22/11/2014
15:30

FC Bayern - 1899 Hoffenheim

4 : 0 (2 : 0)

Po reprezentačnej prestávke nastupujeme v domácej aréne na zápas 12.kola Bundesligy proti 1899 Hoffenheim v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Benatia, Boateng, Bernat - Alonso - Robben, Müller, Götze, Ribéry - Lewandowski.

4min - Lewandowski si v dobrej pozícii príliš predkopne loptu a nestihne zakončiť.

9min - Robben vysúva, ktorý prihráva pred bránku na Lewandowského, ten ale nezakončí presne. Na opačnej strane po centri Elyounoussiho a hlavičke Modesteho končí lopta v 100% šanci vedľa bránky.

16min - po krásnom centri Ribéryho a zakončení Müllera, ktorý je sám pred brankárom hostí, končí lopta tečovaná na rohu.

23min -  : 0 Alonso prihráva Götzemu, ten asi z 30 metrov napriahne a krásnou strelou prekonáva brankára Baumanna.

28min -  ŽK pre Schweglera po faule na Lewandowského.

30min - Boateng vidí ŽK za faul na Elyounoussiho. Nariadený priamy kop z dobrej pozície končí v náručí Manuela Neuera.

33min - Götzeho strela tesne míňa bránku.

39min - hlavička Lewandowského končí tesne vedľa bránky.

40min -  2 : 0 Robben posadí nádherný center na hlavu Lewandowského a ten nezaváha a zvyšuje skóre.

44min - Ribéryho strela mieri vedľa bránky.

45min - Bernatova strela letí vysoko nad bránku.

45+1min - Rafinha sa snaží prestreliť brankára Baumanna, netrafí však bránku.

53min - Ribéry padá v šestnáske po súboji s Sülem, penalta sa ale nepíska.

54min - Volland vidí ŽK po faule na Alonsa.

55min - Robben vysúva Lewandowského, jeho strelu vyráža brankár Baumann na roh.

56min - Boatengov center nádherne nájde Götzeho, jeho zakončenie ale triafa brankára hostí.

57min - Robbenova strela končí v bočnej sieti.

59min - Müllera strieda Rode.

63min - Rudy padá v šestnástke po súboji s Rodem, penalta sa ani tentokrát nepíska.

66min - Vollandovu strelu vyráža Neuer na roh.

70min - hostia dvojnásobne striedajú. Z ihriska odchádzajú Modeste a Volland a prichádzajú Schipplock a Szalai.

73min - Boatenga strieda Dante.

75min - Schipplock prihráva Szalaiovi, ten ale v 100% šanci triafa iba nohy Manuela Neuera.

77min - Götzeho strieda Bastian Schweinsteiger, pre ktorého je to prvý zápas od víťazného finále MS 2014 v Brazílii.

80min - strelu Schweinsteigera vyráža brankár Baumann na roh.

82min -  : 0 Robben si vymení loptu s Lewandowským a s pokojom a prehľadom prelobuje brankára Baumanna.

86min - Elyounoussiho strieda Kim.

87min -  4 : 0 Robben hodí aut na Schweinsteigera, ten prehodí loptu za obranu na Rodeho, ktorý nekompromisnou strelou prestrelí brankára hostí.

88min - Alonso vidí ŽK za faul na Firmina.

89min - Rodeho krížna strela z hranice šestnástky triafa brvno bránky hostí.

90min - Szalaiov nezmyselný a zbytočný šlapák na Danteho ocení hlavný rozhodca Gagelmann ČK a následne ukončí zápas.

Pep Guardiola: "Mali sme problémy v budovaní hry prvých 15 minút. Mali sme veľa jednoduchých strát lopty. Potom sme to zlepšili. Myslím si, že 4 : 0 je príliš veľa. To nie je výsledok, ktorý odráža to, čo sa dialo na ihrisku. Som po reprezentačnej prestávke veľmi spokojný, máme tri ďalšie body."

Arjen Robben: "V druhom polčase sme nezačal dobre. Pretože sme prestali hrať futbal. Hoffenheim si vpredu vytvoril tlak. Potom sme sa pokúsili držať loptu. Ešte že sa nám to podarilo. Mal som husiu kožu, keď Basti prišiel. On je nielen výborný hráč, on je tiež skvelý človek."

Mario Götze: "Cítim sa dobre, som v dobrej nálade a zdravý a môžem hrať futbal. To je hlavné. Zvyšok príde ľahko. Som rád, že sme dnes získali tri body. To je prioritou. Dúfam, že to bude pokračovať."

Markus Gisdol (tréner 1899 Hoffenheim): "Ak chcete, uspieť v Mníchove, ktorý má všetko, musíte to mať aj vy. Teraz nie všetko bolo v poriadku s nami, to bolo dôležité a navyše sme narazili v rozhodujúcich chvíľach. 4 : 0 znie tvrdo, nehrali sme zle a tak to bolí. Tím sa pripravili v rámci našich možností ale vždy sme narazili na nejaký problém."

Andreas Beck (1899 Hoffenheim kapitán): "Vyzerá to ako sranda, keď hovoríme po prehre 0 : 4 o našom dobrom zápase. Ale napriek tomu to bol dobrý pocit na ihrisku. Vzhľadom k tomu je tá prehra drsná."