16/12/2011
20:30

FC Bayern - 1.FC Köln

3 : 0 (0 : 0)

V otváracom zápase 17.kola Bundesligy sme privítali na domácom štadióne 1.FC Köln. Na zápas nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, van Buyten, Rafinha - Kroos, Tymoshchuk - Ribéry, Müller, Robben - Gomez.

4min - Kroosov center z PK po faule Ribéryho odvracia domáca obrana.
8min - Ribéryho strelu na prvú tyč chytá Rensing.
10min - Ribéryho prízemnú gólovú strelu spoza šestnástky s námahou vytláča Rensing.
13min - Ribéryho strelu zblokuje Jeromela.
14min - Ribéryho center a Gomezova hlavička vedľa. Hostia striedajú. Brečka strieda Makino.
21min - strela Rietera letí vysoko nad našu bránku. Kroosov center chytá Rensing.
24min - Lahmov center posiela Müller hlavou vedľa bránky.
30min - PK van Buytena, zblokovaný domácou obranou, nevydrží lopta a "vypúšťa dušu" (praskne :-) )
31min - Rafinhova strela vedľa.
33min - Ribéry a Sereno vidia za vzájomnú potýčku ŽK, následne sa Ribéry opäť nechá Serenom slovne vyprovokovať, chytá ho pod krkom a vidí od hlavného rozhodcu druhú žltú a teda aj ČK.
36min - Peszkova strela mieri vysoko nad našu bránku.
42min - Kroosova strela letí vysoko nad bránku.
45min - nadstavený čas 1.polčasu sú 3min.
45+1min - Kroosova strela letí opäť vysoko nad bránku.
45+3min - hlavný rozhodca končí 1.polčas.

48min-
1 : 0 individuálnu chybu inak výborne hrajúceho kapitána hostí Pedra Jeromela potrestá po rýchlom protiúoku a nezištnej prihrávke Müllera, Mario Gomez.
52min - striedame. Odchádza Müller a prichádza Alaba.
63min -
2 : 0 RK Kroosa prepadne v šestnástke cez 5-6 hráčov až k úplne voľnému Alabovi a ten nezadržateľne skóruje.
65min - ŽK pre Jajala po faule na Tymoshchuka.
67min - ŽK pre Peszka po faule na Alabu. Z následného PK z nohy Robbena je po teči v múre iba RK.
68min - dvojnásobné striedanie v mužstve hostí. Odchádzajú Podolski a Clemens a prichádzajú Freis a Roshi.
72min - Jajalova strela mieri tesne vedľa našej bránky.
76min - striedame. Odchádza Robben a prichádza Gustavo.
77min -  Tymoshchukova strela vedľa bránky.
78min - striedame. Gomeza strieda Olič.
88min -
3 : 0 Olič je tesne pred šestnástkou faulovaný, hlavný rozhodca ponecháva výhodu. Ivica v páde posúva loptu na Alabu a ten hneď ďalej na Kroosa, ktorý sa ešte otočí a posiela loptu do bránky.
90min - hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Zápas posledného jesenného 17.kola Bundesligy sme teda zvládli, víťazstvom sme si zabezpečili bez ohľadu na ďalšie výsledky titul jesenného kráľa a zimovať teda budeme na prvej priečke. Začiatok zápasu vyzeral "štandardne". Hostia sa znažili brániť, ba priam "betónovať" a naši chlapci búšili do plných. Najviac bolo cítiť Francka Ribéryho, ktorý robil obrane K
ölnu poriadny vietor. Problém prišiel až v 33min, keď sa doposiaľ náš najlepší hráč Ribéry, nechal úplne nepochopiteľne v priebehu jednej minúty 2x slovne vyprovokovať Serenom. Po prvom incidente hlavný rozhodca Winkmann "ocenil" oboch ŽK, pri druhom (Ribéry chytil Serenu pod krk) ukázal druhú žltú a následne červenú iba Ribérymu. Naozaj detinské vylúčenie. Čo v skutočnosti Serena Ribérymu povedal, je na teraz záhadou. Franckovi na pohode zaiste nepridala ani správa, podľa ktorej po arbitráži musí zaplatiť svojmu niekdajšiemu agentovi Brunovi Heiderscheidovi 2,66 milióna eur. Po tejto ČK sa prvý polčas bez výraznejšej šance na oboch stranách iba dohráva. Ani po zmene sa obraz hry nezmení a keď v 48min potrestá chybu pre zmenu najlepšieho hráča hostí Jeromela, Gomez, hostia napriek "presilovke" rezignujú a ďalší gól je otázkou času. Prichádza v 63min, keď k Alabovi po 11min čo je na ihrisku, prepadne rohový kop a David upratá loptu do siete. A keď v 68min tréner hostí Stale Solbakken pri dvojnásobnom striedaní stiahne z hry top kanoniera Lukasa Podolského, je jasné, že nádej na obrat vzdal aj on. Skóre uzavrie v 88 min Kroos. Köln si v podstate počas celého zápasu nevypracoval žiadnu gólovú príležitosť a tak je naše víťazstvo úplne zaslúžené. Muža zápasu dnes nevyhlásim, individuálnym výkonom nikto výraznejšie nevytŕčal. Pochváliť ale treba celé mužstvo, ktoré sa po zbytočnom vylúčení Ribéryho zomklo a rozhodlo zápas. Keďže tento zápas bol posledným zápasom v tomto kalendárnom roku na domácom ihrisku, po zápase sa hráči poďakovali a rozlúčili s divákmi a nasledovala laserová šou a ohňostroj. V tomto kalendárnom roku nás ešte čaká jeden zápas. Tentokrát to bude zápas nemeckého DFB pohára, v ktorého osemfinále sa predstavíme na ihrisku 2.ligového VfL Bochum. To je po 18.zápasoch 2.ligy s 21 bodmi na 11.mieste s bilanciou 6-3-9  a skóre 23 : 29. V zápase s takýmto súperom samozrejme na nič iné, ako na postup do ďalšieho kola ani nemôžeme pomýšlať.

Jupp Heynckes:
"1.FC Köln od začiatku "betónoval". Zriedka hrá tím tak defenzívne. Navyše nás Ribéry dostal do ťažkej pozície. Môj tím ale odpovedal skvele. Udrel v rozhodujúcich momentoch a hral disciplinovane. Bolo to zaslúžené víťazstvo. Ovládali sme hru a potom sme zápas do konca kontrolovali.

Uli Hoeness: "Že Köln hral na začiatku defenzívne to chápem. Nepochopil som ale, prečo tak hral aj keď bol vo väčšine. Super, ako tím hral v druhom polčase. To sa v tomto období už nepredpokladá. Jupp Heynckes urobil v lete veľký kus práce a Bayern je v súčasnej dobe v najlepšej kondícii."

Mario Gomez: "Je to vždy zábava, keď vyhráte. Škoda, že stále existujú tímy, ktoré hrajú, ako Köln dnes. To som ešte nevidel. Desiati bránili. Veľa sme do toho dnes investovali, ale boli sme odmenení. Bolo to však ťažké."

Stale Solbakken (tréner 1. FC Köln): "Prvý polčas bola perfektný. Po góle na 0 : 1 sme ale nemali silu zvátiť zápas, pretože to bol náš tretí zápas v šiestich dňoch."

Michael Rensing (brankár 1. FC Köln): "Snažili sme sa dať do toho všetko. V prvom polčase sme hrali to, čo sme mali v pláne. Prvé dva góly boli zbytočné. To sa nás zabilo. Bayern bol lepším tímom a zaslúžil si vyhrať."