Rozhovor Sammer - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Sammerova analýza:"Kompliment Pepovi, jeho tímu a hráčom."


11/07/2013

Skoro 60 minút sedel Mathias Sammer, v stredu napoludnie, na pódiu tlačového centra tréningového tábora v Riva del Garda (Trentino) - až kým neboli všetky otázky prítomných novinárov zodpovedané. "Teraz som Vás všetkých dorazil," zavtipkoval na záver člen športového predstavenstva Bayernu.
Portál fcbayern.de bol samozrejme pri tom a všetky dôležité odpovede a témy dôkladnej analýzy zachytil a zapísal. 45-ročný funkcionár hovoril o Pepovi Guardiolovi, zmenách v systéme, i o najmladších.

Preklad vám prinášame vďaka Sue.

Mathias Sammer o...

...práci Pepa Guardiolu a tíme:

"Tradícia mužstva a FC Bayern sa stretli s Pepovými myšlienkami. Ak by sme to nebrali do úvahy, bolo by to negatívne. Momentálne odovzdáva mužstvu ideu, ako by chcel hrať futbal - veľmi emocionálne a s jasným spôsobom myslenia. Vzájomné zaobchádzanie je veľmi, veľmi dobré a poznačené obrovským rešpektom. Je to chvályhodné.  Vyslovujem veľký kompliment Pepovi a jeho trénerskému štábu, ale j hráčom, ktorí napriek dosiahnutým obrovským úspechom, vyzerajú veľmi lační, až chamtiví za futbalom."

...možných zmenách systému:
"Ja vidím len zmeny v detailoch. Nič viac to nie je. Naši hráči majú predsa takú kvalitu a všestrannosť! Nemali by sme nič preceňovať a nechať všetko po starom. Pep má svoju identitu. Svoju predstavu vysvetľuje veľmi starostlivo, až puntičkársky. Vidím to priaznivo a pozitívne."

...jeho osobnom vzťahu k Pepovi Guardiolovi:
"Náš vzťah je vzájomne vynikajúci. Je ešte priskoro, ale má to niečo do seba! Stojím mu po boku ako poradca, som pri ňom stále, každý deň. No on rozhoduje, čo sa týka personálu."

...cieľoch v sezóne:
"Nie je ten správny čas sa tým zaoberať. Je to obdobie spoznávania sa, práce a zvykania si jeden na druhého, navzájom. Až potom príde zameranie sa na detaily. Sezóna je ešte veľmi ďaleko. Ale bude sa dať ozaj veľa vyhrať a získať."

...Pepovom asistentovi  Gerlandovi:
"Hráči majú k nemu taký vzťah, že sa to nedá opísať slovami. V autobuse sedí medzi hráčmi. To si musíte predstaviť! Hermann Gerland odvádza svoju prácu znamenito. Je ako stvorený a najlepší na svete, na prechod medzi juniormi a "áčkarmi".

...Pepovom dôverníkovi  Manelovi Estiartem:
"Manel organizuje pre Pepa veľké množstvo vecí a tak, že Pep sa môže venovať tomu, čo robí najradšej: zaoberať sa len futbalom. Manel je jeho úplným dôverníkom. Všetko robí veľmi citlivo. To, čo on robí, nespadá absolútne do mojich úloh a kompetencií."

...najmladších v tréningovom tábore:
"Vyzerá to tak, že máme veľmi, veľmi zaujímavých a mimoriadne talentovaných hráčov. Na všetkých, ktorí tu boli a aj sú, sa určite zameriame a ostávajú v hľadáčiku. Kvality majú, no potrebujú ešte trocha viac drzosti, vtipu a vášne. Dvere nahor sú otvorené pre každého. Musia len dokázať nimi prejsť. Pep a Erik ten Hag (tréner FC Bayern II.) chcú v budúcnosti, časovo skoro v rovnakom termíne, spolu trénovať a tak vytvoriť ešte užšie spojenie. Tým chceme urobiť vlastne ďalší krok."

Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme! 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist