Liveticker pred 1.semifinále LM - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Liveticker pred prvým semifinále Ligy majstrov...

  


22/04/2014

9:15 - Dobré ráno! Dnes sa zápasom Atlético Madrid - Chelsea FC začínajú semifinálové boje v Lige majstrov. Naši chlapci sa predstavia až zajtra, keď odohrajú na štadióne Santiaga Bernabéa zápas proti Realu Madrid. Do Madridu však odcestovali už dnes ráno a my vám z ich cesty budeme prinášať liveticker. Pred pár minútami autobus s chlapcami opustil Säbener ceste smerom k letisku. Odlet špeciálom firmy Lufthansa je naplánovaný na 10:55.

9:17 - Prílet do Madridu sa očakáva okolo 13:30. Z letiska zamieria chlapci najprv do hotela, kde je o 14:45 na programe medzinárodná tlačová konferencia s Pepom Guardiolom, Philippom Lahmom a Javim Martínezom. Od 18:00 sa uskutoční tréning na Bernabéu.

9:30 - Real bude dnes trénovať od 11:00. Na tomto tréningu sa pravdepodobne ukáže, či Cristiano Ronaldo prekonal svoje problémy so zranením. Rovnako by malo byť známe v akom štádiu je, včera ešte silná chrípka Garetha Bala.

10:05 - Karl-Heinz Rummenigge dorazil na letisko a prítomným novinárom povedal: "Do Madridu ideme s úctou a pokorou. Chceme sa vrátiť s použiteľným výsledkom. To znamená, že chceme streliť aspoň jeden gól, no na to musíme hrať s vášňou."

10:30 - Tím je už na letisku. Asi za pol hodiny sa bude odlietať. Let bude trvať približne dve a pol hodiny.

11:10 - Na palube lietadla sedí 270 ľudí, al
e najmä 19 hráčov. Medzi nimi aj Manuel Neuer, ktorý vynechal posledné dva zápasy. Cestujú aj mladíci Mitchell Weiser a Leopold Zingerle a dokonca aj Daniel van Buyten, ktorého manželka čaká dieťa. Chýbajú Thiago, Xherdan Shaqiri, Diego Contento, Tom Starke a Holger Badstuber.

11:20 - Real trénuje a trénujú aj Gareth Bale a Cristiano Ronaldo.


13:14 - lietadlo pristáva v Madride.

13:25 - Xabi Alonso: "Bayern má skvelý tím. Ale sme v dobrej kondícii. Zápas nemá favorita. V posledných rokoch sme vždy končili v semifinále. Teraz chceme urobiť ďalší krok."

13:40 - Carlo Ancelotti (tréner Madridu): "Tešíme sa na tento súboj. Čaká nás ale veľmi, veľmi ťažký súper. Musíme hrať veľmi, veľmi sústredene. Cristiano Ronaldo s najväčšou pravdepodobnosťou bude hrať. Ale nebudeme nič riskovať. Semifinále sa nebude rozhodovať zajtra, ale v Mníchove. Gareth Bale je fit. Hrať bude aj Fabio Coentrao, zatiaľ čo Marcelo zostane na lavičke náhradníkov."

14:35 - Daniel van Buyten okamžite odletel späť do Mníchova, pretože od narodenia tretieho dieťaťa, jeho tehotnej snúbenice Celine, ho delia už len hodiny, možno minúty. Veľa šťastia, Daniel!

15:05 - Už čoskoro sa začne tlačová konferencia v hoteli. Najprv pred 150 zástupcov médií predstúpia Philipp Lahm a Javi Martínez, následne bude na otázky novinárov odpovedať tréner Pep Guardiola.

15:15 - Philipp Lahm: "Stretnú sa trvalo dva špičkové tímy s bohatými skúsenosťami v Lige majstrov. V týchto súbojoch často rozhodujú vášeň a srdce, ktoré oba musíme zajtra večer mať. A ak nie v semifinále, tak kde? Máme potenciál existovať v Madride."

15:20 - Javi Martínez: "Musíme sa snažiť, zabrániť ich rýchlym protiútokom, to bude dôležité. Takto ofenzívne hrá Real nielen pod Carlom Ancelottim, ale aj pod jeho predchodcom José Mourinhom."

15:36 - Pep Guardiola: "Samozrejme, že je divné, pre mňa vrátiť sa do Madridu. Vždy to bude zápas proti jednému z najlepších tímov na svete. Potrebujeme dobrý výkon, aby sa dosiahol dobrý výsledok."

16:15
- Chlapci si teraz trochu odpočinú v hoteli. Následne pôjdu na tréning, ktorý je naplánovaný na 18:00 na Bernabéu.

18:13
- Záverečný tréning na Estadio Santiago Bernabéu práve prebieha. Ako obvykle v Champions League je prvých 15 minút prístupný aj pre zástupcov médií. Potom už môže tréner Guardiola opôť v kľude pripravovať tím na zajtrajší večer. Všetci hráči sú na trávniku. Hrá sa bago 6 na 2 alebo 7 na 2 na dve lopty. Manuela Neuera rozcvičuje tréner Toni Tapalovič. Tréning bude trvať asi hodinu. Následne začne dlhé čakanie na zajtrajší večer.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist