnosti hráme veľmi dobre."

Lucien Favre (tréner Mönchengladbach): "Bolo to ťažké, Bayern aj my sme mali svoje šance. Boli sme  jednoznačne silnejší ako v januári a auguste. Bol to dôležitý zápas, ale v sobotu je pre mňa dôležitejší. Musíme to veľmi rýchlo stráviť, už to nemôžeme zmeniť."

Filip Daems
(obranca Mönchengladbach): "Bayern lepšie kopal penalty. Do 120 minút sme dali všetko. Je škoda, že sme to nezvládli. Niekto musle prehrať, dnes mse to bohužiaľ boli my."