20:30
Allianz Arena München

FC Bayern - FC Schalke 04

0 : 1 (0 : 1)

Po sobotňajšej domácej prehre s Dortmundom nám naši hráči pripravili ďalšie obrovské sklamanie, keď si v semifinále Nemeckého pohára nedokázali na domácom štadióne poradiť s odvekým rivalom FC Schalke 04. Zápas nakoniec rozhodol gól Raula z 15min. Víťaz dnešného zápasu sa v májovom finále stretne s MSV Duisburg. Nastupujeme v zostave: Kraft - Pranjič, Breno, Tymoshchuk, Lahm - Gustavo,  Schweinsteiger - Ribéry, Müller, Robben - Gomez.

1min - Gomezov strelecký pokus zblokuje Höwedes.
15min -
0 : 1 Farfánov PK odkopáva Lahm na roh, po jeho zahraní a Raulovom streleckom pokuse, odkopáva Gomez loptu opäť na roh. Po rohu Farfána, Höwedes predlžuje loptu na zadnú tyč a tam pripravený Raul hlavou otvára skóre stretnutia.
17min - Robbenov strelecký pokus mieri tesne vedľa bránky Neuera.
19min - po centri Farfána sa Raul dostáva za Tymoshchuka a len tesne míňa našu bránku.
25min - Farfánov slabý strelecký pokus chytá Kraft.
35min - po hlavičke Höwedesa zachraňuje Müller hlavou na bránkovej čiare.
41min - Robbenovu strelu zblokuje Kluge.
45+1min - hlavný rozhodca končí 1.polčas dnešného stretnutia.

47min - po centri Pranjiča, Robben sám pred brankárom míňa vo veľkej šanci loptu.
49min - hlavičku Schweinsteigera chytá Neuer.
53min - Uchida vidí ŽK.
54min - Neuer chytá hlavičku Schweinsteigera.
55min - Neuer chytá strelu Robbena.
58min - Robbenova strela mieri tesne vedľa bránky Neuera.
59min - Snažíme sa oživiť ofenzívu. Kroos strieda Tymoshchuka.
61min - Striedajú aj hostia. Jurada strieda Draxler.
62min - Robbenov priamy kop míňa hlavou Gomez a Gustavo ho nohou posiela iba mimo bránky.
69min - po strete s Neuerom vidí Robben ŽK.
77min - Kroosovu strelu pohodlne chytá Neuer. V tej istej minúte po chybe Krafta a Gustava netrafí Farfan našu opustenú bránku.
78min - Müllera strieda Klose.
82min - Sarpeia strieda Schmitz. Gomez padá v šestnástke, ale píšťalka hlavného rozhodcu ostáva nemá.
84min - Gustava strieda van Buyten, ten je následne faulovaný Annanom, ktorý vidí ŽK.
87min - zázračným zákrokom chytá Neuer strelu Ribéryho.
89min - Annana strieda Papadopoulos.
92min - Lahn vidí ŽK po faule na Farfana.
93min - hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Ak som v sobotňajšom reporte po domácej prehre z Dortmundom napísal, že sa mi report kvôli sklamaniu píše ťažko, tak po dnešnom pohárovom zápase sú moje pocity ešte horšie. Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu, som neveriacky krútil hlavou nad tým, čo sa vlastne v tomto zápase stalo resp. nestalo. Musel som najprv schladiť emócie a ešte hodnú chvíľu po skončení stretnutia som sa do písania tohto reportu doslova nútil. Poďme teda ale k záverečnému hodnoteniu zápasu. Mužstvo síce hralo v plnej sile, ale po jalovom, nenápaditom a bezkrvnom výkone celého mužstva sme jednoducho stratili ďalšiu šancu na zisk nejakej trofeje. Jediná činnosť v ktorej sme vynikali najmä v 1. polčase bolo držanie lopty (70%-30%), ale počas celého zápasu sme si nevypracovali čistú gólovú šancu a Manuela Neuera v bránke Schalke sme poriadne ani nepreverili. Takto si výkony nášho mužstva rozhodne nepredstavujem a to nás už o 3 dni čaká priamy súboj o tretie miesto v tabuľke na ktorom je náš ďalší súper Hannover 96. Práve v jeho AWD Aréne zohráme v sobotu 05/03/2011 o 15:30 zápas 25. kola Bundesligy. Ostáva nám už iba veriť, že nasledujúci zápas odohráme s úplne iným výkonom aj výsledkom.

Karl-Heinz Rummenigge: "Samozrejme, že sme sklamaný, lebo sme chceli po roku opäť získať pohár. V 1. polčase to nebolo ono. V 2.polčase to bolo z našej strany lepšie, ale chýbalo nutné šťastie na strelenie gólu. Musíme ale akceptovať aj prehry, ktoré bolia."

Louis van Gaal: "Je to velké sklamanie. Ale to je tiež futbal, že mužstvo len bráni a potom kontrovať a blázon robiť. Nemali sme dobrý začiatok. S 2.polčasom nemôžem byť nespokojný, ale žial nedali sme gól. Mali sme tlak a tvorili sme šance, ale nemali sme šťastie na našej strane."

Philipp Lahm:
"Sklamanie je veľké, pretože sme dnes premárnili šancu na pohárové finále. Keď FC Bayern nie je majster alebo víťaz pohára, tak to pre nás určite nie je dobrá sezóna."

Felix Magath (tréner Schalke 04): "Zaslúžili sme si to. Ja som dúfal, že Bayern už nebude po zápasoch proti Milánu a Dortmundu veľmi svieži. Mali sme v 1.polčase dobré možnosti a podarilo sa nám streliť gól. V 2. polčase to už z našej strany nebolo také dobré, ale výsledok sa nám podarilo udržať."