Rehabilitácia Ivicu Oliča - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2010/2011


Rehabilitácia Ivicu Oliča.

  


Zatiaľ, čo mužstvo trénuje vonku na trávniku a padá sneh s dažďom, vo výkonnom centre je príjemne teplo a hrá rádio. Predsa len existuje niekto, kto si to teplo a hudbu nemôže celkom užívať. Podľa fotiek hádate správne je to Ivica Olič. Ten začal poctivo makať na svojej rehabilitácii. Leží na podložke a medzi ňou a chrbtom má zasunuté 2 spojené tenisové loptičky. Pomaly pohne hornú časť tela smerom k nohám a späť. "Tam, kde zacítiš bolesť, zastaneš" znejú pokyny rehabilitačného trénera Thomasa Wilhelmiho. Ivica iba zvraští tvár. Áno rehabilitácia je trápenie a bolí.

V novembri podstúpil Ivica operáciu poškodeného menisku a chrupavky ľavého kolena u doktora Richarda Steadmana v USA. Rehabilitácia nikdy nie je jednoduchá, preto začal Ivica najskôr ako mohol, len pár dní po odložení barlí. Koleno je síce ešte obandážované a cvičenie je trápenie, ale na Ivicovi je vidieť radosť. Ako sám hovorí: "Som veľmi šťastný, že už môžem konečne niečo robiť. Prvé 2 mesiace po operácii boli veľmi tažké. 8 hodín denne som musel mať na nohe jeden špeciálny stroj, ktorý bol navyše veľmi ťažký. Moja manželka to mala s našimi 3 deťmi a somnou zložité, kedže aj ja sám som bol ako dieťa a vôbec som jej nemohol s ničím pomocť. Som veľmi rád, že ju mám."

Na začiatku roka letel Ivica na kontrolné vyšetrenie do USA. Ako ďalej Ivica hovorí: "Dostal som od doktora veľmi dobrú správu, povedal, že je všetko v poriadku. Musím teraz poctivo a dôkladne rehabilitovať a dúfam, že na začiatku letnej prípravy pred ďalšou sezónou budem v poriadku. Návrat v tejto sezóne by bol teoreticky možný, ale ja chcem minimalizovať riziko a nechcem nič uponáhľať. Bude lepšie ak budem trpezlivý, sústredím sa teda už na nasledujúcu sezónu. V máji by som chcel začať behať po trávniku a skúsiť prvý krát kopnúť do lopty."

Zatiaľ môže Ivica teda iba bicyklovať, chodiť na bežiacom páse a posilňovať hornú časť tela. V tomto momente ho teda ešte pred návratom na trávnik čaká dlhá cesta.

P.S. admina: Za fcbayern.sk mu želám čo najmenej bolesti pri rehabilitácii a zároveň skoré uzdravenie, aby mám v našom drese mohol čo najskôr ďalej rozdávať radosť svojim futbalovým umením. Veľa šťastia a hlavne pevné zdravie Ivica!!!

Maťaš

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist