Mitchell Weiser-budúcnosť FCB - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Blog > Tomáš 'MeeTee' Čorej


Mitchell Weiser - budúcnosť FCB.


08/02/2015

Sympatický mladík, budúcnosť Bayernu i nemeckej reprezentácie všeobecne, to všetko napadá ľudí, keď sa povie Mitchell Weiser. Tento 20 ročný krídelník hrajúci v súčasnosti za prvé mužstvo FCB si rozhodne zaslúži väčšiu pozornosť médií a rozhodne mu patrí obrovská budúcnosť. Teda dúfajme.


Weiser, syn Patricka Weisera ktorý je taktiež futbalistom, začal so športom už v šiestich rokoch, keď sa upísal klubu TV Eintracht Veltenhof. Keďže sa však jedná o nesmierne malý klub bolo jasné, že v ňom dlho neostane. V roku 2005 si ho vyhliadol Kolín FC a päť rokov nato si už zahral v rezerve tohto mužstva. Rovnako tak dostal pozvánku do nemeckej U16, a neskôr sa dostal aj do U17, U18 aj U20. To, či si zahrá aj vo vyšších kategóriách sa dozvieme až po istom čase. 

Isté však je, že Weiserov talent nemohli prehliadnuť najväčšie nemecké kluby vrátane Bayernu, ktorý s ním podpísal zmluvu do roku 2015. V druhej Bundeslige za rezervu FCB tak odohral niekoľko duelov, no 2. januára 2013 odišiel na hosťovanie do FC Kaiserslauternu, kde odohral pätnásť zápasov a odprezentoval sa v nesmierne dobrom svetle. Vypýtal si tak pozvánku do prvého tímu Bayernu Mníchov, v ktorom účinkuje od sezóny 2013/2014. Svoj prvý gól v tomto drese strelil na reklamnom turnaji Audi Cup, kde sa presadil do siete Sao Paolo. Následne už mali Weiserove výkony len stúpajúcu tendenciu. Svoj debut v Champions League si tento mladík odbil 5. novembra 2013, keď pri výhre 1-0 nad Viktóriou Plzeň vystriedal v 87. minúte Götzeho. Paradoxné je, že keď Guardiola Weisera nasadil prvýkrát do základnej zostavy v Bundeslige, FCB ukončilo svoju 53 zápasovú sériu bez prehry. Aj napriek tomu si ho však Pep obľúbil, a rád si ho ponecháva na lavičke, aby prípadne zasiahol do duelov ako žolík.

Mitchell Weiser dosiahol vo svojich 20 rokoch viac, ako niektorí futbalisti za celú kariéru. V drese Bayernu sa mu podarilo vyhrať Bundesligu, Nemecký pohár i Superpohár, Európsky superpohár a aj Majstrovstvá sveta klubov 2013. Je len otázkou času, kedy do svojej zbierky pridá ďalšie tituly. Každopádne - tento nemecký mladík má veľkú budúcnosť. Médiá ho radi prirovnávajú k Danimu Alvesovi z Barcelony, i keď pochopiteľne obaja zastávujú iné posty. Uvidíme, či bude z Weisera naozaj taký kompletný hráč, ako všetci dúfame.


autor: Tomáš 'MeeTee' Čorej
poznámka redakcie: Za obsah a pôvodnosť článku zodpovedá autor. Text neprešiel jazykovou úpravou.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist