Zranenie Badstubera - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Holger si pretrhol predný krížny väz v kolene...
01/12/2012


So sobotňajším výsledkom proti Dortmundu (1 : 1) sa vie Bayern zmieriť. Napriek tomu je tu jedna  skutočnosť, ktorá vyvoláva pochmúrne tváre v tábore Bayernu. "Je to veľmi trpké", myslí si tréner Jupp Heynckes a opisuje náladu z kabíny: "Hráči z toho boli veľmi šokovaní." Karl-Heinz Rummenigge povedal: "Je to prirodzene niečo, čo nás dnes večer trápi."

V 35. minúte zápasu si Badstuber nešťastne zranil koleno v súboji. "Povedal že zostal ležať na tráve a okamžiťe to prasklo", dodal Rummenigge. Holgera nasledne z ihriska odniesli na nosidlách. Jeho tvár plná bolesti iba potvrdila, že ide o niečo nepríjemné, neskôr nasledovala prvá diagnóza: Pretrhnutie krížneho väzu na pravom kolene.

Približne pol roka pauza.

Klubový doktor
Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt zranenie potvrdil. Našťastie nepotvrdil žiadne iné poruchy v kolene. V pondelok podstúpi Holger operáciu a Bayernu bude chýbať priblížne 5 mesiacov.

Iba pred pár dňami sa Holger vrátil späť do zápasov, pretože ho trápili svalové problémy. "Pre mladého hráča je to veľmi trpké", ľutuje opäť zraneného reprezentanta tréner
Jupp Heynckes. Aktuálne chýbajú Bayernu 5 hráči: Arjen Robben, Luiz Gustavo, Emre Can, Lukas Raeder a Holger Badstuber.

Zo stránky fcbayern.de preložil Ondro.
Ďakujeme!


P.S. Podľa posledných informácií je Holger už po operácii, ktorá podľa doktora Müller-Wohlfahrt dopadla dobre.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist