Sinsheim

1899 Hoffenheim
- FC Bayern

0 : 0

Na prvý októbrový súťažný zápas, zápas 8.kola Bundesligy nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, van Buyten, Boateng - Schweinsteiger, Tymoshchuk - Ribéry, Kroos, Müller - Gomez.

11min - Obasiho nepresný center a nepresné rozhodnutie postranného rozhodcu, keď prisúdi domácim RK napriek tomu, že Lahm sa lopty nedotkol.
16min - na Boatengov dobrý center nedosiahne Gomez.
17min - Boateng vniká do šestnástky a jeho center si brankár Starke takmer zrazí do bránky, na bránkovej čiare ale loptu odkopáva do bezpečia Vorsah.
19min - Gomez si narazí loptu s Kroosom, ale vo chvíli keď ju dostáva späť a dostáva sa do šance, neustojí pohyb a padá.
21min - po faule Müllera na Babela rozohrávajú domáci PK. Na center Rudyho si dobre nabehne Compper a Manuel Neuer nádherným zákrokom vytláča jeho hlavičku, ktorá jednoznačne smeruje do bránky, na roh.
31min - Beckov center a Firminova hlavička do rúk Neuera.
34min - Sigurdsson padá v šestnástke po súboji s van Buytenom, píšťalka hlavného rozhodcu ostáva nemá.
35min - Sigurdssonova nepresná strela vedľa bránky.
37min -Babelova nepresná strela vedľa bránky.
37min - Babel sa pekne uvoľní okolo van Buytena a nebyť dobrého obranného zákroku Badstubera, ktorý odkopne loptu na roh, postupoval by sám na Neuera.
38min - po následnom RK Rudyho sa do dobrej šance dostáva Babel, keď prekopáva sám seba cez hlavu, Neuer je ale pripravený a loptu chytá.
42min - Tymoshchuk vidí ŽK po faule na Williamsa.
45min - na Boatengov center nedosiahne Ribéry. Hlavný rozhodca bez nadstaveného času končí 1.polčas.

46min - v polčasovej prestávke striedame. Ribéryho strieda Robben.
50min - Gomez prihráva Kroosovi, jeho strelu zblokuje domáca obrana.
51min - Sigurdssonova ďalekonosná strela letí nad našu bránku.
52min - ďalšia strela Sigurdssona spoza šestnástky, mieri do stredu bránky, Neuer pohodlne chytá.
54min - Neuer včasným vybehnutím zmarí črtajúcu sa šancu domácich.
55min - Williamsova strela mieri nad našu bránku.
58min - striedame. Odchádza Gomez a prichádza Alaba.
62min - Schweinsteiger vidí ŽK po faule na Williamsa.
63min - na Alabov dobrý center nedosiahne Müller.
66min - Babel nedosiahne na centrovanú loptu Obasiho.
67min - Firminova strela tesne nad bránku.
68min - ŽK za prikopnutie lopty do ihriska, ktorá znemožní rýchlu rozohrávku autu domácich, vidí Lahm.
69min - domáci striedajú. Odchádza Williams a prichádza Kaiser.
70min - strelu Müllera zblokuje domáca obrana na roh.
71min - po rozohraní rohu a po nedorozumení v domácej obrane dáva Schweinsteiger gól, ktorý ale nie je uznaný, pretože postranný rozhodca odmáva Bastianovi offside.
72min - Babel padá v šestnástke po súboji s Boatengom, hlavný rozhodca mu na jeho filmovanie nenaletí.
72min - Kroosovu prihrávku na Müllera odkopáva domáca obrana na roh.
73min - domáci striedajú. Odchádza Firmino a prichádza Musona.
74min - naše posledné striedanie. Odchádza van Buyten a prichádza Gustavo.
77min - Kroos vidí ŽK po faule na Kaisera.
79min - Kroosovu strelu z diaľky chytá domáci brankár Starke.
82min - ŽK pre Musonu po faule na Kroosa.
84min - Obasiho strela nad bránku Neuera.
85min - domáci striedajú. Odchádza Sigurdsson, prichádza Schipplock.
89min - Müllerovi sa pri rýchlom protiútoku zamotá lopta medzi nohami a tak zo šance nie je nič.
90min - bez čo i len jednej sekundy nadstaveného času končí hlavný rozhodca dnešný zápas.

