Veltins Arena
Gelsenkirchen

FC Schalke 04 - FC Bayern

2 : 0 (0 : 0)

V 15.kole Bundesligy sme nečakane nezvládli zápas vo Veltins Arena v Gelsenkirchene a prehrali sme s odvekým rivalom FC Schalke 04 2 : 0. Potom, čo dobrému výkonu v 1.polčase, chýbal iba gól, sme v 2.polčase prenechali iniciatívu domácim a tí si 2 gólmi zabezpečili víťazstvo. Navyše, kedže v bránke domácich stál vynikajúci Neuer, odchádzame domov z Gelsenkirchenu bez bodov. Nastupujeme v zostave: Butt - Contento, Tymoshchuk, Breno, Lahm - Kroos, van Bommel - Schweinsteiger, Müller, Ribéry - Gomez.

pre problémy zo satelitom a výpadok obrazu začínam reportáž v 13 minúte, za pochopenie ďakujem.
13min - Rakitičova strela z diaľky nad bránku Butta.
15min - po faule na Schweinsteigera, triafa Kroos z priameho kopu iba múr.
21min - Ribéryho strela z 25m vedľa
22min - M
üllerove krásne prenesenie hry na Schweinsteigera a jeho volej tesne vedľa. Z následného rohového kopu pre zmenu Schweinsteigerova hlavička vedľa.
25min - po spätnej prihrávke Gomeza, Ribéryho strela tesne vedľa.
30min - Schweinsteiger prihrávkou za obranu nachádza Gomeza, ten tiesnený obrancom míňa bránku.
37min - Kroosovu strelu spoza šestnástky pekným zákrokom vytláča Neuer na roh.
39min - Kroos so veľkej šanci, sám pred Neuerom, triafa iba jeho nohy. V tej istej minúte, po rohovom kope, triafa Schweinsteiger spojnicu domácej bránky.
43min - po M
üllerovej prihrávke, strela Ribéryho iba do bočnej siete.
45min - po faule na Eduho vidí Kroos ŽK.
45+1min - koniec 1.polčasu.

48min - Huntelaarovu strelu vytláča Butt.
55min - Kroosovu strelu z diaľky na 2x kryje domáci brankár.
58min -
1 : 0 po dlhom výkope Neuera vyhráva Raul súboj s Brenom a aj keď obaja končia na zemi, k odrazenej lopte sa dostáva Jurado a ten s pomocou tyče našej bránky triafa vedúci gól domácich.
60min - vynútené striedanie domácich. Po predchádzajúcom súboji zranený a zakrvavený Raul je striedaný Farfánom.
67min -
2 : 0 po Klugeho centri končí hlavička nestráženéhowedesa na tyči a odrazí sa po celej dĺžke bránkovej čiary poza chrbát brankára Butta tak nešťastne, že si ju pri druhej tyči opäť wedes pokojne dobehne a skóruje.
73min - prvé striedania na našej strane. van Bommela strieda Pranjič.
77min - autora prvého gólu Jurada strieda Pander.
84min - po Schweinsteigerovom centri Gomez sám pred Neuerom vysoko prekopne domácu bránku. V tej istej minúte strieda Schweinsteigera van Buyten.
88min - Panderov priamy kop boxuje do bezpečia Butt.
89min - Gomezov regulárny gól, rozhodca neuznáva pre údajný offside. Opakovaný záber dokazuje, že Gomez v žiadnom prípade v offside nebol.
90+1min - Papadopoulosov strelecký pokus chytá Butt. Z následného protiútoku Gomezovu výbornú strelu kryje vynikajúci Neuer.
90+2min - koniec zápasu.

Zápas s odvekým rivalom sme teda prehrali 2 : 0. Doplatili sme najmä na nepremieňanie šancí, ktorých sme mali neúrekom. Domácim sa podarilo vyťažiť z minima maximum. Každý kto dnešný zápas videl, musel pochopiť prečo sa o domáceho brankára Manuela Neuera zaujíma nielen vedenie nášho mužstva ale aj popredné európske kluby na čele z Manchestrom United. Zápas mu vyšiel fantasticky a v kľúčových okamihoch bol oporou svojho mužstva a kapitánom ako sa patrí. V našom mužstve by sme dnes vodcovskú osobnosť hľadali len veľmi ťažko. Všetci hráči odohrali v tom lepšom prípade svoj priemerný výkon, v tom horšom ani to. Súčet týchto okolností pre nás zmanená, že sa z Gelsenkirchenu vraciame bez bodu. V prípade, že Borussia Dortmund zvládne svoj zajtrajší zápas s 1.FC Nürnberg, bude jej bodový náskok v tabuľke pred nami obrovský. Najbližšie nás čaká v stredu 08/12/2010 posledný zápas E-skupiny Ligy majstrov, keď privítame o 20:45 na domácom štadióne FC Basel. Verme, že sa všetci hráči budú výkonom snažiť odčiniť dnešnú prehru.