20:30

Volkswagen Arena Wolfsburg

VfL Wolfsburg - FC Bayern

4 : 1 (2 : 0)

Jarnú časť Bundesligy sme odštartovali zápasom 18.kola a zároveň šlágrom vo Wolfsburgu, proti domácim vlkom, ktorí zimovali na 2.mieste tabuľky s 11 bodovou stratou za nami. Zápas začína minútovým potleskom a následne minútou ticha za tragicky zosnulého domáceho hráča Juniora Malandu. Nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Rode, Boateng, Dante, Bernat - Schweinsteiger, Alonso, Alaba - Robben, Lewandowski, Müller.

1min - Robbenova akcia sa končí zblokovaním jeho strely domácim obrancom.

3min - Naldova hlavička pri malej domov vystraší brankára Benaglia.

4min -  1 : 0 po rýchlom protiútoku domácich a prihrávke De Bruyneho zakončuje Dost presne k tyči.

9min - priamy kop Schweinsteigera končí v náručí domáceho brankára.

29min - Alabovu strelu spoza šestnástky chytá brankár Benaglio.

30min - De Bruyneho strela končí vedľa bránky.

42min - po prečíslení našej obrany minie zakončenie Dosta našu bránku.

43min - Arnold a Alonso vidia za vzájomnú strkanicu ŽK.

45min -  2 : 0 domáci zahrávajú priamy kop, ktorý v obrannom zákroku odhlavičkuje Lewandowski iba ku Dostovi, ktorý loptu naporadene kopne na bránku, tá ale na prekvapenie všetkých po odraze od tyče končí v spojnici našej bránky.

47min - Schweinsteiger vidí ŽK za faul na De Bruyneho.

51min - Weiser strieda Rodeho.

52min - Robbenova strela vedľa bránky.

53min -  3 : 0 Arnold vysúva De Bruyneho, ktorý sa offsidu vyhne vybehnutím z vlastnej polovice a po sóle od polovice ihriska pohodlne prekonáva Neuera.

54min -  3 : 1 Bernat si pri svojej šanci ukopne loptu, tú mu ale po nepodarenom obrannom zákroku vráti Naldo a tak Bernat pohodlne do prázdnej bránky znižuje skóre.

57min - Arnold z 5 metrov prekopne našu bránku.

58min - Lewandowského strela letí vedľa bránky.

62min - Dostova hlavička do do rúk Manuela Neuera.

66min - Arnoldova strela spoza šestnástky do rúk Neuera.

69min - Gustavova nepresná ďalekonosná strela.

71min - z ihriska odchádzajú Lewandowski a Müller a prichádzajú Pizarro a Götze. Gólový priamy kop Arjena Robbena vyráža krásnym zákrokom brankár Benaglio.

73min -  4 : 1 De Bruynemu rýchlostne nestíha Dante a keď ho nakoniec dostihne, domáci hráč sa s ním "pohrá" a nekompromisne prestrelí Neuera.

80min - domáceho Perišiča strieda Schäfer.

82min - Robben sám zoči-voči Benagliovi trafí iba domáceho brankára.

83min - Dosta strieda Bendtner.

85min - Bernat prihráva pred bránku Pizarrovi, ten asi z 3 metrov tečuje loptu nad bránku.

86min - Caligiuriho strieda Hunt.

90+1min - Gustavo vidí ŽK za faul na Götzeho.

90+2min - koniec zápasu.

Pep Guardiola: "Wolfsburg bol lepší, strelil góly v pravej chvíli. Blahoželáme. Musíme analyzovať čo sa stalo a sústrediť sa na ďalší zápas."

Bastian Schweinsteiger: "Nebol to náš deň. Často sme stratili loptu pri prechode do útoku a ponúkli domácim jednoduché kontry. To sa nám nemôže stať. Musíme analyzovať čo ďalej a urobiť lepší výsledok v ďalšom zápase."

Manuel Neuer: "To nebol dobrý štart do druhej polovice sezóny to je isté. Mysleli sme si, že to bude niečo iné. Nie je to katastrofa, ale my vieme, že máme pred sebou ešte veľa práce. Aj sa teším na ďalší zápas. Teraz prichádza anglický týždeň tak akurát. Bolo by zlé, keby sme museli čakať osem dní na ďalší zápas. Musíme hrať hneď."

Jérôme Boateng: "Jednoducho sme hrali zle. Možno je to dobre, že sa to stalo dnes. Takýto zápas sa nám ale znovu nemôže stať. Neboli sme agresívny a príliš ľahko sme strácali loptu. Musíme do toho dať sdrcia. Každý vie, že proti Schalke treba veľkú zmenu, aby sa to podarilo."

Klaus Allofs (manažér VfL Wolfsburg): "Výsledok a hra v ktorú sme naozaj dúfali. Urobili sme to veľmi šikovne. Podarilo sa nám na správnu chvíľu streliť góly."

Dieter Hecking (tréner VfL Wolfsburg): "Ak chcete poraziť Bayern, potrebujete takýto deň. Tím urobil všetko, čo sme si povedali. Chceli sme získavať loptu a prechádzať do rýchlych protiútokov. To sa podarilo na 100 percent. Toto víťazstvo sme nepredpokladali."

Bas Dost (VfL Wolfsburg): "Čakali sme na naše možnosti a udreli v správnu chvíľu. Pri mojom druhom góle som mal trochu šťastia. V druhej polovici sme hrali lepšie ako na konci."