V 8.kole Bundesligy sme teda v zápase proti 1899 Hoffenheim uhrali bezgólovú remízu a domov si vezieme jeden bod. Najväčšiu šancu 1.polčasu sme mali v 17min, keď domáci odkopávali loptu z bránkovej čiary. Najväčšiu 1.polčasovú šancu domácich zmaril v 21min nádherným zákrokom Manuel Neuer, keď vytlačil na roh čistý gól. V 34min na naše šťastie hlavný rozhodca po kontakte van Buytena so Sigurdssonom neodpíska penaltu. Koniec 1.polčasu patril domácim, keď odstreľovali našu bránku z každej strany. Našťastie nepresne. V 2.polčase v našom mužstve nepriniesli oživenie ani striedania a z hry mali naďalej viac domáci. V 71min sme síce dali Bastianom Schweinsteigerom gól, ale ten nebol pre offside uznaný. Rozhodnutie postranného rozhodcu bolo ale správne. Zakončeniam domácich naďalej chýbala presnosť a tak sa zápas skončil bez gólov. V tomto zápase sme podali zatiaľ najhorší výkon v sezóne, keď sme sa nedokázali ani individuálne ani kolektívne presadiť. Viazla nám rozohrávka a s pribúdajúcim časom sme kazili veľa prihrávok. Nedaril sa nám prechod stredom poľa, útočníci nedostávali potrebné prihrávky, nevynikli ani jednotlivci a nepomohlo ani polčasové striedanie Ribéryho za Robbena. Smerom dopredu to dnes proste nešlo. Počas celého zápasu bola ale v plnej permanencii naša obrana, ktorá mala čo robiť s rýchlymi hráčmi domácich a preto si zaslúžia pochvalu. Nášmu mužstvu najviac chýbala sviežosť a ľahkosť, pôsobilo ako keby unavene, čo bolo pravdepodobne spôsobené nahusteným a ťažkým septembrom, ktorý ale naši chlapci zvládli excelentne. Pochvalu si ale zaslúži aj mladé mužstvo trénera Holgera Stanislawskeho, ktoré po tom čo sa zbavilo počiatočného rešpektu, podalo veľmi dobrý výkon. Za muža zápasu dnes vyhlásim muža, ktorý musel byť celých 90min v strehu a ktorý svojim nádherným zákrokom zabezpečil že sme neinkasovali. Tým mužom je Manuel Neuer. Neinkasovaním gólu posunul počet minút bez gólu vo svojej (a vlastne aj našej) sieti na 1018. Pred zápasom by sme, asi vzhľadom na naše posledné výkony bod nebrali, no na to, ako sa zápas vyvíjal musíme byť s bodom spokojný. Teraz nasleduje reprezentačná prestávka. Po nej bude dôležité aj to, ako sa podarí hráčom zregenerovať a načerpať nové sily, keďže opäť viacerých z nich čakajú reprezentačné povinnosti. Ďalšie, 9.kolo Bundesligy odohráme až v sobotu 15/10/2011 o 15:30, keď na domácom štadióne privítame mužstvo Hertha BSC Berlín. Po tomto zápase môže na našom konte inkasovaných gólov pokojne ostať nula, nejaký gól do siete Herthy by sa ale streliť patrilo, keďže v tomto zápase musíme hrať jednoznačne na víťazstvo.

Jupp Heynckes:
"Začali sme veľmi dobre. Prvých 20 minút sme určovali hru. Potom ale Hoffenheim prevzal žezlo. Podľa môjho názoru, je remíza v poriadku. Odohrali sme veľký zápas v utorok a aj v posledných týždňoch sme vynaložili veľa úsilia. Dnes jednoducho niektorí hráči neboli tak svieži ako obvykle, ale to je normálne. Chlapci bojovali, hrali veľmi šikovne a čo je hlavné neinkasovali. "

Philipp Lahm:
"Narazile sme na dobrého súpera a dnes sme boli unavení a chýbala sviežosť. Potom musíte byť spokojný aj s remízou 0-0. Nedostávali sme sa do tempa a v súbojoch sme boli často príliš neskoro. V druhej polovici sme mali niekoľko šancí, ale remíza je spravodlivá. "

Manuel Neuer:
"Hoffenheim nás dostal pod tlak. Možno sme dnes neboli úplne čerstvý kvôli zápasu Ligy majstrov v priebehu týždňa. Ale aj bod, ktorý si odvážame je tiež dôležitý. "

Holger Stanislawski (tréner Hoffenheim): "Mali sme zápas vyhrať. O 60-65 minút, sme diktovali hru. Z tohto dôvodu nám chýbajú dva body. Môj tím odviedol vynikajúcu prácu a hral naozaj dobre avšak nestrelili sme gól. Som ale úplne šťastný a spokojný s mojimi chlapcami. "