Sústredenie Doha - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


01/01/2013Na tradičnom mieste a v tradičnom čase sa začne príprava na jarnú časť sezóny. Naši chlapci naberú ráno 2. januára smer katarská Doha. Sústredenie potrvá do 9. januára. Do známeho prostredia Aspire Academy for Sports Excellence cestujeme už po tretí po sebe. Po 5 a pol hodinovom lete by nás v Katare malo čakať príjemných 20 stupňov. Po dovolenkách sa k výprave až priamo v Dohe pripoja Mario Gomez, Arjen Robben, Tom Starke, Dante, Gustavo a Rafinha. S mužstvom cestujú aj juniori. Brankár Leopold Zingerle, obranca Daniel Wein a strednopoliari Pierre-Emile Hojbjerg a Patrick Weihrauch. Necestuje akurát dlhodobo zranený Holger Badstuber. Počas sústredenia odohráme 2 prípravné zápasy. Prvý 5.januára proti majstrovi Kataru SC Lekhwiya, druhý 8.januára proti odvekému rivalovi Schalke 04.

Jupp Heynckes: "Nerád letím päť alebo šesť hodín na sústredenie, ale Katar za to stojí. Tá klíma, hotel, jedlo, podmienky - neviem si predstaviť nič lepšie."

Karl-Heinz Rummenigge: "Musíme tvrdo pracovať a pokračovať tam, kde sme skončili v decembri.
Úspech nepríde automaticky. Od prvého dňa jarnej časti musíme hrať motivovane a odhodlane dosiahnuť náš cieľ, stať sa majstrami Nemecka."

02/01/2013

Špeciál Lufthansy s 80 ľudmi na palube dnes po 5 a pol hodinovom lete pristál v katarskej Dohe. Po pasovej kontrole nasledoval presun autobusom do prechodného domova, starého známeho, vo viktoriánskom štýle postaveného hotela The Grand Heritage. V bezprostrednom susedstve hotela je centrum Aspire Academy for Sports Excellence, v ktorom naši chlapci o 19:00 absolvovali prvý tréning.Manuel Neuer: "Krátka dovolenka bola dobrá. Sme plný energie pre druhú polovicu sezóny."03/01/2013

Dnes s tímom trénovali už aj brazílčania Dante, Luiz Gustavo a Rafinha. K tímu sa pripojili v stredu večer o 22 hodine. Nedávno zranený Arjen Robben, Luiz Gustavo a Emre Can ešte neabsolvovali celú tréningovú jednotku. Na tréningoch je vidieť, že všetci pracujú naplno a každý bojuje o svoje miesto.Manuel Neuer, ktorý sa teší na zápas proti svojmu bývalému klubu Schalke 04 sa obhliadol za prvou polovicou sezóny: "Existuje reálny tímový duch, ktorý sa objavil v prvom kole. To je dôvod, prečo sme tak oslňujúco pracovali vo všetkých súťažiach."

Jupp Heynckes: "Hráči cítia veľmi, veľmi dobre. Všetku koncentráciu možme venovať iba tréningom. Hlavným cieľom vzdelávacieho týždňa v Katare je aktualizovať činnosti pokiaľ ide o pressing, hru smerom dozadu a rovnako aj niektoré útočné režimy."

Matthias Sammer: "Možno len dúfať, že v najbližších dňoch zostanú všetci hráči zdraví. V súčasnej dobe tam nie sú žiadne zranenia. Verím, že sme na správnej ceste."
Tréner Jupp Heynckes sa na tlačovej konferencii v Dohe vyjadril aj na adresu zraneného Holgera Badstubera:
"Holger sa už cítite lepšie. Zažíva teraz neľahké životné chvíle. Ale on je pán. Dokonca odložil svoju dovolenku, aby počas Vianočných sviatkov na Säbener Straße rehabilitoval s fyzioterapeutom Gerrym Hofmannom.

Správou dňa je ale zaiste návrat Arjena Robbena do tréningového procesu.Arjen Robben: "Som v poriadku. Konečne trénujem spolu s tímom. Nemám žiadne bolesti. Problémy na jeseň ale prišli z jedného dňa na druhý. Preto som veľmi, veľmi opatrný. Sezónu som začal dobre a urobil perfektnú prípravu v Trentine. Po 4 zápasoch sa ale začalo utrpenie. Bolesť bola naozaj nepríjemná. Teraz mám 2 a pol týždňa na prípravu na Bundesligu. Chcem dobre trénovať a môžem skúsiť aj nejakú tú minútu v prípravnom zápase. Trénujem dvojfázovo, toto je pre mňa znovu nové a mojím najväčším želaním pre rok 2013 je zdravie!"

Jupp Heynckes sa teší návratu Arjena Robbena, ale varuje: "Musíme na neho dozerať a nedovoliť mu, aby sa preťažil. To isté platí pre Luiza Gustava a Emre Cana. Samozrejme, že si uvedomujú, že je potrebné ešte veľa doháňať, ale môj prvý dojem z nich je len ten najlepší."

04/01/2013

V tréningu vo štvrtok večer si Mario Gomez poranil členok. Nemalo by sa jednať o nič vážneho a na sobotňajší prípravný zápas by mal byť pripravený. V piatok však absolvoval individuálny tréning. Žiadne zľutovanie s ostatnými, ale nemal tréner Heynckes. Budíky tak zvonili už o 7:30 miestneho času (5:30 CET) a nasledovala 45 minútová bežecká tréningová jednotka. Na jej margo Bastian Schweinsteiger vtipkoval slovami: "Myslel som, že takéto dni už mám za sebou." V priebehu piatku sa trénovalo 3 fázovo a tak po rannom behu nasledovali ešte 2 tréningové jednotky. To prvé o 11:00 bolo zamerané na pozičnú hru. V druhej popoludní sa chlapci podelili do 3 skupín a na rade boli diagonálne šprinty a skoky v rôznych variáciách.Správa dňa ale prišla z Mníchova, kde sa tak isto intenzívne pracuje. Od leta doplní náš káder bývalý člen nemeckého reprezentačného výberu do 21 rokov a v súčasnosti hráč 1.FSV Mainz 05 Jan Kirchhoff. 195 cm vysoký a 82kg vážiaci obranca, v blízkej budúcnosti podstúpi športovú lekársku prehliadku v Mníchove, po ktorej by mal nasledovať podpis zmluvy do 30. júna 2016. Jeho príchod by mal predznamenávať odchod Daniela van Buytena.

Karl-Heinz Rummenigge: "Sme veľmi potešení správou, že talentovaný futbalista a bývalý reprezentant Nemecka do 21 rokov Jan Kirchhoff sa rozhodol pripojiť k Bayernu Mníchov."

Matthias Sammer: "On je hrubý diamant s vynikajúcimi vyhliadkami do budúcnosti. Je mladý, ale veľmi odvážny. A jeho odvaha sa nám páči."

Mario Gomez: "Hovorím z vlastnej skúsenosti a viem, že je to dobrý hráč."

05/01/2013

Sobota sa niesla v znamení prvého zápasu v tomto kalendárnom roku. Pred asi 1 500 divákmi sme odohrali prípravný zápas, keď nám bol súperom domáci katarský majster SC Lekhwiya. Zápas sme po polčase 0 : 1 nakonie vyhrali 0 : 4. Strelcami gólov boli Müller, van Buyten a 2x Pizarro.

Lekhwiya SC - FC Bayern 0 : 4 (0:1)
  
Zostava nášho tímu: Neuer - Lahm (46. Rafinha), Boateng (46. van Buyten), Dante (46. Wein), Alaba (46. Contento) - Martinez (46. Tymoshchuk), Schweinsteiger (46. Can) - Müller (46. Robben), Kroos (46. Shaqiri), Ribéry (46. Hojbjerg - 80. Weihrauch) - Mandžukič (46. Pizarro)

Góly: 0 : 1 Müller (26.), 0 : 2 van Buyten (64.), 0 : 3 Pizarro (66.), 0 : 4 Pizarro (76.)06/01/2013

V nedeľu sa Mario Gomez vrátil na futbalové ihrisko. V posledných dvoch dňoch kvôli bolestiam v pravom členku trénoval trochu kratšie a hlavne pracoval v posilňovni. Vynechal aj prípravný zápas proti SC Lekhwiya. Počas obeda mali chlapci v hoteli prominentnú návštevu. Zavítal medzi nich bývalý hráč Schalke, ale najmä Realu Madrid Raúl, ktorý teraz hrá v katarskom klube Al-Sadd Sports Club. Srdečne sa zvítal a dlho na terase debatoval najmä s trénerom Juppom Heynckesom, s ktorým spomínali najmä na spoločné pôsobenie v Reale Madrid, s ktorým v roku 1998 triumfovali v Lige majstrov.07/01/2013

V posledných dňoch, vždy jeden alebo dvaja hráči z tímu trénovali individuálne. V pondelok mal tréner Jupp Heynckes v Katare po prvýkrát k dispozícii celý tím. To sa však zmenilo 10 minút po začiatku tréningu pretože Mario Mandžukič zasiahol rukou peru Davida Alabu. Rana musela byť v hoteli šitá. David je v poriadku, ale v tréningu už nepokračoval.Voľné popoludnie pre hráčov.

Keďže sa v posledných dňoch tvrdo trénovalo, tak tréner Heynckes nariadil na pondeľňajšie popoludnie oddych. Chlapci mali voľný program. Niektorí iba relaxovali v hotelovej izbe.


Bastian Schweinsteiger: "Je pekné mať možnosť relaxovať."

Deti vs Neuer.
V pondelok po tréningu dostalo desať miestnych detí neuveriteľnú šancu: kopať penalty na Manuela Neuera. Mladý katarčania si užili veľa zábavy. Táto akcia bola podporená spoločnosťou Volkswagen.


08/01/2013

V utorok ráno bol v Dohe na programe tréning, ktorého sa ale nezúčastnil Jerôme Boateng. Ten si v pondelok poranil koleno a tak netrénoval s mužstvom, ale spolupracoval individuálne s fitness trénerom Thomasom Wilhelmim. Absolvoval tréningovú jednotku na bicykli a aqua jogging. Aj mladík Daniel Wein mal kvôli problémom s kolenom kratší tréning. Naopak ďalší mladý útočník Kevin Friesenbichler sa dnes dozvedel radostnú správu od Matthiasa Sammera: "Chceme ponúknuť Kevinovi perspektívu." Čo to pre najlepšieho strelca U19 FC Bayern znamená? Po odchode Tobiho Schweinsteigera do Unterhachingu dostane mladý rakušan väčší priestor v B-mužstve. Poobedebol na programe prípravný zápas proti odvekému rivalovi Schalke 04. Ten sme zvládli bravúrne a po 2 góloch Müller a Mandžukiča a jednom góle Gomeza sme súpera deklasovali v pomere 5 : 0.

FC Bayern - FC Schalke 04 5 : 0 (4 : 0)

FC Bayern: Starke - Lahm (46. Rafinha), van Buyten (46. Can), Dante (46. Gustavo), Alaba (46. Contento) - Martínez (46. Tymoshchuk), Schweinsteiger (66. Hojbjerg) - Müller (46. Robben), Kroos (46. Pizarro), Ribéry (46. Shaqiri) - Mandžukič (46. Gomez)

FC Schalke 04: Hildebrand - Ayhan (64. Kolasinac), Höwedes, Matip, Fuchs - Neustädter, Holtby (46. Jones/90. Escudero) - Obasi, Pukki (64. Barnetta), Draxler (64. Meyer) - Marica (46. Huntelaar)

Rozhodca:
Hamad Al Sebaei (Katar)
Divákov: cca 2 000
Góly: 1 : 0 Müller (10., Foulelfmeter), 2 : 0 Müller (20.), 3 : 0 Mandžukič (33.), 4 : 0 Mandžukič (43.), 5 : 0 Gomez (63.)
Žlté karty:  - / Hildebrand

V stredu ráno
bude nasledovať posledný tréning v Katare. Potom bude nasledovať presun do Mníchova, kde lietadlo s chlapcami pristane v noci na štvrtok.
09/01/2013

Spolu 13 tréningových jednotiek a dve priateľské stretnutia absolvovali chlapci v Katare. V stredu ráno sa konal posledný tréning v Aspire Academy v Dohe. Poobede sa chlapci pobrali na letisko, kde o 15:15 nabralo lietadlo spoločnosti Lufthansa sme Mníchov.

Jupp Heynckes: "Rozsah, kvalita a intenzita tréningov bola vynikajúca. Vrcholom bol zápas proti Schalke 04. Tento zápas bol vlastne zrkadlovým obrazom nášho pobytu tu v Dohe. Musíme ale pokračovať v práci na tejto rýchlosti. Nesmieme dopustiť, aby sme sa sami nechali niečím ovplyvniť."

Vo štvrtok majú chlapci voľno, ďalší tréning bude naledovať v piatok. V sobotu 12/01/2013 o 16:30 potom odohráme prípravný zápas proti FC Basel a v nedeľu 13/01/2013 o 18:15 prípravný zápas proti SpVgg Unterhaching.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist