Sústredenie Trentino - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Kemp v Trentine začal...Z dažďa do slnka

V nedeľu na poludnie, odleteli naši hráči z upršaného Mníchova do Talianska. Po 45 minútach letu pristáli v slnečnej Verone, odkiaľ sa tím autobusom presunul do Riva del Garda na severnom brehu jazera Garda.

Desať minút autobusom od hotela je štadión Arco, kde sa budú hráči nášho mužstva potiť v nasledujúcich siedmich dňoch. V stredu odohrajú prípravný zápas s výberom Trentina a v sobotu s národným tímom Kataru.

V krásnom horskom prostredí, ale bez Francka Ribéryho sa v nedeľu večer, začal prvým tréningom prípravný kemp. Frank chýbal na štadióne Arco, kvôli svalovým problémom a na miesto toho sa v hoteli v Riva del Garda venoval aqua joggingu.

Asi 1000 divákov sledovalo tréning nášho mužstva. 18 hráčov v poli, vrátane amatérov Cüneyt Köza a Bastiana Müllera absolvovalo cvičenia, a rôzne formy hry. Trojica brankárov trénovala s Tonim Tapalovicom, Breno s fitness trénerom Andrewom Kornmayerom.

Juppé Heynckes bol potešený tým, ako hráči trénovali, tempo bolo vysoké. Po takmer 90 minútach sa prvý tréning skončil.Srdečné nedeľné privítanie v Trentine.
Keďže sa naše letné sústredenie koná na tradičnom mieste, pre domácich je veľkou poctou, že naše mužstvo zavítalo opäť práve do Trentina. Svoju radosť dali patrične najavo, aj v nedeľu večer, keď našich hráčov privítalo na námestí Piazza Tre Novembre asi 3000 ľudí z Riva del Garda.

Tiziano Mellarini, minister cestovného ruchu autonómnej provincie Trento privítal našich vetou: „herzlich willkommen“ - "srdečne vitajte". V príhovore dodal, že dúfa, že práve sústredenie v Trentine bude dobrým znamením pre nadchádzajúcu sezónu.

Alberto Bertolini, zástupca starostu Riva del Garda, poprial našim úspešný rok a dodal: "Je pre nás veľkou poctou, privítať u nás FC Bayern Mníchov. Vitajte. Sme veľmi hrdí."

Následne prišli nza veľkého potlesku na pódium naši hráči. Kapitán Philip Lahm povedal za všetkých: "Je fantastické, akého prijatia sa nám dostalo."


Tréner Jupp Heynckes zase vyjadril spokojnosť s podmienkami na prípravu a tréning.


Pondelok.


Pondelok ráno naše mužstvo víta v Trentine opäť krásne počasie. Jasné modré nebo a teploty tesne pod 30 stupňov. Tréningový kemp teda pokračuje za optimálnych podmienok.

Hovorí tréner Jupp Heynckes: "Miesto, hotel, počasie, máme skvelé podmienky. Navyše neprší a to je super. Bol som veľmi potešený aj z tréningu. Hráči pracujú veľmi disciplinovane, veľmi profesionálne a plnia pokyny, ktoré na nich máme. Myslím, že v mužstve je dobrá atmosféra a správna chémia, čo je veľmi dôležité, vtedy sa pracuje oveľa príjemnejšie. Snažím sa s hráčmi neustále hovoriť. Ukázať im, čo urobili zle a okamžite to napraviť. Rovnako ma zaujímajú aj ich problémy. Každý hráč v mužstve je dôležitý. Hrať budú iba tí, ktorý budú podávať kvalitné výkony."

Christian Nerlinger: "Minulý rok sme tu mali veľmi dobré podmienky, tak sme prišli opäť. Znovu sa nám dostalo srdečného privítania a čo je najlepšie, hráči sa môžu sústrediť len na to podstatné a to je tréning. Pri takýchto kempoch majú navyše hráči aj realizačný tím k sebe bližšie, čo poslúži aj na utuženie vzťahov."

Mario Gomez tak isto pochválil podmienky v Trentine: "Tréner Jupp Heynckes od nás vyžaduje veľmi veľa, ale tiež nám dáva dostatok voľnosti. Je to veľmi, veľmi dobrá spolupráca."


Utorok.


Skoky, behy a kopec zábavy. Tak by sa dal charakterizovať utorňajší tréning v Trentine. Mužstvo absolvovalo pod vedením fitness trénerov Thomasa Wilhelmiho, Marcela Martinsa a Andreasa Kornmayera atletický tréning. Na dnešný tréning pozorne dozeral aj Uli Hoeness, ktorý pred obedom pricestoval a pri mužstve ostane do zajtra, kedy sa vráti do Mníchova. Tréning sledovalo asi 500 divákov.

Hráči začali tréning skokmi na jednej nohe. Potom sa rozdelili do troch skupín a absolvovalii cvičenia s gumenými šnúrami a krátke šprinty s rýchlymi zmenami smeru. Následne hráči vo dvojiciach a neskôr vo štvoriciach absolvovali šprintom slalom medzi tyčami. Zaujímavé dvojice vytvorili najmä Franck Ribéry s Luizom Gustavom a Ivica Olič s Davidom Alabom. Ku koncu vznikli 4 skupiny, ktoré medzi sebou súťažili. Hráči ale súťaž zobrali vážne, pretože členovia 3 porazených skupín museli "za trest" klikovať. Námet na "trest" si hráči požičali z hľadiska, kde jedna skupina fanúšikov uzatvárala na ich súťaž stávky o 20 klikov.

Za najlepšiu správu dňa, možeme zaiste označiť návrat Francka Ribéryho do plnej tréningovej záťaže.

Frank Ribéry: "Som rád, že som späť, je to pre mňa dôležité, pretože som nemal normálnu prípravu viac ako 2 roky viac. Kvôli svalovým problémom Frank doteraz trénoval individuálne. Medzi spoluhráčov sa po zranení vrátil aj Breno.

V stredu o 17:00 mužstvo odohrá prípravný zápas proti výberu Trentina.Streda.


Celá streda sa niesla v znamení prípravného zápasu proti výberu Trentina. Ten bol na programe o 17:00 a skončil sa našim víťazstvom v pomere 15:0. Zápasu sa nezúčastnili Müller a Breno. Thomas sa sťažoval na mierne bolesti v trieslach. Kým jeho spoluhráči hrali prípravný zápas, on absolvoval ľahší tréning s fitness trénerom Thomasom Wilhelmim. Len v utorok sa do tréningového procesu po dvojnásobnej operácii (koleno a členok) zapojil obranca Breno. V priebehu stredy začal (pravdepodobne dôsledkom záťaže) cítiť operované koleno a tak ostal bez tréningu. Tretím hráčom, ktorý sa sťažoval na bolesti bol Luiz Gustavo. Ten síce odohral prípravný zápas, ale už niekoľko dní ho pobolievajú kosti predkolenia, ktoré si musí po záťaži chladiť ľadom.

Tréner Heynckes sa na začiatku stretnutia spoliehal na osvedčené rozostavenie 4-2-3-1. V 1.polčase boli vzadu Lahm, Badstuber, van Buyten, Rafinha. Pred nimi Schweinsteiger a Tymoshchuk ako defenzívny záložník. Ďalej Alaba, Kroos a Robben a na hrote osamotený útočník Gomez.

V 2.polčase sa rozostavenie zmenilo na 4-4-2. Obranu tvorili Contento, Badstuber, K
öz, Rafinha. Stredovú formáciu Ribéry, Pranjič, Gustavo a Müller. V útoku bolo duo Olič - Petersen.

Škaredou škvrnou prípravného zápasu bolo správanie sa Ultras fans FC Bayern, ktorí pricestovali na zápas. Tí počas zápasu vyvesili transparent proti Manuelovi Neuerovi zo slovami: „Lôpt môžeš chytiť koľko chceš, ale v našom drese ťa nikdy nebudeme akceptovat!“ Celá vec je o to smutnejšia, že sám Manuel si svoje pôsobenie v Bayerne veľmi pochvaluje. Po utorňajšom tréningu povedal: "Oproti Schalke je tu určite niekoľko rozdielov. Hlavne mám na sebe iné barvy, že?" vtipkoval a potom vážnejším tónom dodal: "Samozrejme je to v Bayerne trochu väčšie, profesionálnejšie, keď vidíte, koľko ľudí se tu stará o celý tím, nič nie je ponechané na náhodu. Poznal som Mníchov a vedel som, do akého prostredia idem. Cítím se v tíme skvele, zatiaľ máme skvelú prípravu a já dúfam, že nasledujúca sezóna bude pre nás naozaj veľmi úspešná."

Po krásnom sobotňajšom potlesku a privítaní pri otvorení sezóny v Allianz Arene tak žiaľ dostal Manuel ďalšiu "ranu" od tvrdého jadra fanúšikov. Ostáva iba veriť, že tieto ataky na jeho osobu nijako neovplyvnia jeho výkony v našom drese a že najmä nimi dokáže časom na svoju stranu prikloniť aj tých najväčších odporcov jeho príchodu do FC Bayern.


Portál fcbayern.sk dôrazne odsudzuje akékoľvek neodôvodnené ataky voči osobe Manuela Neuera!!!Uli Hoeness se rozhodol situáciu riešiť jednaním zo zástupcami fanúšikov.

Bastian Schweinsteiger hovorí: „Škoda, že je to tak. Z môjho pohľadu ide o strašnú hlúposť a nadutosť. Manuel Neuer sa voči nášmu mužstvu nikdy nijako neprevinil a neurážal naše farby. Je to typ človeka, ktorý urobí pre mužstvo a úspešný výsledok všetko. Ak odmietneme nejlepšieho brankára Nemecka a možno aj sveta, koho by sme potom chceli? Naše mužstvo určite nie je zložené z odchovancov, i keď ich počet v posledných rokoch vzrástol. Som si istý, že sa predstavenstvo k tejto situáci vyjadrí.“

Thomas Müller: "Samozrejme sme ten plagát videli, veď nebol malý, ale úprimne nás to vôbec nezaujíma, on má našu plnú dôveru a podporu. Všetci veľmi dobre vieme, že Manu je nielen skvely brankár, ale tiež veľmi dobrý člověk, ktorý do nášho mužstva okamžite zapadol."


Trentino výber - FC Bayern 0 : 15 (0 : 7)

   
FC Bayern: Neuer (46. Butt) - Rafinha, Van Buyten (46. Köz), Badstuber, Lahm (46. Contento) - Tymoshchuk (46. Gustavo), Schweinsteiger (46. Pranjič) - Robben (62. Olič), Kroos (62. B. Müller), Alaba (46. Ribéry) - Gomez (46. Petersen)
Rozhodca: Kerschbaumer (Bozen)
Divákov: 3.000
Góly:  0 : 1 Gomez (6min), 0 : 2 Schweinsteiger (14min), 0 : 3 Schweinsteiger (17min), 0 : 4 Kroos (20min), 0 : 5 Tymoshchuk (26min), 0 : 6 Kroos (39min), 0 : 7 Gomez (41min), 0 : 8 Robben (47min/11m), 0 : 9 Luiz Gustavo (51min), 0 : 10 Petersen (61min), 0 : 11 Olič (65min), 0 : 12 Pranjič (80min), 0 : 13 Köz (85min), 0 : 14 Petersen (86min), 0 : 15 Petersen (87min)

Štvrtok v Trentine sa bude niesť v znamení oddychu. Doobedu je na programe ľahší výklus a regenerácia a na poobede nariadil tréner Jupp Heynckes hráčom voľno.


Štvrtok.

Štvrtok sa mal niesť viac menej v znamení oddychu. Na doobedu bol naplánovaný ľahší výklus a regenerácia a na poobede nariadil tréner Jupp Heynckes hráčom voľno. To sa nakoniec začalo trochu skôr ako bolo plánované. Po 4 dňoch sústredenia v krásnych letných podmienkach s teplotami okolo 30 stupňov Celzia, čakalo ráno hráčov mierne ochladenie. Tréning sa dokonca začal počas teplého letného dažďa, ktorý Thomas Müller komentoval slovami: "Bolo to veľmi príjemné." Následne však búrkové fronty priniesli zo sebou nad tréningové ihrisko v Arco hromy a blesky a tak tréner Jupp Heynckes rozumne prerušil tréning po štvrť hodine. Thomas Müller to okomentoval slovami: "Je to prvok rizika takže je to úplne v poriadku, že tréner tréning zrušil."Piatok.

Bez brankára Jörga Butt sa konal piatkový ranný tréning na štadióne Arco. 37-ročný brankár sa vrátil do Mníchova, vo štvrtok podvečer tvôli tomu, že jeho dcéra utrpela komplikovanú zlomeninu ruky, ktorú je možné napraviť len chirurgicky. V popoludňajších hodinách sa vrátil späť k tímu a v Riva del Garda vo večerných hodinách s mužstvom už aj trénoval.

Na sústredenie pricestoval aj Karl-Heinz Rummenigge. Dôvodom jeho príchodu rozhodne nebolo zlé počasie v Mníchove. Prišiel potvrdiť rozšírenie existujúceho partnerstva medzi FC Bayern a regiónom Trentino do roku 2015. Rummenigge hovorí: "Sme veľmi radi tejto spolupráci a tešíme sa, že môžeme naďalej spolupracovať. Toto partnerstvo sa zmenilo na priateľstvo."


Čo robili hráči počas osobného voľna?

Manuel Neuer: "Surfujem na internete. A neskôr možno pôjdem na zmrzlinu."

Malá skupina vedená Bastianom Schweinsteigerom a Mariom Gomezom si užívala plavbu loďou.

Po návrate do hotela sa potom hral poker až do neskorých večerných hodín. "Som jeden z lepších." smial sa Manuel Neuer. Poker je obľúbená kartová hra viacerých hráčov.

Manuel Neuer a mnoho jeho spoluhráčov trávilo voľný čas aj fotením pre ročenku Bayernu a nové autogram karty pre fanúšikov. Každý hráč bol fotografovaný v rôznych typoch oblečenia aj pre nový fankatalóg Bayernu. Fotenie prebiehalo do neskorých nočných hodín a napríklad Manuel Neuer skončil pózovanie krátko pred polnocou.

Hrači relaxujú okrem internetu, najmä stolným tenisom, video hrami a hudbou. Tá patrí medzi najväčšie hobby najmä Francka Ribéryho. Na štadióne v Arco, kde prebiehajú tréningy sa o náladu stará aj DJ, ktorého zásobuje hudbou na CD práve Frank. Vo štvrtok sa ale nadali zabanbiť ani Gomez, Schweinsteiger a Lahm ktorý doniesli hudbu na USB diskoch.

A čo robí vo voľnom čase realizačný tím?

Mnohí hľadajú odpočinok paradoxne pri športe. Jupp Heynckes sa potí v hotelovom fitness.Jedna skupina vedená Christianom Nerlingerom sa vydala na prehliadku krásnej prírody Trentina na horských bicykloch. Veľmi si ju ale neužil náš športový psychológ Philipp Laux, ktorý absolvoval návrat z túry na prázdnej pneumatike.
Sobota.


V sobotu pred tréningom naplánovaným na 10:00 si ešte Bastian Schweinsteiger, Christian Nerlinger a Toni Tapalovič stihli zaplávať v jazere Garda. Podvečer čakal hráčov prípravný zápas proti reprezentácii Kataru. V poslednom tréningu sa žiaľ zranil Bastian Schweinsteiger. Zastavilo ho prasknutie v pravom členku. Našťastie sa vraj nejedná o nič vážne. Bastian vynechal iba poobedňajší prípravný zápas, v pondelok v Mníchove by ale už mal byť pripravený trénovať. Brazílčan Breno, po operácii kolena a členka síce začal v Trentine trénovať z mužstvom, ale vzhľadom k tomu, že koleno bolo po tréningoch podráždené a citlivé, v posledných dňoch už trénoval individuálne. "Bolo to preventívne opatrenie, musí začať pomaly, noha je teraz náchylnejšia k poškodeniu, preto nechceme nič uponáhľať." povedal tréner Heynckes a dodal, že Breno by už v pondelok tiež mohol trénovať spolu s tímom. Tréner Heynckes, ktorý môže hovoriť s Brenom v jeho rodnom jazyku, s ním v posledných týždňoch hovoril niekoľko krát. Povedal som mu: "Toto je vaša šanca začať znovu." "Ten chlapec má veľkú motiváciu." dodáva tréner Heynckes.

Asistent trénera - Peter Hermann.

Počas celého týždňa v Trentine sme počúvali pokyny ako: "Musíte kombinovať! Žiadne dlhé lopty! Áno, áno, skvelé! Príliš neskoro!." Všetky tieto slová zneli z úst Petra Hermanna, asistenta trénera Heynckesa. "Práca pre Bayern je niečo zvláštne, navyše klub ma prijal veľmi dobre." povedal vo výcvikovom tábore v Trentine. Po dlhých 35 rokoch opustil Leverkusen kvôli práci pri našom mužstve. Dokonca mal ponuky stať sa hlavným trénerom nielen v Leverkusene po odchode Heynckesa, ale aj pri iných mužstvách. Odolal. Dôvody popisuje sám: "Po prvé, pretože FC Bayern. Samozrejme sme o tom doma všetci diskutovali a rodina ma podporila. Po druhé, pretože Jupp Heynckes. V posledných rokoch ma veľa naučil, pracuje sa s ním skvele a sme priatelia. Sám Heynckes na jeho adresu hovorí: "Je usilovný, oddaný, doslova blázon do futbalu, myslím, že zapadá do Bayernu."

Prípravný zápas proti hostiteľovi MS 2022 reprezentácii Kataru sa teda odohral podvečer pri stále vysokej teplote okolo 35 stupňov, pred zrakmi asi 4000 divákov. Zvíťazili sme 4-2 po polčase 2-0. Tréner Jupp Heynckes po stretnutí povedal: "Najmä v 1. polčase sme hrali skvele a mohli sme vyhrávať vyšším rozdielom, ale aj v 2.polčase tím ukázal dobrý výkon." Manuel Neuer nastúpil na zápas vo farebnej kombinácii, ktorá by mohla jeho neprajníkov poriadne vytočiť, našťastie zápas prebehol bez incidentov.

FC Bayern - reprezentácia Kataru 4 : 2 (2 : 0)
   
FC Bayern: Neuer (46. Butt) - Rafinha (46. Köz), Van Buyten , Badstuber (46. Pranjič), Lahm (46. Contento) - Kroos (46.Tymoshchuk), Gustavo - Robben (46. Alaba), Müller (60.Olič), Ribéry - Gomez (46. Petersen)
Rozhodca: Gabrielle Mery (Bozen)
Divákov: 4.000
Góly:  1 : 0 van Buyten (7min), 2 : 0 Müller (34min), 3 : 0 Petersen (57min), 3 : 1 Quintana (67min), 4 : 1 Olič (83min), 4 : 2 Razark (85min)

Mužstvo sa ešte večer vrátilo do Mníchova a tréner Heynckes dal hráčom jeden a pol dňa voľno. Príprava bude pokračovať  tréningom v pondelok popoludní.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist