Rozhovor Robben - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Rozhovor s Arjenom Robbenom...09/07/2013

Arjen Robben poskytol rozhovor pre fcbayern.de.

Preklad vám prinášame vďaka Ondrovi.


Arjen Robben je späť! V sobotu večer (06/07/2013) sa TRIPLE-hrdina pripojil k mužstvu- pekne opálený a perfektne oddýchnutý, ako to v svojom prvom interview po zaslúženej dovolenke prezradil pre fcbayern.de: Užil som si čas s mojou rodinou a jednoducho som relaxoval.

V nedeľu bude Robben prvýkrát trénovať pod vedením Guardiolu. Nadšenie je veľké: Je to veľký tréner a počul som, že do tréningu dáva všetko a veľa sa s hráčmi rozpráva. Som vážne napätý. Napätý je aj tréner, ktorý naposledy označil holanďana ako darček. Robben: Je to skvelý kompliment, pridal mi na hrdosti.

Interview s Arjenom Robbenom:

fcbayern.de: Arjen, srdečne vitaj späť! Aká bola dovolenka?
Arjen Robben: Veľmi, veľmi pekná. Užil som si čas s mojou rodinou a jednoducho som relaxoval. To ale bolo po poslednej sezóne nutné.

fcbayern.de: Snívalo sa ti často o tituloch?
Arjen Robben:
Jasné! Budem nad titulmi rozmýšlať aj naďalej. Ešte to neopadlo. Bude to trvať ešte pár mesiacov. To čo sme dokázali, zostane v pamäti večne. To je to najkrajšie.

fcbayern.de:
V minulej sezóne si bol pri každom veľkom zápase, strelil si rozhodujúci gól vo finále Ligy majstrov. Ako si to dokázal?
Arjen Robben: Mal som opäť ťažkú prvú časť sezóny. Potom som sa ale kus po kúsku dostával späť do formy. Bol som rád, že ma nesklamalo telo. A keď je to takto, tak viem, ze môžem dokázať veľa. To že to tak klaplo na konci bola možno odmena za moju tvrdú prácu.

fcbayern.de: Beží to veľmi rýchlo. Sotva skončila minulá sezóna, už sa začala príprava na tu nasledujúcu...
Arjen Robben: Úprimne? Už sa strašne teším - na našu bandu, na nového trénera. To aj napriek tomu, že príprava bude skutočne ťažká.

fcbayern.de: Máš ešte tri týždne aby si sa dal do formy na Supercup. Dostatok času?
Arjen Robben: Je to takto každý rok. Raz sú to tri, raz štyri týždne. Do štartu Bundesligy je to tentokrát päť týždňov. To je postačujúce. Veľmi dôležité bolo, že som si na dovolenke dostatočne oddýchol. Som opäť pripravený.

fcbayern.de: Pep Guardiola tentokrát upozorňuje na otvorenosť a pozornosť. Čo si ty z toho berieš?
Arjen Robben: Nič zvláštne. Ja nie som človek, ktorý často číta na internete, keď má dovolenku. Je to čas na rodinu. Ale prirodzene som napísal pár esemesiek svojim kolegom - vyznelo to pozitívne.

fcbayern.de: Takže nevieš ani to, že ťa na tlačovej konferencii nazval Pep Guardiola darčekom?
Arjen Robben: To viem, prirodzene. Keď sa skončila tlačová konferencia, do minúty mi zazvonil mobil.

fcbayern.de: A čo na to hovoríš?
Arjen Robben: Je to skvelý kompliment, pridal mi na hrdosti. Teším sa na čas s Guardiolom. Je to veľký tréner a počul som, že do tréningu dáva všetko a veľa komunikuje s hráčmi.

fcbayern.de: Čo očakávaš ty osobne od Guardiolu?
Arjen Robben: Už som zažil v kariére veľa vynikajúcich trénerov. Teraz príde ďalší. Medzitým som už trocha zostarol, ale ja som človek, ktorý má rád nové veci. Chcem sa ďalej zlepšovať. Myslím si, že Pep Guardiola je pre to ten pravý.

fcbayern.de: S príchodom Maria Götzeho bude konkurencia v ofenzíve ešte väčšia. Ako hodnotíš ty jeho krok?
Arjen Robben: Naše mužstvo sa stane vďaka nemu ešte silnejším. Mario je už vo svojom mladom veku absolútna špička. Ale tiež Jan Kirchhoff nám môže pomôcť. Je to veľký talent. Máme teraz veľkú kvalitu, naozaj neuveritelné.

fcbayern.de: Bastian Schweinsteiger povedal v piatok večer, že jeho hlad po tituloch je teraz ešte väčší. Ako si na tom ty?
Arjen Robben: Ja som tiež dostal velkú chuť. Teraz všetci vieme, aké je to pekné vyhrávať tituly - a ja to chcem ďalej zažívať.

fcbayern.de: V posledných rokoch to bolo často tak, že si mal v prvej časti sezóny zdravotné problémy a odohral si málo zápasov. Si optimista a veríš že to bude tento rok inak?
Arjen Robben: To áno, čo mám k tomu povedat? Skúsim to ešte raz, keď tak uvažujem, možno by mi skončila dovolenka v októbri (smiech). Nie, som celkom napätý a optimistický. Teraz to proste musí fungovať celý rok.

Zo stránky fcbayern.de preložil Ondro.
Ďakujeme!
 


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist