Rozhovor Rafinha - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Rozhovor s Rafinhom."...tak sa potom budem tešiť ešte viac."


14/08/2013

Rafinha poskytol rozhovor pre fcbayern.de. Preklad vám prinášame vďaka Sue.

Na samom začiatku sezóny sa pravému obrancovi Rafinhovi všetko darí. V príprave absolvoval Brazílčan skoro všetky zápasy, i v prvých dvoch vážnych zápasoch sa tento 27-ročný hráč dostal do zostavy. Po prvé to súvisí s novým systémom Pepa Guardiolu, keď sa kapitán mužstva Philipp Lahm častejšie objavuje v strede hracieho poľa a Rafinha tak preberá miesto vpravo v hráčskom štvorreťazci. Po ďalšie, je to vlastne aj o samotnom Rafinhovi.

"Myslím, že som si to zaslúžil, nakoľko poriadne makám a vždy sa snažím naplno trénovať", povedal Rafinha v rozhovore pre portál fcbayern.de. S väčším množstvom odohraného času a dobrými výkonmi v FC Bayern, dúfa tento olympijský víťaz z roku 2008, že si v budúcom roku bude môcť splniť svoj najväčší sen: účasť na majstrovstvách sveta vo vlastnej krajine. "Momentálne sústredím celú svoju pozornosť na FC Bayern. Chcem tu odviesť čo najlepšiu robotu a odohrať  toľko zápasov, koľko len bude možné. Ak ma potom reprezentačný tréner povolá, o to lepšie, tak potom sa budem tešiť ešte viac."

Rozhovor s Rafinhom:

fcbayern.de:
Rafa, dva zápasy, dve víťazstvá - začiatok sezóny v DFB pohári a Bundeslige sa vydaril. Ako by si ohodnotil taký štart?
Rafinha: "Veľmi pozitívne. Zvykáme si lepšie a lepšie na drobné zmeny. Ešte chýba kúsok, aby sme riadne pretvorili a zdokonalili to, čo od nás nový tréner vyžaduje. Ale už sme na dobrej ceste. Preto musíme i naďalej pracovať každý deň, aby sme boli už skoro v cieli, keď príde tá ozaj horúca fáza."

fcbayern.de: Veľmi veľa ste pracovali i v ostatných týždňoch, počas prípravy na sezónu. Od počiatku si bol pri tom a odohral si skoro všetky zápasy. Si spokojný?
Rafinha: "Mám z toho veľkú radosť, no viem, že to neprišlo ako darček. Myslím, že som si to zaslúžil, nakoľko poctivo pracujem a vždy sa snažím trénovať  naplno. Takto to bolo i v minulej sezóne, no vtedy som toľko nehral. No bol som vždy pripravený, keď ma Jupp Heynckes potreboval. V tejto sezóne je to lepšie a veľmi sa mi to páči."

fcbayern.de: Veľmi profituješ z nového rozostavenia a systému 4-1-4-1, hráš najmä vtedy, keď je Philipp Lahm  nasadený do stredu poľa. To je postavenie, ktoré sa ti určite páči?
Rafinha: "Tréner vie, že mám kvality, aby som hral na tomto poste. No každý vie i to, že Philipp Lahm je pravý obranca FC Bayernu. Už desať rokov hrá v najvyššej nemeckej lige a stále na rovnakej vysokej úrovni. On je tak nastavený, on je inštitúcia. Na druhej strane však, je dobré pre FC Bayern, keď má k dispozícii dvoch dobrých pravých obrancov. Mne sa to páči."

fcbayern.de: Aký je tvoj vzťah k Philippovi Lahmovi?
Rafinha: "Sme síce konkurenti na jednu pozíciu, no sme i veľmi dobre skamarátení. Keď hrá, je to pre mňa O.K., to absolútne neovplyvňuje náš vzťah."

fcbayern.de: Viac odohraných minút za FC Bayern, znamená i väčšia medzinárodná pozornosť. To môže zvýšiť i tvoje šance na účasť na MS 2014 v rodnej krajine, však?
Rafinha: "Samozrejme, že si robím nádeje môcť znova hrať za národný tím. Pod vedením Carlosa Dungu som v roku 2008 už v Selecao hral. No momentálne sa plne sústredím na FC Bayern. Chcem tu odvádzať čo najlepšiu prácu a odohrať toľko zápasov, koľko to len bude možné. Keď ma potom zavolá i reprezentačný tréner, o to lepšie! Tak sa budem tešiť ešte viac!"

fcbayern.de: V sobotu nastúpite proti Eintrachtu vo Frankfurte a do Commerzbank - arény pocestujete s dobrými spomienkami.....
Rafinha: "To súhlasí, v minulom roku sa tam získal titul. No to už je preč. Doma sme mali proti Gladbachu dobrý štart a teraz musíme ísť ďalej. Frankfurt je veľmi dobré mužstvo. V ostatnom roku ukázali svoju kvalitu. Pre nás je dôležité, aby sme tento zápas vyhrali."

Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme!


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist