Rozhovor Robben - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Exkluzívny rozhovor s hviezdou Bayernu.

Pán Robben, ohrozuje Götze Vaše miesto?
16/08/2013


bild.de priniesol rozhovor a my Vám vďaka Sue prinášame preklad.

Arjen Robben (29 r.), očarúva fanúšikov Bayernu. Strelec víťazného gólu vo finále Ligy majstrov vo Wembley dal jeden i v minulom kole proti Gladbachu (3:1).

BILD: Bude to takto pokračovať i vo Frankfurte?
Robben: "Bude to veľmi ťažké. Prehrali v Berlíne 6:1, budú plní hnevu a futbal vedia hrať dobre. My sme boli v ostatnom roku majstrami a budeme chcieť opäť vyhrať."

BILD: Vidíme momentálne najšťastnejšieho Robbena všetkých čias? Hráte pod taktovkou Guardiolu a ste úplne zdravý, ako už dávno nie.
Robben: "Veľmi sa teším z môjho dobrého zdravotného stavu, no nechcem to zakríknuť. Momentálne je všetko tip-top. Začína sa od nuly a my chceme všetkých nadchnúť, titul získame, ako v minulom roku."

BILD: Pred Vami je Supercup, proti Vášmu bývalému klubu Chelsea i proti Vášmu bývalému trénerovi Mourinhovi. Špeciálna motivácia?
Robben: "Nie. Ale tento titul chcem, rovnako ako titul z klubových majstrovstiev sveta, zvečniť na svojej vizitke. Čím dlhší zoznam, tým lepšie. Tieto finále sú cena za našu fantastickú a historickú minulú sezónu. Mali by sme byť vďační a vyhrať ich."

BILD: Všetci vravia o "kultúrnej revolúci" trénera Guardiolu?
Robben: "Nie je to tak. Každý nový tréner prináša novinky  a Pep sa snaží naučiť nás vynikajúce veci. Je to vrcholový tréner a my sme šťastní a hrdí, že je pri nás. Ja osobne z toho veľmi profitujem."

BILD: Ako?
Robben: "Od chlapíka, ktorý nechal v Barçe hrať taký vynikajúci futbal a z Messiho spravil ešte väčšiu hviezdu a vylepšil ho, sa človek musí jednoducho niečo naučiť. Mal som veľa dobrých a veľkých trénerov, ale od neho sa denne naučím niečo nové, mám s ním dobré spojenie. Veľmi dobre si rozumieme. Cítim absolútnu dôveru."

BILD: S Götzem sa do tímu tlačí ďalšia hviezda. Tešíte sa, alebo vidíte Vy i Vaši kolegovia isté obavy o svoje miesto?
Robben: "Veľmi sa teším na to, keď s ním budem hrať. Je to vynikajúci futbalista. V ostatnom roku bolo našou silnou stránkou, že sme nemali žiadne straty na kvalite, ak nejaký hráč vypadol. Človek si musí veriť a nie mať strach pred konkurenciou. No a ak si niekto v sezóne, po ktorej prídu MS, občas posedí na lavičke, to môže byť v konečnom účtovaní i pozitívne."

BILD: Privítali by ste, ak by sa Ribéry stal najlepším hráčom Európy?
Robben: "Úplne. Určite by si to zaslúžil. Bolo by to vyznamenanie i pre mužstvo. Ak funguje kolektív, môže jedinec zažiariť. Viacerí hráči Bayernu by si zaslúžili,  aby sa dostali do prvej desiatky. Messi a Ronaldo sú jedineční. Ale my a Franck máme treble..."


Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme! 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist