Dante v hitparáde - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Dante v hitparáde...
Zatiaľ čo je brazílsky obranca Dante doma vo svojej vlasti a s národným tímom sa zúčastňuje Pohára konfederácií, v Nemecku prepisuje históriu hudobného priemyslu. Ako prvý futbalista v histórii sa totižto dostal do prvej 100-ky v oficiálnej nemeckej hitparáde hneď s dvoma nahrávkami naraz. Dante nahral video s jednoduchou piesňou svojim spoluhráčom potom, čo nemohol 1.júna nastúpiť vo víťaznom finále Nemeckého poháru proti Stuttgartu, kvôli zrazu brazílskej reprezentácie. Prvá ani nie minútová nahrávka bez doprovodu sa volá Und Pokal auch (A tiež pohár) a dnes jej patrilo 79.miesto v hitparáde. Druhá, už "plnohodnotná" pieseň s klipom so zostrihanými futbalovými akciami sa pod názvom Wir gewinnen die Meisterschaft (Vyhrajeme titul) umiestnila na 88.mieste. Výťažok venuje Dante na SOS detské dedinky a obetiam povodní v južnom a východnom Nemecku.


Denník BILD priniesol Danteho reakciu na úspech a tak pripájam voľný preklad krátkeho rozhovoru:

Dante: "Vždy som pomáhal ľuďom v núdzi. Nemal som jednoduché detstvo a cítim povinnosť pomáhať. Darujeme financie na SOS detské dedinky, pretože je to veľmi seriózna organizácia a pomáhajú deťom na celom svete. Radi pomôžeme s touto piesňou a dúfam, že nemecký ľud, využije túto príležitosť prispieť na dobrú vec, a pre tých, ktorí potrebujú pomoc kvôli povodniam."

BILD: Aký je to pocit, že ste ako prvý futbalista s dvoma piesňami súčasne v rebríčku?
Dante: "Je to skvelý pocit mať dve verzie mojich piesní súčasne v rebríčku. Začalo to ako malý vtip a malo to veľký ohlas. Dúfam, že môžeme dostať skladbu v hitparáde dokonca ešte vyššie, pretože výťažok sa venoval a čím viac budeme zarábať, tým viac môžeme pomôcť."

BILD: Aká je pôvodná pieseň?
Dante: "Oficiálna verzia hudby je od Montana Music."

BILD: Plánujete nahrať viac skladieb?
Dante: "Práve teraz sa sústredím v brazílskom národnom tíme na Pohár konfederácií, no možno, že nahráme iné verzie potom, keď sa vrátim z mojej dovolenky."


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist